50-019 Wrocław, ul. Piłsudskiego 91a | 51-152 Wrocław, ul. Piłsudskiego 49-51

Rynek wtórny we Wrocławiu

Zakup nieruchomości to jedna z najważniejszych decyzji, jaką podejmujemy w całym naszym życiu. Jest to w dużej mierze związane z kosztami, jakie musimy ponieść, aby zainwestować w wymarzone mieszkanie lub dom.

Bardzo dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się mieszkania z rynku wtórnego we Wrocławiu, z którego korzysta wielu kupujących. Zatem czym dokładnie jest ten rynek i czy rzeczywiście opłaca się inwestować w tego typu nieruchomości?

Rynek wtórny coraz bardziej popularny

Obecnie na zakup mieszkania decyduje się coraz więcej osób. Sytuacja od kilku lat na rynku zmienia się diametralnie. Obecnie nawet stosunkowo młodzi ludzie decydują się na zaciągnięcie kredytu i kupno nawet niewielkiego lokum. Jest to w dużej mierze spowodowane wysokimi cenami wynajmu mieszkań, w szczególności w dużych miastach.

Coraz więcej osób przekalkulowało sobie i tym samym z obliczeń wynika, że bardziej opłacalna jest spłata kredytu, niż płatność za wynajem. Ceny są naprawdę wysokie, a standardy często nie są zbyt zadowalające. Dlatego coraz więcej osób pragnie posiadać własną nieruchomość. Szczególną popularnością cieszy się rynek wtórny.

W ostatnim czasie masowo wykupowane są mieszkania wcześniej użytkowane. W szczególności bezpośrednio od właścicieli. Na rynku wtórnym można czasem znaleźć prawdziwe perełki. Bardzo dużą popularnością cieszą się nieruchomości, które są sprzedawane przez osoby chcące pozbyć się przykładowo spadku. Często mogą mieć bardzo atrakcyjne ceny w szczególności, jeżeli właściciele przykładowo mieszkają za granicą i chcą pozbyć się takiego kłopotu. Takie przypadki coraz częściej się zdarzają i wiele osób właśnie poszukuje takich okazji.

Mieszkania na rynku wtórnym we Wrocławiu

Ten rodzaj rynku to ogromne możliwości. Należy pamiętać, iż ceny na takim rynku są silnie uzależnione przede wszystkim od lokalizacji . Za mieszkania w mniejszych miastach zapłacimy znacznie mniej, niż przykładowo za mieszkanie we Wrocławiu. Opierając się na danych pochodzących z naszej strony można oszacować, iż na Psim Polu mieszkanie ok. 60 m2 kosztuje w granicach 311 tysięcy złotych. Natomiast szukając 80m2 lokum w śródmieściu należy liczyć się z kosztami rzędu 500 tysięcy złotych.

Zatem, jak można zauważyć, lokalizacja mieszkania bardzo wpływa na jego cenę. W dzisiejszych czasach najczęściej w zakup mieszkania inwestują ludzie po 30 roku życia. Jest to wiek, w którym wiele osób ma już za sobą pewne doświadczenia zawodowe, ich pozycja w pracy jest ugruntowana oraz tacy pracownicy posiadają już pewne oszczędności. Dzięki temu inwestycja w nieruchomość jest bardziej prawdopodobna niż w przypadku osób tuż po studiach. Najczęściej klienci decydują się inwestuje w mieszkania z rynku wtórnego.

Rynek wtórny we Wrocławiu cieszy się dużą popularnością. Wiele osób także kupując tego typu nieruchomości robi doskonały interes. Często są one zakupowane typowo pod wynajem, co przynosi właścicielom takich mieszkań duże kwoty dodatkowego dochodu. Decydując się na zakup mieszkania na rynku wtórnym czy to dla siebie lub też pod wynajem, nie warto się zbyt długo wahać.

Przejdź do poprzedniego artykułu Poprzedni artykuł

Rynek mieszkaniowy we Wrocławiu

Następny artykuł Przejdź do następnego artykułu

Jak znaleźć dobre biuro nieruchomości które spełni nasze wymagania?

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Warunki przechowywania lub uzyskiwania dostępu do cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.