50-019 Wrocław, ul. Piłsudskiego 91a | 51-152 Wrocław, ul. Piłsudskiego 49-51

Nowoczesne projekty domów – co jest na topie?

Liczne przeszklenia, duża powierzchnia użytkowa oraz minimalizm – te trzy elementy charakteryzują nowoczesne projekty domów jednorodzinnych. Co jeszcze jest modne? Jakie rozwiązania są obecnie na topie?

Nowoczesne projekty domów – minimalistycznie i z klasą!

Interesują Cię najnowsze trendy i projekty domów nowoczesnych? I słusznie! Na czasie są rozwiązania, które są atrakcyjne z wielu względów. Jedną z zalet nowego budownictwa jest czerpanie garściami ze stylu minimalistycznego.

Domy, które budują obecnie najczęściej Polacy, są:

  • Uporządkowane
  • Harmonijne
  • Dobrze oświetlone
  • Eleganckie
  • Proste w formie
  • Symetryczne

Projekty domów nowoczesnych są dalekie od przerostu formy nad treścią. Budynki zachwycają eleganckim wyglądem i funkcjonalnością. Dodatkowe atuty to ich ekonomiczny oraz ekologiczny charakter!

Nowoczesne domy rodzinne – projekty, które są ekologiczne i ekonomiczne

Współczesną architekturę cechuje minimalizm i energooszczędność. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii nowe domy są tanie w budowie i w późniejszym użytkowaniu. Rozwiązania, które stosuje się, by dom był przyjazny dla środowiska i tani w eksploatacji, to:

  • Inteligentne systemy oszczędzania energii
  • Wielkogabarytowe okna i przeszklenia
  • Nowoczesne energooszczędne surowce (np. beton komórkowy)
  • Ekonomiczne mechanizmy ogrzewania (np. pompy ciepła lub kolektory słoneczne)

Nowe budownictwo to domy zaprojektowane na bazie prostych brył. Dzięki temu łatwo zminimalizować utratę ciepła. Taki dom łatwiej ogrzać oraz rozplanować na działce tak, by mieszkało się w nim jak najwygodniej. Duże przeszklenia umożliwiają zaopatrzenie strefy dziennej w naturalne światło, dzięki czemu zminimalizowane są wydatki związane z oświetleniem domu.

Sypialnie w nowych domach jednorodzinnych są zazwyczaj umieszczone w górnej części budynku. Dzięki podziałowi domu na strefy – otwartą dzienną oraz użyteczne poddasze, przestrzeń domu łatwiej zagospodarować. Takie rozwiązanie jest także cenione przez osoby prowadzące działalność biznesową!

Chcesz dowiedzieć się więcej o nowoczesnym budownictwie? A może interesuje Cię zakup lub wynajem energooszczędnego domu? Sprawdź naszą ofertę, by dowiedzieć się więcej i wybrać najlepsze rozwiązanie dla swojej rodziny!

Przejdź do poprzedniego artykułu Poprzedni artykuł

Nowoczesny dom typu stodoła - co warto wiedzieć?

Następny artykuł Przejdź do następnego artykułu

Nowoczesne przeszklone domy - projekty z wizją

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Warunki przechowywania lub uzyskiwania dostępu do cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.