50-019 Wrocław, ul. Piłsudskiego 91a | 51-152 Wrocław, ul. Piłsudskiego 49-51

Ile kosztuje wynajęcie mieszkania we Wrocławiu? (marzec 2018)

 

W poniższym artykule przedstawiamy informacje ile kosztują mieszkania na wynajem we Wrocławiu- stan na 2018 marzec. Analizując aktualną sytuację mieszkaniową na rynku nieruchomości we Wrocławiu (na podstawie ofert które pojawiły się w marcu 2018 na mieszkania do wynajęcia we Wrocławiu) można dostrzec, iż do wynajęcia jest bardzo dużo mieszkań a wiele z nich jest naprawdę atrakcyjnymi ofertami biorąc pod uwagę czynniki takie jak: powierzchnia i lokalizacja mieszkania do wynajęcia.

Wynajem  mieszkań we Wrocławiu stan na 2018 marzec

Zdecydowana większość ulokowana jest w centrum miasta, ponieważ to właśnie tam najchętniej klienci poszukują lokum. Z kolei w dzielnicach nieco bardziej oddalonych od centra miasta ofert jest nieco mniej, jednak nadal można liczyć na duży wybór atrakcyjnych mieszkań czekających na nowego najemcę. Zdecydowana większość wolnych mieszkań na wynajem w centrum jest odpowiedzią na częste zapotrzebowanie takich ofert głównie przez studentów oraz osoby pracujące w mieście. Wrocław to jedno z większych miast studenckich w naszym kraju, bardzo często młodzi ludzie decydując się tutaj na studia rezygnują z niewygodnego akademika właśnie na rzecz atrakcyjnego mieszkania do wynajęcia.

Dzięki ciągłemu napływowi nowych studentów do naszego miasta, możemy liczyć na większe zainteresowanie ofertami wynajęcia mieszkania, zwłaszcza w miesiącach w których rozpoczynają oni studia.Mieszkania na wynajem w centrum to także atrakcyjna propozycja dla osób, które pracują w sercu Wrocławia. Korki na niektórych trasach w okresach porannych i popołudniowych – czyli dojazd i powrót z pracy w tym mieście, stają się powodem dla którego coraz więcej ludzi poszukuje atrakcyjnych rozwiązań właśnie w centrum.

Jaki wpływ ma lokalizacja na cenę za wynajem mieszkania we Wrocławiu?

Jaki wpływ ma lokalizacja na cenę za wynajem mieszkania we Wrocławiu?

Lokalizacja to istotny czynnik mający wpływ na cenę mieszkania, które będziemy chcieli wynająć. Im bliżej centrum tym ceny będą adekwatnie wyższe.Dla przykładu wzięliśmy 3 pokojowe mieszkanie o dokładnie takiej samej powierzchni 63 metrów kwadratowych, pierwsze w centrum Wrocławia, drugie w dzielnicy Psie Pole.3 pokoje, 63 metry za 2600zł miesięcznie w centrum Wrocławia.Za komfortowe mieszkanie w centrum Wrocławia na wynajem, charakteryzujące się powierzchnią około 63 metrów kwadratowych przyjdzie nam zapłacić 2 600 złotych miesięcznie.

Jest to przykład trzypokojowej nieruchomości, która jest idealnym rozwiązaniem dla kilku studentów, ale także dla rodzin z dziećmi.Choć wydawać by się mogło, iż cena jest za wysoka, na uwagę zasługuje fakt, iż rok budowy tej nieruchomości przypada na 2015 rok. Tym samym jest to nowy budynek i decydując się na mieszkanie właśnie w tym miejscu mamy gwarancję, iż nie będzie żadnych niespodziewanych usterek.

