50-019 Wrocław, ul. Piłsudskiego 91a | 50-214 Wrocław, ul. Kaszubska 9c

Wrocław – nowe mieszkania pod klucz – dla kogo są dobrym rozwiązaniem?

Wrocław – nowe mieszkania pod klucz. Co warto wiedzieć? Jakie są ceny mieszkań na rynku pierwotnym? Od czego zależy wartość takiej nieruchomości? Podpowiadamy!

Wrocław – nowe mieszkania pod klucz – jakie to są koszty?

Cena mieszkania za metr kwadratowy w województwie dolnośląskim zależy od kilku czynników.

Są to:

  • Lokalizacja
  • Metraż mieszkania
  • Rozkład mieszkania
  • Stan wykończenia mieszkania

Średnie ceny we Wrocławiu za metr kwadratowy mieszkań to około 6 tysięcy złotych. Najdroższe mieszkania to te, które są zlokalizowane w centrum miasta i w okolicy Nadodrza, ich koszt może wynieść nawet 7 – 8 tysięcy złotych za metr kwadratowy.

Ceny mieszkań na obrzeżach miasta są nieco niższe. Mieszkanie na Psim Polu można kupić już za około 5 – 6 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Lokale te posiadają wiele udogodnień i są oferowane w różnych wariantach wykończeniowych. Jedną z opcji są tak zwane wykończenia pod klucz. Co warto wiedzieć?

Wrocław – nowe mieszkania pod klucz – dla kogo jest to dobre rozwiązanie?

W wielu miastach Polski, w tym także we Wrocławiu, można zaobserwować rosnącą popularność wykończeń pod klucz. To dobra opcja dla tych osób, które nie mają czasu na remont. A także dla tych, którzy chcą się od razu wprowadzić do zakupionego mieszkania.

Mieszkania wykończone pod klucz są bardzo cenione także przez osoby, które wynajmują lokale pod inwestycje. Wygląd mieszkania można dostosować do potrzeb kupującego. Mamy duży wpływ między innymi na to, jakie panele podłogowe i płytki zostaną zamontowane oraz jak zostanie zaaranżowana przestrzeń lokalu.

Mieszkania wykończone pod klucz – wady i zalety

Do najważniejszych zalet mieszkań pod klucz należy ich wysoka dostępność oraz duże możliwości personalizacji. Ten typ wykończenia to duża oszczędność czasu, a także środków – deweloper często potrafi wynegocjować lepsze ceny materiałów budowlanych i usług remontowych.

Czas oczekiwania na mieszkanie wykończone pod klucz jest niedługi, a kupujący nie musi osobiście pilnować ekipy remontowej. Spośród wielu standardów możemy wybrać taki, który najlepiej spełnia nasze wymagania.

Jakie są wady tego rozwiązania? Ilość dostępnych standardów może być niewystarczająca dla spełnienia niektórych potrzeb. Także ilość dostępnych materiałów budowlanych jest ograniczona. Jeśli mamy w zanadrzu zaufaną ekipę remontową lub sami lubimy zajmować się takimi rzeczami i nie zależy nam na szybkiej przeprowadzce, lepszą opcją będą mieszkania w stanie deweloperskim lub surowym.

Przejdź do poprzedniego artykułu Poprzedni artykuł

Jak wybrać firmę do przeprowadzki? 5 najczęściej popełnianych błędów

Następny artykuł Przejdź do następnego artykułu

Wrocław - zakup mieszkania z rynku wtórnego - co warto wiedzieć?

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Warunki przechowywania lub uzyskiwania dostępu do cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.