50-019 Wrocław, ul. Piłsudskiego 91a | 51-152 Wrocław, ul. Piłsudskiego 49-51

Wrocławska Wielka Wyspa, a wynajem mieszkania

Wrocławski Biskupin zwany jest często Wielką Wyspą ze względu na otaczającą go z każdej strony wodę. Uznawany jest za jedno z najpiękniejszych wrocławskich osiedli.

Mamy tutaj nie tylko poniemieckie kamienice i domy wielorodzinne, ale również nowe budownictwo wpisujące się charakter Biskupina. Jest to lokalizacja uchodząca za luksusową i elitarną. Jak kształtują się ceny wynajmu mieszkań w tej okolicy i na co możemy liczyć? Czy wszystkie mieszkania do wynajęcia na Biskupinie muszą być drogie?Jak wreszcie kształtują się ceny wynajmu mieszkania w tej okolicy w stosunku do innych części miasta?

Sytuacja na rynku mieszkań do wynajęcia na Wielkiej Wyspie

Już na samym początku rozważań na temat wynajmu mieszkań we Wrocławiu, a w szczególności wynajmu mieszkań na Biskupinie należy zaznaczyć, że Wrocław jest jednym z tych miast, w których ceny wynajmu w ostatnich latach znacznie podskoczyły. Najbardziej jest to widoczne nie na wynajmie całych mieszkań, ale przy wynajmie pojedynczych pokoi. Ciężko obecnie znaleźć pokój jednoosobowy w kwocie poniżej 900 złotych.

Pokazuje to tylko popyt na wynajem we Wrocławiu napędzany nie tylko przez studentów wybierających stolicę Dolnego Śląska jako miejsce edukacji (Wrocław to trzeci największy ośrodek akademicki w kraju po Warszawie i Krakowie), ale również przez zagranicznych emigrantów – przede wszystkim obywateli Ukrainy. Należy jednak zauważyć, że pomimo zwyczajowej nazwy Biskupin, całe osiedle nosi nazwę Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice. Ze względu na bliskość poszczególnych części, należy je rozważać łącznie.

Wielkie możliwości

Wielkie możliwości

Ze względu na lokalizację Biskupin jest dość pożądanym miejscem do zamieszkania. Z jednej strony oferuje szybki dojazd każdym środkiem transportu do ścisłego centrum (prywatny samochód- przez ulice Olszewskiego, Wróblewskiego i dalej przez zmodernizowane Rondo Regana, oraz liniami tramwajowymi nr 1, 2 i 4 oraz  autobusami nr 145 i 146). Z drugiej bliskość natury nie kojarzącej się w żaden sposób z centrum miasta. Mowa tutaj o Parku Szczytnickim, Parku Biskupińskim, Ogrodzie Zoologicznym oraz Wyspie Opatowickiej i terenach przy samej Odrze.

Tereny Politechniki Wrocławskiej

Tereny Politechniki Wrocławskiej

Wielka Wyspa kojarzy się również z wrocławską uczelnią. Politechnika Wrocławska, która w rejonie ulic Wróblewskiego i Wittiga ma swój kampus składający się z kilku akademików. Ze względu na kodowe określenia budynków, bardzo często w obiegu funkcjonuje określenie „teki”. Jeżeli zależy nam jednak na większej ciszy i spokoju, poszukując mieszkania do wynajęcia powinniśmy unikać najbliższego sąsiedztwa tych akademików.

Mieszkania do wynajęcia Wrocław Biskupin

Jakie jednak mieszkania możemy znaleźć na wrocławskim Biskupinie? Jak już wspomnieliśmy na samym początku rozważań na temat wynajmu mieszkań, Biskupin jest dość specyficzną częścią miasta. Kojarzy się on z luksusem i wygodną przestrzenią do zamieszkania. Z tego też względu mieszkania w tej części Wrocławia są przeważnie o kilka, kilkanaście procent droższe niż w przypadku innych lokalizacji.

Należy mieć na uwadze, że wiele zależy tutaj od standardu wykończenia oraz samego typu budynku. Mieszkania w nowym budownictwie, bądź w budynkach po modernizacji są oferowane w wyższych cenach niż te w nieremontowanych budynkach wielorodzinnych, które stanowią podstawową zabudowę Biskupina.

Trzypokojowe mieszkanie – za ile?

Trzypokojowe mieszkanie – za ile?

Jednym z oferowanych w tej okolicy mieszkań, które warte jest zaprezentowania, jest z pewnością trzypokojowe mieszkanie o powierzchni 50 m2.  Jest to standard dla starszego budownictwa Biskupina i Sępolna. Za mieszkanie w niskim bloku bez windy, a tym samym bez jej hałasu, przyjdzie nam zapłacić miesięcznie 2200 złotych kosztów wynajmu oraz około 200 złotych tytułem kosztów administracyjnych (czynszu). Jak w każdej ofercie wynajmu mieszkania we Wrocławiu do powyższych kwot należy doliczyć opłaty licznikowe – ok. 100-300 złotych. Za kwotę w okolicach 2,5 tysiąca złotych możemy zamieszkać w 3 pokojowym mieszkaniu składającym się z : dwóch sypialni, małego gabinetu ( z możliwością adaptacji na trzecią sypialnię), kuchni, przedpokoju oraz łazienki. W cenie jest pełne umeblowanie oraz wyposażenie w sprzęt AGD (lodówka, pralka) oraz RTV (telewizor).

Dla kogo takie mieszkanie?

Jest to dobra oferta nie tylko dla rodzin z dziećmi, które potrzebują przestrzeni życiowej, ale również dla młodych osób, które chcą wspólnie ze znajomymi wynająć jedno mieszkanie i współdzielić kuchnię oraz łazienkę. Możliwość adaptacji gabinetu-biura na trzecią sypialnię sprawia, że będzie to rozsądny wybór nawet dla 3-4 osób.

Mieszkania nie stoją puste?

Podsumowując, wrocławski Biskupin przyciąga nie tylko swoją tradycją i odmiennością architektoniczną będąc zarazem zielonym osiedlem, ale również swoimi możliwościami. Bliskość ośrodków kultury, miejsc wypoczynku czy dogodny dojazd do ścisłego centrum przekładają się na niewielką ilość wolnych mieszkań do wynajęcia znajdujących się aktualnie w ofercie biur nieruchomości.

Przejdź do poprzedniego artykułu Poprzedni artykuł

Wynajem mieszkania obcokrajowcom we Wrocławiu

Następny artykuł Przejdź do następnego artykułu

Mieszkanie dla studenta we Wrocławiu - jak szybko coś wynająć?

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Warunki przechowywania lub uzyskiwania dostępu do cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.