50-019 Wrocław, ul. Piłsudskiego 91a | 51-152 Wrocław, ul. Piłsudskiego 49-51

Nowoczesny dom typu stodoła – co warto wiedzieć?

Nowoczesny dom typu stodoła wdarł się szturmem do trendów budowlanych 2019 roku. Czym wyróżniają się nowe projekty domów jednorodzinnych? Co warto o nich wiedzieć? Zapraszamy do lektury!

Nowe trendy w budownictwie – co jest na czasie?

Najnowsze trendy w budownictwie jednorodzinnym to przede wszystkim oszczędność formy oraz funkcjonalność. Nowoczesne projekty domów charakteryzuje minimalizm oraz duże przeszklenia. Nowoczesny dom typu stodoła to dom o prostej budowie, dzięki czemu jego postawienie nie sprawia większych problemów. Dom, którego projekt opiera się na prostej bryle, jest łatwy do rozlokowania na terenie działki, a jego budowa jest tania i opłacalna. Co jeszcze wyróżnia projekty domów nowoczesnych?

Nowoczesny dom typu stodoła – czym wyróżniają się te projekty?

Nowoczesny dom typu stodoła wyróżnia przejrzysty układ pomieszczeń, a także podział domostwa na otwartą strefę dzienną i nocną. Przedłużeniem strefy dziennej jest często duży słoneczny taras. Nowoczesne domy jednorodzinne są także wyposażone w okna wielkogabarytowe. Dzięki temu do środka wpada dużo naturalnego światła.

Nowoczesna architektura – minimalizm, funcjonalność i estetyka!

To, że nowoczesne projekty domów czerpią pełną garścią z minimalizmu, nie oznacza wcale, że są one nieestetyczne. Zarówno kolorystka, jak i aranżacja wnętrz jest ponadczasowa i elegancka. Stosowane do wykończenia elewacji drewno i kamień przyciągają atrakcyjnym wyglądem i funkcjonalnością! Kolejna zaleta, jaką niosą za sobą projekty domów nowoczesnych, to energooszczędność.

Nowoczesny dom typu stodoła – energooszczędnie i w zgodzie z naturą!

Współcześni projektanci doskonale wiedzą, jak połączyć atrakcyjny wygląd domu z ekologicznym charakterem. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii domy oparte na planie prostych brył charakteryzują niskie koszty eksploatacyjne. Łatwiej je ocieplić i ogrzać, a także uchronić przed utratą ciepła. Także sprzątanie takiego domu jest o wiele prostsze.

Technologia idzie wciąż do przodu – współczesne domy jednorodzinne można wyposażyć w pompy ciepła, inteligentne systemy oszczędzania energii oraz solary. To rozwiązanie zarazem przyjazne dla środowiska, jak i ekonomiczne, oba te aspekty są bardzo ważne w dzisiejszych czasach!

Przejdź do poprzedniego artykułu Poprzedni artykuł

Jak sprzedać mieszkanie lub dom? Podpowiadamy!

Następny artykuł Przejdź do następnego artykułu

Nowoczesne projekty domów - co jest na topie?

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Warunki przechowywania lub uzyskiwania dostępu do cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.