50-019 Wrocław, ul. Piłsudskiego 91a | 51-152 Wrocław, ul. Piłsudskiego 49-51

Sprzedaż lokali usługowych we Wrocławiu

Z uwagi na dobrą koniunkturę ekonomiczno-gospodarczą, Wrocław cieszy się nieustannym zainteresowaniem ze strony inwestorów. Dotyczy to nie tylko rynku obiektów mieszkaniowych, ale również nieruchomości o zastosowaniu jednoznacznie komercyjnym.

Coraz więcej firm aktywnie lokuje w stolicy Dolnego Śląska swój kapitał, dzięki czemu miasto ma szansę konsekwentnie utrzymywać swój pozytywny wizerunek.

Lokal na sprzedaż Wrocław

Obecnie Wrocław uznawany jest za lokalizację wyjątkowo przyjazną oraz atrakcyjną jako miejsce do pracy, nauki i rozrywki. Na szczególną korzyść miasta przemawia między innymi bezpośredni dostęp do istotnych szlaków komunikacyjnych. Autostrada A4, linia kolejowa E-30 czy drogi S8 i S5 zapewniają sprawny dojazd do wielu miejsc. Aspektem wpływającym na stały rozwój regionu jest także zauważalny wzrost przeciętnego wynagrodzenia.

Coraz częściej okazuje się on czynnikiem decydującym o osiedleniu się w sercu Dolnego Śląska. Oferujący zróżnicowane lokale na sprzedaż Wrocław przyciąga przede wszystkim osoby poszukujące zatrudnienia w branży usług biznesowych. Obecnie liczba pracowników tego sektora pozwala na umieszczenie miasta w ścisłej czołówce. Pod względem efektywności w tym zakresie, Wrocław wyprzedzają jedynie Kraków i Warszawa. Stolica województwa dolnośląskiego zachowuje proporcje podobne do tych miast także pod względem cen sprzedawanych lokali usługowych.

Popyt na lokale usługowe

We Wrocławiu największym powodzeniem cieszą się nieruchomości usługowe położone w centrum miasta, a także centralnych rejonach największych dzielnic oraz przy głównych miejskich arteriach. Nabywcy najczęściej zainteresowani są lokalami umiejscowionymi na parterze oraz wyposażonymi w duża witrynę. Na kupno zwykle decydują się przedsiębiorcy potrzebujący nieruchomości pod własną działalność lub inwestorzy indywidualni, zainteresowani późniejszym wynajmem.

Niedawny kryzys miał mocno negatywny wpływ na popyt w sektorze lokali użytkowych, a jego następstwem było pojawienie się bardzo wielu pustostanów. Obecnie jednak sytuacja na rynku sprzedaży nieruchomości komercyjnych ulega stopniowej stabilizacji. Aktualnie średnia krajowa cena tego typu lokali wynosi około 3,8 tys. złotych za metr kwadratowy.

Rozbieżności cenowe

Pod względem cenowym, na wrocławskim rynku nieruchomości użytkowych odnotować można duże rozbieżności. Dla obiektów o charakterze handlowo-usługowym najbardziej korzystna lokalizacją jest centrum, czyli Stare Miasto. Ceny lokali komercyjnych położonych bezpośrednio na Rynku różnią się w zależności od położenia lokalu na konkretnej kondygnacji.

Powierzchnia z przeznaczeniem na restaurację w piwnicy lub na parterze to koszt w granicach 20 – 40 tys. złotych/m2. Lokal biurowy położony na pierwszym piętrze kamienicy zabytkowej nabyć można nawet za 11 tys. złotych/m2.

Cena w zależności od dzielnicy

Wpływ na cenę lokalu użytkowego wpływ ma także dzielnica, w której znajduje się nieruchomość. Podczas gdy za metr kwadratowy powierzchni biurowej na Psim Polu zapłacić można niewiele ponad 3 tys. złotych, na ulicy Fabrycznej taki sam standard kosztuje już około 5 – 6 tysięcy. Cena poniżej średniej to doskonała okazja, jeżeli lokalizacja obiektu komercyjnego nie ma większego znaczenia.

Do bardziej kosztownych dzielnic należą Krzyki, gdzie za zlokalizowany na parterze lokal handlowo-usługowy z witrynami zapłacić trzeba około 6 – 7 tys. zł za metr kwadratowy. Natrafić można na jeszcze tańsze okazje, np. podobny lokal w stanie surowym, za mniej niż 4,5 tysiąca.

Jeśli masz pytania zadzwoń do nas!

Przejdź do poprzedniego artykułu Poprzedni artykuł

Lokale usługowe we Wrocławiu

Następny artykuł Przejdź do następnego artykułu

Lokal na wynajem we Wrocławiu z pomocą biura nieruchomości?

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Warunki przechowywania lub uzyskiwania dostępu do cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.