Dzielnice Wrocławia: Krzyki.

Dzielnica Krzyki we Wrocławiu to doskonałe miejsce do zamieszkania.

Obszar dzielnicy Krzyki liczy 54,3 km². Zamieszkuje ją około 165 000 osób.Częstym wyborem osób są właśnie obrzeża większych miast, tak jak przykładowo dzielnica Krzyki we Wrocławiu. Zatem dlaczego warto tam zamieszkać?

Krzyki to doskonałe miejsce do zamieszkania dla każdego

Krzyki to doskonałe miejsce do zamieszkania dla każdego.

Bardzo dużą popularnością na rynku nieruchomości cieszy się jedna z dzielnic we Wrocławiu, Krzyki. Dzielnica ta jest również przez wielu uważana za najlepszą pod względem ilości zieleni, bezpieczeństwa oraz komfortu.Jest to malownicze miejsce położone na południu miasta, w którym osiedla się coraz więcej osób.Ciekawostką jest fakt, iż Krzyki jako dzielnica samorządowo-administracyjna Wrocławia została ustanowiona 12 lutego 1952 roku. Jednak ponad 20 lat temu, 8 marca 1990 roku funkcję wspomnianej dzielnicy przejął w szerokim zakresie właśnie Urząd Miejski, nowo powstałej Gminy Wrocław.Nazwa dzielnicy Krzyki przywoływana jest głównie dla celów statystycznych, jak również funkcjonuje w organach administracji rządowej oraz specjalnej do której zalicza się ZOZ i urząd skarbowy, a także prokuratura i policja.Obszar dzielnicy Krzyki liczy 54,3 km². Zamieszkuje ją około 165 610 osób.

Znane miejsca na Krzykach

Znane miejsca na Krzykach.

Aktualnie na terenie dzielnicy Krzyki, w miejsce najwyższego budynku niegdyś we Wrocławiu, Poltegoru, został wybudowany 212-metrowy Sky Tower – apartamentowiec wraz z miejscami biurowymi i galeria handlową. W jego pobliżu znajduje sie również centrum handlowe Arkady Wrocławskie.Z kolei w południowej części dzielnicy znaleźć możemy, znany przez wielu mieszkańców Wrocławia, tor wyścigów konnych Partynice.Na Krzykach znajduje się także Aquapark Wrocław, jak również Uniwersytet Ekonomiczny oraz Stary Cmentarz Żydowski. Usytuowana jest tam również wieża ciśnień, a także Dworzec Główny.Fani sztuki i występów znajdują tutaj popularny Wrocławski Teatr Pantomimy oraz wrocławski oddział Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.Decydując się na kupno lub wynajem mieszkania w dzielnicy Krzyki, można również korzystać z rozbudowanej komunikacji miejskiej. Dzielnica posiada różnorodne połączenia autobusowe i tramwajowe.Na terenie Krzyków znajduje się aż sześć pętli oraz krańcówek tramwajowych. Wyróżnić można Krzyki, a także Park Południowy, Klecina i Księże Małe, jak również Gaj, Tarnogaj.Dwie główne arterie, które przebiegają przez Krzyki i łączą dzielnicę ze Starym Miastem to dwie popularne ulice: Powstańców Śląskich oraz Ślężna.Mieszkania Wrocław Krzyki

Mieszkania Wrocław Krzyki

Szukając wymarzonego mieszkania w dzielnicy Krzyki, warto dużą uwagę zwrócić na rodzaj zabudowy.Istotnie należy wyróżnić dwa rynki mieszkaniowe: pierwotny oraz wtórny.Na rynku wtórnym największą popularnością cieszy się zdecydowanie zabudowa typu klatkowiec. Jest to popularny budynek, w którym poszczególne jednostki dostępne z klatek schodowych, zestawione są w jeden ciąg.Na każdej kondygnacji znajdują się po dwa mieszkania z oknami, wychodzącymi na obie zewnętrzne elewacje. Mogą być również ewentualnie dalsze mieszkania, jednak oświetlone tylko z jednej strony. Taką formę zabudowy posiada większość tak zwanych bloków na Krzykach.Jednakże na rynku wtórym często można znaleźć również nieco starsze lokum, które określanie jest często mianem korytarzowca. W takim budynku mieszkania dostępne są bezpośrednio z przebiegającego centralnie korytarza i tym samym doświetlone są jednostronnie. Takie rozwiązanie jest rzadko spotykane, jednak można je znaleźć w Krzykach.Z kolei mieszkania w Krzykach, których oferty można znaleźć na rynku wtórnym należą raczej do wspomnianej wcześniej zabudowy typu klatkowiec.Istotną różnicą jest mieszkanie w centrum, a przykładowo wynajem lub zakup nieruchomości na przedmieściach Wrocławia. W tym przypadku nie tylko jest inna cena takiego mieszkania, ale także komfort.Decydując się na lokalizację w samym centrum miasta musimy mieć świadomość, że natężenie zanieczyszczeń, jak również hałas będą znacznie większe, niż wynajmując lub kupując mieszkanie na przykład w Krzykach.Jest to bardzo atrakcyjna dzielnica Wrocławia położona na południu miasta, która nadal posiada wiele atrakcji, jednak jest bardziej spokojna niż gwarne centrum. Z tego powodu mieszkania w Krzykach są w ostatnim czasie tak chętnie wybierane.