Wspomniane w tym artykule mieszkania do wynajęcia możesz znaleźć tutaj: https://wrenieruchomosci.pl/nieruchomosci

3 pokoje, 63 metry za 1800zł miesięcznie, Wrocław Psie Pole. Z kolei analizując rynek nieruchomości na wynajem i opierając się o dane z marca 2018 roku można stwierdzić, iż trzypokojowe mieszkanie na wynajem, posiadające tak jak we wcześniejszym przykładzie taki sam metraż oraz identyczną ilość pokoi, znajdujące się w dzielnicy Wrocławia Psie Pole, miesięcznie wyniesie nas 1 800 złotych.Zdecydowanie różnica 800 złotych miesięcznie jest znacząca, jednak położenie tej nieruchomości jest dalekie od ścisłego centrum, co znacząco wpływa na jej wartość.

Dodatkową zaletą tego typu rozwiązania jest fakt, iż mieszkanie jest doskonale nasłonecznione. Dzięki temu w pomieszczeniach zawsze będzie jasno, a dodatkowo dzięki temu można będzie dowolnie aranżować pokoje, ponieważ w takich pomieszczeniach sprawdzą się doskonale wszystkie barwy.

Czy ilość pokoi ma znaczenie ?

Istotna jest również jej powierzchnia użytkowa, a także ilość pokojów.Często na cenę wynajmu wpływa również piętro, na którym położone jest nasze mieszkanie. Poniżej kilka przykładów mieszkań na wynajem, podzielonych ze względu na ilość pokoi: kawalerka, 2 pokojowe i 3 pokojowe mieszkania.

Podane kwoty za wynajem w poniższych przykładach dotyczą tylko cen wynajęcia i nie uwzględniają pozostałych kosztów (np. opłat za energię elektryczną).Porównanie zostało dokonane w zależności od metrażu danej nieruchomości oraz jej lokalizacji.

 

Ile kosztuje wynajęcie kawalerki we Wrocławiu?

Ile kosztuje wynajęcie kawalerki we Wrocławiu?

Kawalerka o powierzchni 36 metrów kwadratowych, usytuowana w dzielnicy Fabryczna blisko centrum kosztuje miesięcznie 1 400 złotych.Wyposażenie tego mieszkania jest bardzo przytulne. Znajdują się tam bardzo pojemne meble, w których można schować wiele rzeczy. Z kolei za nowoczesną kawalerkę w tej samej dzielnicy, jednak już mniejszą o 6 metrów kwadratowych zapłacimy 1 800 złotych. Jest to aż 400 złotych więcej.  Jednak na uwagę zasługuje fakt, iż rok budowy całego budynku to 2017, więc świeżo oddany do użytku. Mieszkanie dodatkowo wyposażone jest w nowoczesne meble.

Kawalerka o powierzchni 36 metrów kwadratowych, usytuowana w dzielnicy Fabryczna blisko centrum kosztuje miesięcznie 1 400 złotych. Wyposażenie tego mieszkania jest bardzo przytulne, ponadto znajdują się tam bardzo pojemne meble, w których można schować wiele rzeczy.

 

Kawalerki na Śródmieściu

Bardzo atrakcyjną ofertą jest mieszkanie jednopokojowe zlokalizowane w dzielnicy Śródmieście. Charakteryzuje się powierzchnią użytkową 38 metrów kwadratowych i za miesiąc wynajmu zapłacimy 1 500 złotych. Mieszkanie jest wyremontowane i posiada ciemne, nowoczesne meble.

W Śródmieściu dostępna jest także nowoczesna kawalerka o powierzchni użytkowej 32 metry kwadratowe, rok budowy tej nieruchomości to 2017. Wyposażona jest w nowoczesne meble, jak również atrakcyjne dodatki i za miesiąc jej wynajmowania zapłacimy 1 950 złotych. Pomimo niewielkiego metrażu jest to zdecydowanie luksusowa nieruchomość.

