50-019 Wrocław, ul. Piłsudskiego 91a | 51-152 Wrocław, ul. Piłsudskiego 49-51

Wynajem mieszkań we Wrocławiu – Śródmieście

Nie ulega żadnym wątpliwościom, że Wrocław jest jednym z tych miast, które oceniane są w kategorii dobrego miejsca do zamieszkania. Wynika to nie tylko z wielokulturowej tradycji miasta, która ma przełożenie również na współczesny przekrój społeczeństwa i swobodę w wyrażaniu poglądów, co pozwala współżyć obok siebie osobom o różnorodnych przekonaniach, ale również z możliwości, które oferuje.

Liczne ośrodki nauki, kultury, wielość parków czy nawet rozwijające się gałęzie handlu i usług sprawiają, że można się tutaj uczyć, zdobywać pierwsze doświadczenie zawodowe, jak i korzystać z uroków późniejszego życia. Co prawda nie zawsze można pozwolić sobie na zakup własnego mieszkania, jednak oferta wynajmu mieszkań we Wrocławiu jest dość bogata. Co ma do zaoferowania dzielnica Śródmieście? Jakie oferty wynajmu tutaj znajdziemy? Czy ceny mieszkań do wynajęcia we Wrocławiu kształtują się na jednolitym poziomie?

Mieszkania do wynajęcia Wrocław Śródmieście

W pierwszej kolejności należy podkreślić, że cena wynajmu mieszkania we Wrocławiu zależna jest nie tylko od samej dzielnicy. Wpływ ma również dostęp do komunikacji miejskiej, uczelni, centrów handlowych czy lokali usługowych. Nie bez znaczenia jest również wielkość danego mieszkania. Patrząc na wrocławski rynek nieruchomości na wynajem zasadne zdaje się stwierdzenie, że Śródmieście jest jedną z najdroższych dzielnic pod kątem wynajmu ze względu na bliskość samego rynku. Wrocław jest jednocześnie miastem, w którym niemal wszystkie linie tramwajowe i autobusowe przejeżdżają przez centrum. Tym samym Śródmieście zapewnia dużą dogodność komunikacyjną w przypadku korzystania z usług MPK.

Jakie jednak konkretne oferty wynajmu mieszkań można spotkać na wrocławskim Śródmieściu?

Kawalerka na ul. Cybulskiego

Kawalerki na wrocławskim rynku cieszą się dużą popularnością ze względu na swobodę, którą oferują. W większości przypadków wybierają je młode pary, które dopiero chcą rozpocząć wspólne życia i są w stanie swobodnie gospodarować na niewielkiej przestrzeni. Przykładem dobrej kawalerki jest kawalerka zlokalizowana na ul. Cybulskiego, w najbliższym sąsiedztwie Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Za cenę niewiele ponad dwóch tysięcy złotych możemy zamieszkać w 38 metrowej, w pełni umeblowanej kawalerce. Co istotne, jest to kawalerka z osobną kuchnią, która pozwala na swobodne stołowanie się w domu bez obaw o zapachy rozchodzące się po całym mieszkaniu.

Kawalerka na Rondzie Regana

Kto przynajmniej raz był we Wrocławiu, ten z pewnością miał okazję zobaczyć Rondo Regana, czy też częściej zwane Placem Grunwaldzkim. Bliskość akademików oraz ośrodków dydaktycznych Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Przyrodniczego sprawia, że jest to idealna okolica dla studentów oraz osób młodych. Za cenę 2200 złotych oraz opłaty licznikowe według zużycia możemy zamieszkać w 31 metrowej kawalerce tuż przy Pasażu Grunwaldzkim. Balkon, miejsce postojowe oraz dostępna rowerownia i ogród na dachu budynku sprawiają, że mieszkanie w centrum miasta może być przyjemne.

Dwa pokoje w centrum

Jeżeli zależy nam na większym mieszkaniu, to jest możliwość wynajęcia dwupokojowego mieszkania na Placu Bema. To tylko 5 minut piechotą do wrocławskiego rynku. 68 m2 powierzchni oraz blisko 20-metrowy taras z pewnością zapewnią odpowiednią przestrzeń do życia. Cena wynajmu oscyluje w okolicach 3 tysięcy złotych. W tej cenie otrzymujemy komórkę lokatorską, miejsce postojowe w garażu podziemnym i bliskość centrum miasta. Mieszkanie zlokalizowane jest w Rezydencji Tumskiej.

Dwa pokoje na Rondzie Regana

Jeżeli interesuje nas wynajem mieszkania dwupokojowego, a jednocześnie chcemy zmieścić się w kwocie wynajmu  w granicach 2500 złotych, to polecić można 44 metrowe mieszkanie na Placu Grunwaldzkim. Mieszkanie na wrocławskim Manhattanie oferuje nie tylko salon z aneksem kuchennym, przestronną sypialnię i łazienkę, ale również pełne wyposażenie obejmujące takie udogodnienia jak sprzęty AGD i RTV (telewizor).

Odrobina Luksusu

Jeżeli zależy nam na luksusowym mieszkaniu, to w cenie niecałych 3 tysięcy złotych znaleźć możemy mieszkanie na ul. Jedności Narodowej. 39 metrowa przestrzeń mieszkalna może zaoferować nam przestronny salon z aneksem kuchennym oraz osobną sypialnię i łazienkę. Dodać należy, że duże okna w salonie oferują widok na panoramę miasta z 5 piętra.Mieszkanie jest w pełni wyposażone.

Podsumowując, jeżeli zależy nam na wynajmie mieszkania w centrum Wrocławia to Śródmieście jest dobrym wyborem. Znajdziemy tutaj zarówno tanie kawalerki jak i luksusowe, dwupokojowe mieszkania dopasowane do naszych potrzeb i możliwości finansowych.

Przejdź do poprzedniego artykułu Poprzedni artykuł

Ile kosztuje wynajęcie mieszkania we Wrocławiu? (marzec 2018)

Następny artykuł Przejdź do następnego artykułu

Wynajem mieszkania, o czym pamiętać, aby wszystko poszło sprawnie?

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Warunki przechowywania lub uzyskiwania dostępu do cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.