50-019 Wrocław, ul. Piłsudskiego 91a | 51-152 Wrocław, ul. Piłsudskiego 49-51

Dzielnice Wrocławia: Fabryczna

Dzielnica Fabryczna jest największą z 5 dzielnic śląskiego miasta Wrocław.
Swoją powierzchnią mogłaby objąć warszawski Wilanów, Mokotów i Ursynów.

Jest większa niż niejedno województwo i zamieszkuje ją ponad 200 tysięcy ludzi. Jednak jej potencjał rozwojowy jest znacznie wyższy, a miejsca na budowanie nowych mieszkań całkiem sporo.

Dzielnica Fabryczna – skąd wzięła się nazwa?

Nazwa dzielnicy pochodzi od dużej liczby ośrodków przemysłowych znajdujących się na jej obszarze. Nazwy osiedli w Fabrycznej pochodzą od dawnych nazw wsi i miejscowości, które zostały „wchłonięte” przez miasto. Współcześnie po fabrykach pozostała tylko jej nazwa. Nie spotkamy w niej dużej ilości ośrodków przemysłowych, które mogłyby zakłócać spokój i zanieczyszczać powietrze mieszkańcom. Jest wręcz przeciwnie. Odwiedzający Fabryczną mogą się rozczarować oczekując poprzemysłowego krajobrazu. Okolica jest bogata w nowe osiedla bloków wielorodzinnych, centra handlowe, biznesowe i domy jednorodzinne. Znajdziemy tu również zachwycający swoją urodą Stadion Miejski, który został wybudowany z okazji Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku.

 

Jak wygląda komunikacja w dzielnicy Fabrycznej

Jak wygląda komunikacja w dzielnicy Fabrycznej?

Mimo ciągłego rozwoju infrastrukturalnego Wrocław w dalszym ciągu – łącznie z dzielnicą Fabryczną – nie może pochwalić się komunikacją miejską działającą bez zarzutu. Płynność komunikacji w dzielnicy Fabrycznej zależy od konkretnej inwestycji. Jedne osiedla będą miały znacznie większą liczbę częstych połączeń, inne natomiast będą wypadać w tej kwestii trochę gorzej. Warto zatem oceniać komunikację miejską w dzielnicy Fabrycznej indywidualnie według miejsca, w którym będziemy chcieli zdecydować się na zakup nieruchomości.

 

Mieszkania Wrocław Fabryczna - przegląd osiedli i inwestycji

Mieszkania Wrocław Fabryczna – przegląd osiedli i inwestycji

Dzielnica Fabryczna jest miejscem z ogromnym potencjałem rozwojowym. Wiedzą o tym nie tylko deweloperzy, ale również osoby, które chętnie wybierają tę dzielnicą, jako miejsce swojej stałej rezydencji. Ze względu na różnorodność potrzeb i oczekiwań względem zamieszkiwanej przez nas dzielnicy, chcieliśmy Wam przedstawić mały wykaz, który pozwoli Wam dobrać miejsce idealne do Waszej aktualnej sytuacji życiowej.

Ogrody Hallera

Ogrody Hallera są osiedlem, które znajduje się tuż przy Śródmieściu. Możemy zatem liczyć w tym miejscu nie tylko na  znakomitą komunikację i rozbudowaną infrastrukturę, ale również wysokie ceny. Średnią kwotą za metr kwadratowy z jaką musimy się liczyć przy chęci zakupu nieruchomości na osiedlu Hallera, to około 6800 zł. Znajdziemy na nim zarówno małe 2 pokojowe mieszkania jak i duże ponad 100-metrowe apartamenty. Ogrody Hallera będą zatem idealnym miejscem dla pracujących specjalistów, którym zależy na dobrej komunikacji z centrum miasta.

Aleja Piastów-Oporów

Aleja Piastów to nazwa ulicy na Wrocławskim Oporowie. Wzdłuż niej ciągną się zabytkowe poniemieckie kamienice oddające charakter miasta. Ta lokalizacja posiada bardzo dobrą komunikację, choć do centrum miasta jest już trochę dalej. Za metr kwadratowy mieszkania zapłacimy średnio około 5200 złotych, jednak ostateczna cena będzie zależna od odległości od Śródmieścia. Oporów wyróżnia się na tle innych osiedli w dzielnicy Fabrycznej niską zabudową, która sprawia, że całe osiedle zdaje się być bardziej kameralne i przytulne. To doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi, którym zależy na dobrej komunikacji z centrum, szkołami. W niej znajdziemy dużo ośrodków biznesowych, handlowych, a także miejsc na wyjście z rodziną.

 

Poznaj pozostałe dzielnice Wrocławia: Krzyki, Stare Miasto, Psie Pole

Przejdź do poprzedniego artykułu Poprzedni artykuł

Wrocław – miasto nieograniczonych możliwości

Następny artykuł Przejdź do następnego artykułu

Dzielnice Wrocławia: Stare Miasto.

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Warunki przechowywania lub uzyskiwania dostępu do cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.