Poszukując mieszkania jednopokojowego blisko centrum, warto także rozważyć ofertę kawalerki w Śródmieściu, charakteryzującej się powierzchnią użytkową 31 metrów kwadratowych. Mieszkanie posiada atrakcyjne wyposażenie wnętrz oraz balkon. Budowa została zakończona w 2014 roku.  Za miesiąc wynajmu zapłacimy 1 950 złotych.Nieco niższe ceny kawalerek we Wrocławiu znajdziemy w dzielnicach oddalonych od centrum. Przykładowo Krzyki oferują komfortową nieruchomość wraz z balkonem, a nawet garażem w cenie 2 200 złotych. Powierzchnia użytkowa samego mieszkania wynosi 36 metrów kwadratowych, a do tego jeszcze będziemy mieć możliwość schowania w bezpiecznym miejscu naszego pojazdu.

 

Kawalerki na Krzykach

Na Krzykach znajdziemy także inną kawalerkę charakteryzującą się wysokim standardem. Charakteryzuje się powierzchnią użytkową 35 metrów kwadratowych, a jej cena za miesiąc użytkowania wynosi 2 100 złotych. Elementy wyposażenia wnętrz zostały utrzymane w kolorach bieli oraz szarości, które w ostatnim czasie są bardzo modne i często stosowane w nowoczesnych wnętrzach. Atrakcyjne oferty znajdują się również w dzielnicy Stare Miasto. Kawalerka charakteryzuje się powierzchnią 35 metrów kwadratowych, posiada nowoczesne wyposażenie wnętrz i miesięcznie za wynajem zapłacimy 1 750 złotych.

Szukasz kawalerki we Wrocławiu? Sprawdź nasze aktualne oferty tutaj: https://wrenieruchomosci.pl/nieruchomosci

 

Ile trzeba zapłacić za 2 pokojowe mieszkanie do wynajęcia we Wrocławiu?

Ile trzeba zapłacić za 2 pokojowe mieszkanie do wynajęcia we Wrocławiu?

Znacznie większym komfortem charakteryzują się mieszkania, które posiadają już dwa pokoje. We Wrocławiu w dzielnicy Krzyki można wynająć mieszkanie o powierzchni 59 metrów kwadratowych za 1 800 złotych miesięcznie. Wszystkie pokoje urządzone są bardzo nowocześnie. W tej samej dzielnicy dostępna jest także oferta mieszkania o tym samym metrażu, dokładnie za taką samą cenę 1 800 złotych, jednak pokoje są utrzymane bardziej w stylu klasycznym.

Dwa pokoje na Krzykach

W dzielnicy Krzyki dostępne jest również mieszkanie o powierzchni 50 metrów kwadratowych, jednak za cenę 1 700 złotych. Jest to doskonale oświetlona nieruchomość, posiadająca bardziej klasyczne wyposażenie.

Dwa pokoje Fabryczna

Z kolei w dzielnicy Fabryczna dostępna jest nieruchomość o powierzchni 51 metrów kwadratowych, w cenie 1 600 złotych za miesiąc. W pokojach znajdują się nowe meble, a całość także utrzymana jest raczej w nowoczesnym stylu. Poszukując mieszkania dwupokojowego w dzielnicy Fabryczna także można znaleźć mieszkanie o powierzchni 57 metrów kwadratowych za 1 800 złotych miesięcznie. Niewątpliwą zaletą tego wnętrza jest jeszcze oryginalny parkiet, który zachował się w doskonałym stanie.

Za nieco tańsze rozwiązanie o podobnym metrażu, wynoszącym 40 metrów kwadratowych również w dzielnicy Fabryczna zapłacimy tylko 1 400 złotych. Atrakcyjna cena spowodowana jest między innymi zabytkową meblościanką, która nadaje niezwykły klimat temu wnętrzu.Atrakcyjne mieszkania dwupokojowe możemy znaleźć także w dzielnicy Stare Miasto. Nieruchomość charakteryzuje się powierzchnią 55 metrów kwadratowych i za miesiąc wynajmu zapłacimy 1 800 złotych. Urządzone jest w bardzo nowoczesnym stylu, z pewnością spodoba się miłośnikom nowoczesnych rozwiązań.

