50-019 Wrocław, ul. Piłsudskiego 91a | 51-152 Wrocław, ul. Piłsudskiego 49-51

Rynek pierwotny Wrocław – na co zwrócić uwagę przy zakupie domu?

Rynek pierwotny Wrocław ma wiele do zaoferowania osobom, które myślą o zakupie nowego domu. Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem? Czym się kierować? Które dzielnice Wrocławia są najpopularniejsze?

Rynek pierwotny Wrocław – na co zwrócić uwagę przy zakupie domu?

Dom można kupić korzystając z usług pośrednika lub bezpośrednio od właściciela. Warto dobrze się przygotować do oględzin nieruchomości przed zakupem, ponieważ każdy popełniony błąd może się odbić na późniejszej eksploatacji budynku. Na oględziny warto zabrać ze sobą taśmę mierniczą i aparat fotograficzny. Co jeszcze należy wiedzieć?

Przed zakupem domu sprawdź dokładnie:

  • Lokalizację domu – przeanalizuj drogi dojazdowe, możliwości komunikacyjne, bezpieczeństwo okolicy i odległość od sklepów oraz placówek edukacyjnych
  • Sytuację prawną nieruchomości – księgi wieczyste można sprawdzić w sądzie rejonowym lub w Internecie. Dzięki temu można uniknąć kosztownych pomyłek i uchronić się przed oszustwem
  • Stan techniczny – warto zatrudnić specjalistów, którzy przeanalizują, czy stan techniczny budynku jest rzeczywisty z tym, co zostało podane do informacji przez sprzedającego dom. Dom powinien zostać obejrzany nie tylko przez specjalistów budowlańców, ale też np. mykologa, który sprawdzi, czy w podziemnych częściach domu nie ma pleśni

Aby wybrać dobrze, przeanalizuj kilka opcji, spisz ich wady i zalety – to na pewno pomoże zakupić wymarzony dom!

Rynek pierwotny Wrocław  – nowoczesne projekty domów

Nowoczesne budownictwo opiera się na rozwiązaniach takich jak oszczędność energii oraz zredukowanie wydatków związanych z eksploatacją budynku. Nowoczesne domy, to energooszczędne nieruchomości, zaprojektowane w minimalistycznym stylu.

Rynek pierwotny Wrocław obfituje w domy na bazie prostych brył, z poddaszem użytkowym. Nowoczesne domy wyróżniają się przestronnymi tarasami i dużymi przeszkleniami. Na porządku dziennym są już takie technologie jak powietrzna pompa ciepła, czy kolektory solarne. Rozwój Internet of things pozwala zmniejszyć rachunki za prąd oraz zwiększyć komfort i bezpieczeństwo domowników.

Rynek pierwotny Wrocław  – najpopularniejsze dzielnice

Najpopularniejsze dzielnice Wrocławia, w których najchętniej są kupowane mieszkania i domy to Krzyki, Psie Pole i Stare Miasto. O popularności decyduje nie tylko atrakcyjny wygląd domu, ale też jego funkcjonalność. Aspekty związane z codziennym dojazdem do pracy oraz bliskość sklepów i terenów zielonych w okolicy mają tutaj wiodące znaczenie.

Przejdź do poprzedniego artykułu Poprzedni artykuł

Nowe domy Wrocław - ranking najpopularniejszych dzielnic

Następny artykuł Przejdź do następnego artykułu

Kompleksowe wykończenie mieszkania Wrocław - jak wybrać firmę remontową?

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Warunki przechowywania lub uzyskiwania dostępu do cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.