50-019 Wrocław, ul. Piłsudskiego 91a | 50-214 Wrocław, ul. Kaszubska 9c

Wrocław Krzyki – najlepsza okolica do wynajmu mieszkania?

Wrocław jest nie tylko jednym z największych ośrodków nauki przyciągającym studentów, ale również miastem, w którym niezwykle szybko rozwijają się nowoczesne gałęzie gospodarki. To właśnie we Wrocławiu i jego okolicach mają siedziby takie firmy jak Kaufland, Nokia, LG czy nawet Hawlett-Packard.

Wielość możliwości płynących z miasta i jego infrastruktury przyciąga nowych mieszkańców, którzy nie zawsze mogą pozwolić sobie na zakup własnego mieszkania. Co może nam zaoferować Wrocław pod kątem wynajmu? Czy Krzyki są dobrą lokalizacją i jakie mieszkania możemy tutaj znaleźć?Miejskie statystyki wyraźnie pokazują, że Krzyki są jedną z najszybciej rozwijających się dzielnic. Najwięcej nowych bloków przybywa na Klecinie, Jagodnie oraz na Partynicach i tam też z powodzeniem znajdziemy wiele niemal nowych mieszkań do wynajęcia.

Mieszkania do wynajęcia Wrocław Krzyki

Na co jednak powinniśmy zawracać w pierwszej kolejności uwagę w przypadku chęci wynajęcia mieszkania na Krzykach? Przede wszystkim warto dokładnie przyjrzeć się konkretnej lokalizacji, gdyż poszczególne osiedla różnią się przede wszystkim dogodnością komunikacyjną. O ile na Klecinę dojeżdżają obecnie dwie linie tramwajowe, tak w przypadku Jagodna linia tramwajowa jest dopiero w fazie projektowania. Nie ulega żadnym wątpliwościom, że mieszkania w zasięgu linii tramwajowych są droższe pod kątem miesięcznego czynszu.  Na takie lokale jest znacznie większe zapotrzebowanie.

Kawalerka na Krzykach

W najbliższej okolicy Rynku deweloperzy starają się wykorzystać niemal wszystkie działki pod zabudowę mieszkaniową. Z tego też względu na rynku dostępnych jest wiele mieszkań w odległości kilometra od ścisłego centrum.  Przykładem może być kawalerka o powierzchni 36 metrów kwadratowych oferująca pełne wyposażenie RTV i AGD. Należy dodać, że w przypadku nowego budownictwa standardem jest winda i osiedlowy monitoring zwiększający poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Cena takiej kawalerki na ul. Gwiaździstej opiewa na 2250 złotych plus opłaty licznikowe.

Kawalerka z 2016 roku

Drugą propozycją pozostającą na rynku mieszkań na wynajem mieszczących się na wrocławskich Krzykach jest kawalerka typu studio na ul. Ślężnej. Należy dodać, że jest to niezwykle dogodna lokalizacja – z jednej strony bliskość natury w postaci Parku Południowego i Parku Skowroniego, zaś z drugiej bliskość centrum dzięki głównej arterii miasta, po której jeżdżą również dwie linie tramwajowe. Sama kawalerka oferuje nam 36 metrów kwadratowych powierzchni powiększonej o przestrzeń balkonową. Kwota miesięcznego wynajmu nie powinna przekroczyć 2700 złotych. Jeżeli zależy nam na własnym miejscu parkingowym, to należy liczyć się z wydatkiem dodatkowych 200 złotych.

Dwa pokoje – większe możliwości

Znacznie więcej możliwości daje wynajęcie mieszkania dwupokojowego. Jeden pokój może pełnić rolę salonu, a drugi  można przeznaczyć na sypialnię i garderobę. Za kwotę 2000 złotych miesięcznie plus opłaty licznikowe możemy stać się najemcami ponad 50 metrowego mieszkania na ulicy Przestrzennej. Co istotne, w przypadku tego mieszkania mamy do czynienia z dwoma niezależnymi pokojami i osobną, wyposażoną kuchnią. Możliwości wygodnego i komfortowego mieszkania zwiększa prywatny balkon.

 

Jeżeli zależy nam na salonie z aneksem kuchennym i drugim pokoju pełniącym rolę wyłącznie sypialni, warto przyjrzeć się ofercie wynajmu mieszkania na ulicy Świstackiego. Dogodna lokalizacja idzie tutaj w parze z powierzchnią użytkową (36 m2), ale przestrzeń ta jest powiększona przez prywatny balkon typu loggia. Winda, ochrona i monitoring to tylko niektóre zalety opisywanego lokalu, który można wynająć w cenie około 2100-2200 złotych miesięcznie.

Więcej przestrzeni – prawie 100 metrów kwadratowych

Jeżeli zależy nam na większej przestrzeni mieszkalnej, warto przyjrzeć się aktualnej ofercie wynajmu czteropokojowego mieszkania na ulicy Zwycięskiej (Partynice). 98 m2 zapewnia dogodne warunki mieszkalne nawet kilkuosobowej rodzinie. Przynależne miejsce parkingowe w garażu podziemnym zapewni wygodne parkowanie samochodu bez konieczności poszukiwania wolnego w obrębie budynku. Salon, 3 sypialnie, łazienka z wanną i dwa balkony dostępne są już za 4520 złotych miesięczne.

Podsumowując, na Krzykach bez większych problemów znajdziemy różnorodne oferty mieszkań do wynajęcia. Wszystko zależne jest od naszych oczekiwań oraz możliwości finansowych.

Przejdź do poprzedniego artykułu Poprzedni artykuł

Domy nad jeziorem w Brzezinkach - spokojna przystań dla każdego

Następny artykuł Przejdź do następnego artykułu

Wynajem mieszkania obcokrajowcom we Wrocławiu

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Warunki przechowywania lub uzyskiwania dostępu do cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.