Dwa pokoje Stare Miasto

W dzielnicy Stare Miasto dostępne jest także przestronne mieszkanie o metrażu 67 metrów kwadratowych, w cenie 2 600 złotych. Nie jest to zbyt wygórowana cena jak na taką lokalizację, jak również atrakcyjne, nowoczesne wyposażenie.

Dwa pokoje Psie Pole

Dwupokojowe mieszkanie w dzielnicy Psie Pole, charakteryzujące się powierzchnią 47,7 metrów kwadratowych dostępne jest już od 1 900 złotych miesięcznie. Jest to bardzo atrakcyjna propozycja z uwagi na to, iż posiada niewiele elementów wyposażenia wnętrz, dzięki czemu można samemu nadać mu odpowiedni charakter.Bardzo atrakcyjną ofertę możemy znaleźć także w Śródmieściu. Dostępne jest dwupokojowe mieszkanie o powierzchni 47 metrów kwadratowych, w cenie 1 900 złotych za miesiąc użytkowania. W pokojach przeważają kolory jasnego brązu.

Szukasz 2 pokojowego mieszkania we Wrocławiu? Sprawdź nasze aktualne oferty tutaj: https://wrenieruchomosci.pl/nieruchomosci

Ile zapłacisz za wynajem 3 pokojowego mieszkania we Wrocławiu?

Ile zapłacisz za wynajem 3 pokojowego mieszkania we Wrocławiu?

Bardzo atrakcyjną ofertę mieszkania trzypokojowego możemy znaleźć w dzielnicy Śródmieście. Za 85 metrów kwadratowych zapłacimy miesięcznie tylko 2 400 złotych, posiada bardzo atrakcyjne elementy wyposażenia wnętrz.Z kolei poszukując innego lokum w tej samej dzielnicy warto zwrócić uwagę na ofertę 63 metrów kwadratowych w cenie 2 590 złotych. Mieszkanie wygląda zupełnie jak nowe- rok jego budowy to 2015.

Trzy pokoje Śródmieście

W Śródmieściu dostępne jest także trzypokojowe mieszkanie, charakteryzujące się powierzchnią użytkową 57 metrów kwadratowych, za które zapłacimy 2 500 złotych. Tak jak w poprzednim przypadku jest to rozwiązanie bardzo komfortowe. Dodatkowym atutem jest rok budowy- 2014. Jest to zatem stosunkowo nowe mieszkanie.  Na uwagę zasługuje przede wszystkim nowoczesne wyposażenie wnętrz. Dominują szare meble, jak również dodatki w jasnych kolorach. Wnętrze urządzone jest w nowoczesnym stylu. Na ścianach położone są fototapety, które dodatkowo optycznie powiększają wnętrze.

Poszukując mieszkania nieco dalej od centrum, warto zwrócić uwagę na dzielnicę Psie Pole. To właśnie tam dostępna jest nieruchomość o metrażu 70 metrów kwadratowych, której miesięczny wynajem kosztuje 1 800 złotych. Jest to bardzo atrakcyjna oferta i w krótkim czasie może być nieaktualna. Dodatkowo mieszkanie posiada atrakcyjne meble, które zapewniają komfort.

Kolejną ofertą dostępną w dzielnicy Psie Pole jest trzypokojowe mieszkanie charakteryzujące się powierzchnią 62 metry kwadratowe. Za jego wynajem miesięcznie należy zapłacić 1 800 złotych. Niewątpliwą zaletą tego typu nieruchomości jest fakt, iż jest ona bardzo przestronna. Pomieszczenia są na tyle duże, że z powodzeniem będziemy mogli dodatkowo wyposażyć je w jeszcze inne meble. Mieszkanie charakteryzuje się raczej ciepłymi barwami, dzięki temu znacznie łatwiej będzie nam je zaaranżować.

