50-019 Wrocław, ul. Piłsudskiego 91a | 50-214 Wrocław, ul. Kaszubska 9c

Wrocław – zakup mieszkania z rynku wtórnego – co warto wiedzieć?

Wrocław – zakup mieszkania z rynku wtórnego wiąże się z wieloma korzyściami dla kupującego. Co warto wiedzieć? Czym się kierować przy wyborze nieruchomości? Które dzielnice Wrocławia są najpopularniejsze?

Wrocław – zakup mieszkania z rynku wtórnego

Mieszkania na rynku wtórnym to nieruchomości używane. Są odkupywane od poprzedniego właściciela i zazwyczaj cechują się dobrym stanem wykończenia. Niekiedy zdarza się,  że w mieszkaniu konieczny jest remont, ale wydatki związane z mieszkaniem rozkładają się w czasie, dzięki czemu nie trzeba dużo inwestować przy zakupie.

Wrocław – zakup mieszkania z rynku wtórnego jest korzystny z kilku powodów – przede wszystkim dlatego, że mieszkanie jest dostępne od razu po zakupie. Wiemy też dokładnie, za co płacimy, ponieważ mieszkanie już istnieje .Można więc dokładnie przeanalizować, czy nieruchomość i okolica, w której się znajduje, odpowiada naszym wymaganiom. Jak znaleźć mieszkanie we Wrocławiu?

Wrocław – rynek wtórny mieszkań – jak znaleźć mieszkanie?

Przed zakupem mieszkania, warto oszacować koszta zakupu i późniejsze wydatki związane z eksploatacją lokalu. Nie warto skupiać się na jednej ofercie, lepiej porównać ze sobą kilka różnych. Cena mieszkania zależy w dużej mierze od lokalizacji.

  • Jeśli zależy nam na większym metrażu w korzystnej cenie, warto się zainteresować mieszkaniami na terenie Psiego Pola, Leśnicy lub blokowiskami na obrzeżach centrum miasta Wrocław.
  • Jeśli wolimy mieszkać w lepszej i droższej dzielnicy, warto przeanalizować mieszkania na rynku wtórnym w takich obszarach, jak Krzyki, Biskupin, Karłowice, Śródmieście, czy Przedmieście Oławskie

Wrocław – zakup mieszkania z rynku wtórnego – blokowiska

Rynek wtórny we Wrocławiu składa się w dużej mierze z mieszkań w blokowiskach. Duże osiedla konkurują z nowym budownictwem, głównie z uwagi na to, że mają bardzo dobrą lokalizację i są nieco tańsze. Ich ceny wahają się w okolicach 5000 złotych za metr kwadratowy.

Wrocław – zakup mieszkania z rynku wtórnego – kamienice

Rynek wtórny mieszkań to także mieszkania w kamienicach. To bardzo cenione rozwiązanie, z uwagi na piękne elewacje, duży metraż oraz ciekawą historię budynków. Ceny mieszkań w kamienicach zależą od ich stopnia wykończenia oraz lokalizacji i mogą się wahać od 4900 do nawet 7000 złotych za metr kwadratowy.

Przejdź do poprzedniego artykułu Poprzedni artykuł

Wrocław - nowe mieszkania pod klucz - dla kogo są dobrym rozwiązaniem?

Następny artykuł Przejdź do następnego artykułu

Kupujemy mieszkanie pod wynajem we Wrocławiu - co warto wiedzieć?

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Warunki przechowywania lub uzyskiwania dostępu do cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.