50-019 Wrocław, ul. Piłsudskiego 91a | 51-152 Wrocław, ul. Piłsudskiego 49-51

Dzielnice Wrocławia: Psie Pole

Psie Pole- początkowo zwane Hundsfeld było podwrocławską wsią, która w 1928 roku została wcielona do Wrocławia. Jeszcze 100 lat temu liczyła niewiele ponad 2000 mieszkańców – obecnie jednak jest bardzo często wybieranym przez Wrocławian miejscem do zamieszkania – przyjrzyjmy się więc, czym się kierują.

 

Psie Pole – zagłębie przemysłu zapewniające pracę

Każdy kto miał nieprzyjemność pokonywać codziennie nawet po kilkadziesiąt kilometrów w drodze między domem a pracą, stara się w przyszłości skrócić czas do minimum. Ogromną zaletą tej dzielnicy jest tutaj kompleks przemysłowy. Liczne firmy zarówno polskie jak i zagraniczne konkurują między sobą oferując atrakcyjne warunki pracy. Ofertę największych graczy uzupełnia też mnogość mniejszych firm. Praktycznie każdy jest tam w stanie znaleźć pracę odpowiadającą swoim oczekiwaniom i kompetencjom. Natomiast jeżeli pracujesz w innej części miasta, to nie będziesz miał większych problemów z dojazdem do firmy z Psiego Pola. Między innymi za sprawą połączenia z obwodnicą miejską i poczynionymi ostatnio inwestycjami drogowymi w tym rejonie.

 

Świetny teren do wypoczynku na wyciągnięcie ręki

Nie samą pracą człowiek żyje – po pracy i w weekendy dobrze byłoby trochę wypocząć. Tu ponownie mieszkańcy Psiego Pola są świetnej sytuacji. Choć mieszkają przecież dość blisko centrum jednego z największych polskich miast, to w ciągu kwadransa są w stanie całkowicie zmienić klimat i otoczenie. Mogą wybrać się do któregoś z licznych lasów rosnących na obrzeżach Psiego Pola – jak choćby las zakrzowski, wojnowski czy rędziński.

 

Podmiejski klimat Psiego Pola to jego atut

Mieszkańcy Psiego Pola łatwo mogą przekonać się o w pewnym sensie podmiejskim jego charakterze. Choć przyłączono je do Wrocławia już prawie 100 lat temu, to nadal przypomina ono pod wieloma względami małe miasteczko. Klimatyczny Rynek, zrewitalizowany w 2013 roku podkreśla tę pozorną odrębność. Kwestia zabudowy bardziej przypomina mniejsze miasta i przedmieścia ze względu na ogromny udział zabudowy szeregowej i domków jednorodzinnych.  Oczywiście dla miłośników dużej liczby sąsiadów dostępne są mieszkania w zabudowie wielorodzinnej. Warto przyjrzeć się w takim osiedlom jak Zakrzów czy Różanka.

Psie Pole jest bliżej niż myślisz

Osoby poszukujące mieszkania Psie Pole sprawdzają jako potencjalną lokalizację często na koniec swoich poszukiwań. Fakt, że położone jest za głównym nurtem Odry, Starej Odry oraz Kanału Nawigacyjnego może kojarzyć się z problemami, jakie mają choćby niektórzy mieszkańcy Warszawy. Poza kwestią rozdzielającej tereny rzeki podobieństwa w zasadzie się kończą. Zdecydowanie mniejsza liczba ludzi podróżujących z jednej na drugą stronę rzek, a przy tym rozbudowana sieć komunikacji miejskiej sprawia, że przedostawanie się pomiędzy częściami miasta nie sprawia większych problemów. Szybkie poruszanie się ułatwia też Obwodnica Śródmiejska, której część znajduje się na Psim Polu.

Czy warto zatem zainteresować się Psim Polem?

Zdecydowanie tak.

Jest to unikalne połączenie korzyści mieszkania w wielkim mieście z urokiem obrzeży. Uwzględniając dodatkowo ceny – często zdecydowanie bardziej atrakcyjne od tych, jakich żądają właściciele mieszkań w bardziej popularnych dzielnicach. Może się okazać, że niedoceniane przez niektórych Psie Pole jest tak naprawdę jednym z najlepszych miejsc do mieszkania, jakie można było wybrać.

Przejdź do poprzedniego artykułu Poprzedni artykuł

Dzielnice Wrocławia: Stare Miasto.

Następny artykuł Przejdź do następnego artykułu

Dzielnice Wrocławia: Krzyki

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Warunki przechowywania lub uzyskiwania dostępu do cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.