Trzy pokoje Psie Pole

We Wrocławiu w dzielnicy Fabryczna możemy znaleźć bardzo wiele propozycji dla osób kochających luksus. Dostępne jest bardzo atrakcyjne, trzypokojowe mieszkanie, które urządzone jest w nowoczesnym stylu. We wnętrzu przeważają nowoczesne elementy wyposażenia wnętrz, jak również doskonale dobrane dodatki.

Nieruchomość charakteryzuje się powierzchnią użytkową 74 metry kwadratowe i za jego wynajem miesięcznie będziemy musieli zapłacić 2 500 złotych. Warto podkreślić, iż jest to nowa nieruchomość, która powstała w zaledwie 2017 roku.

W tej samej dzielnicy na uwagę zasługuje również mieszkanie o metrażu 65 metrów kwadratowych, posiadające także trzy pokoje. Za jego miesięczny wynajem zapłacimy 2 600 złotych. Tak samo jak w poprzednim przypadku jest to bardzo nowoczesne rozwiązanie. Polecane w szczególności dla osób, które kochają niebanalne rozwiązania we wnętrzach. Dodatkowo w pomieszczeniach została zainstalowana klimatyzacja, która z pewnością przyda się w upalne dni.

Trzy pokoje Krzyki

Dla osób poszukujących komfortu, doskonałą propozycją będzie nieruchomość w dzielnicy Krzyki. Charakteryzuje się powierzchnią 55 metrów kwadratowych i za miesięczny wynajem tego trzypokojowego mieszkania zapłacimy 2 200 złotych. Pokoje urządzone są w nowoczesnym stylu z dominacją bieli i szarości. Mieszkanie umeblowane jest w ciemnych kolorach. Komfortowe pokoje z widokiem na Ślęzę to doskonałe rozwiązanie dla osób, które poszukują atrakcyjnych widoków z okna. W dzielnicy Krzyki także znajdziemy trzypokojowe mieszkanie, posiadające powierzchnię 60 metrów kwadratowych, w cenie 2 500 złotych miesięcznie.

W dzielnicy Krzyki dostępna jest także trzypokojowa nieruchomość o powierzchni 63m2, za którą miesięcznie musimy zapłacić 2 500 złotych. Niewątpliwą zaletą tego mieszkania jest dostęp do atrakcyjnego balkonu.

Jak znaleźć najlepszą ofertę mieszkania do wynajęcia we Wrocławiu?

Jak znaleźć najlepszą ofertę mieszkania do wynajęcia we Wrocławiu?

Na rynku dostępnych mieszkań do wynajęcia we Wrocławiu są obecnie setki ofert. Samo przejrzenie ofert i znalezienie kilku odpowiednich mieszkań to zadanie na wiele godzin. Do tego dochodzi fakt, że atrakcyjne oferty szybko stają się nieaktualne. Dlatego też, aby znaleźć najlepszą ofertę mieszkania do wynajęcia we Wrocławiu, bez tracenia czasu na przeglądanie setek ofert  zapraszamy do kontaktu z naszym biurem nieruchomości.

Nasi doradcy znajdą nieruchomość na wynajem, która w 100% spełni Państwa oczekiwania a do tego zaoszczędzą sporo czasu.

Wystarczy do nas zadzwonić: 796 012 995 lub przesłać zapytanie korzystając z tego formularza.

Zapraszamy do sprawdzenia aktualnych ofert nieruchomości na wynajem: https://wrenieruchomosci.pl/nieruchomosci

Przejdź do poprzedniego artykułu Poprzedni artykuł

5 ważnych aspektów przy podpisywaniu umowy wynajmu mieszkania

Następny artykuł Przejdź do następnego artykułu

Wynajem mieszkań we Wrocławiu – Śródmieście

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Warunki przechowywania lub uzyskiwania dostępu do cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.