50-019 Wrocław, ul. Piłsudskiego 91a | 51-152 Wrocław, ul. Piłsudskiego 49-51

Nowoczesne przeszklone domy – projekty z wizją

Jednym z przeważających trendów nowego budownictwa, jeśli chodzi o projekty budynków jednorodzinnych, są nowoczesne przeszklone domy. Z czym wiąże się taka konstrukcja architektoniczna? Jakie są jej zalety?

Innowacyjne projekty domów – więcej światła!

Współczesne trendy budowlane w Polsce zdecydowanie zmierzają ku dobremu. Nowoczesne projekty domów przyciągają nie tylko atrakcyjnym wyglądem, ale i praktycznym charakterem. Polacy coraz częściej decydują się na nowoczesne przeszklone domy jednorodzinne. Z czym wiąże się ten styl budownictwa?

Nowoczesne przeszklony domy – z czym wiąże się taka konstrukcja?

Duże przeszklenia i okna gabarytowe to trend, który podbił szturmem współczesną architekturę. Nowe budynki, zwane potocznie „domy – stodoły” nie mają za wiele wspólnego ze stodołami, które kojarzą nam się z farmą, mieszkaniem na wsi i ubóstwem. To nowoczesne budynki, wyposażone w duże przestrzenie, o przejrzystym układzie pomieszczeń. Charakterystyczną cechą innowacyjnych projektów domów są wielkie przeszklenia.

Dzięki rozlokowaniu wielkogabarytowych okien od południowej strony nowoczesne przeszklone domy wypełnia dużo naturalnego światła. Tym samym cała strefa dzienna jest bardzo dobrze oświetlona. Cały wygląd budynku ulega radykalnej zmianie, na plus oczywiście. Prosta budowa domu wiąże się także z jego ekonomicznym charakterem. Taki budynek łatwiej ogrzać, jest więc on energooszczędny.

Klasyczne rozwiązania w połączeniu z innowacją

W nowym budownictwie obserwuje się wielki powrót do klasycznych, minimalistycznych rozwiązań. Co nie oznacza, że budynki te nie są funkcjonalne. Minimalizm idzie w parze z nowoczesnymi technologiami, dzięki czemu podniesiony jest znacznie komfort mieszkania.

Umiarkowana ilość detali architektonicznych nadaje budynkom eleganckiego wyglądu. Stonowana kolorystyka jest łączona z naturalnymi materiałami, a budowa domu jest oparta na bazie prostej bryły. Dopełnieniem tego stylu, opartego na powrocie do natury, są piękne, przestrzenne tarasy.

Nowoczesne przeszklone domy, to rozwiązanie ponadczasowe i funkcjonalne. Ekologiczne i ekonomiczne. Warto je na pewno rozważyć, jeśli planujesz zakup lub budowę domu dla swojej rodziny. To rozwiązanie na miarę XXI wieku!

Przejdź do poprzedniego artykułu Poprzedni artykuł

Nowoczesne projekty domów - co jest na topie?

Następny artykuł Przejdź do następnego artykułu

Czy warto inwestować w kolektory słoneczne?

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Warunki przechowywania lub uzyskiwania dostępu do cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.