50-019 Wrocław, ul. Piłsudskiego 91a | 51-152 Wrocław, ul. Piłsudskiego 49-51

Nowoczesne osiedla mieszkaniowe – jak znaleźć idealne mieszkanie?

Estetyka, niskie koszty eksploatacji, dobry dojazd – to tylko niektóre z czynników, na które warto zwrócić uwagę, szukając idealnego mieszkania. Jak w te potrzeby wpisują się nowoczesne osiedla mieszkaniowe? Czym wyróżniają się mieszkania na sprzedaż? Jak znaleźć to idealne? Zapraszamy do lektury!

Nowoczesne osiedla mieszkaniowe – czego można się spodziewać?

Osiedla mieszkaniowe ewoluują wraz z potrzebami kupujących. Nieruchomości na sprzedaż są nowoczesne i inteligentne. Aby zoptymalizować koszty eksploatacji budynku, wykorzystywane są najnowsze technologie. W nowym budownictwie zagościło na dobre tzw. Internet of Things, powszechnie stosuje się także panele fotowoltaiczne. Duże modyfikacje przeszedł także system ogrzewania budynków.

Nieruchomości na sprzedaż mają wyższy standard – są wykonane starannie i z dobrych jakościowo materiałów. W budynkach stosowane są także inteligentne rozwiązania izolacyjne, takie jak np. gazobeton lub termo inteligentna farba. Dzięki temu koszty eksploatacji nie są wysokie, a dom lub blok jest dobrze ogrzewany zimą i izolowany od gorących temperatur latem.

Prym wiedzie ekologia, prekursorem tego trendu w budownictwie byli architekci z krajów Skandynawskich. Zgodnie z tym trendem, mieszkania na sprzedaż powstają w budynkach, które zostały zaprojektowane w sposób ekologiczny. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o oszczędzanie energii, ale też ochronę przyrody podczas budowy osiedli, a także naturalne materiały.

Kolektory słoneczne, pompy ciepła, technika fotowoltaiczna… Wiele rozwiązań w Polsce jest podpatrzonych od zachodnich sąsiadów, ale wszystko to na plus dla naszego naturalnego środowiska! Deweloperzy zachęcają do aktywnego i proekologicznego trybu życia oraz stwarzają ku temu przestrzeń – osiedla bogate w rekreacyjną infrastrukturę i tereny zielone.

Mieszkania na sprzedaż Wrocław – jakie są koszta? Które dzielnice są popularne?

Nowoczesne osiedla mieszkaniowe wyróżnia wysoki dostęp do terenów spacerowych. Nieruchomości na sprzedaż zlokalizowane są w atrakcyjnych rejonach, takich jak Śródmieście, Fabryczna, czy Krzyki. Dzięki dobrej lokalizacji mieszkańcy mogą w łatwy sposób łączyć ze sobą życie zawodowe i prywatne.

Najpopularniejsze dzielnice Wrocławia, dla których regularnie odnotowywany jest wysoki wskaźnik sprzedaży, to Nadodrze, Stare Miasto, Krzyki oraz Psie Pole. To dzielnice popularne zarówno wśród młodych rodzin, jak i par. O prestiżu mieszkania decyduje także jego rozkład oraz ilość udogodnień.

Średnie ceny nieruchomości w województwie dolnośląskim to około 6 tysięcy złotych, ale wiele zależy od lokalizacji. Ceny mieszkań w popularnych rejonach Wrocławia mogą się wahać od 6 do nawet 8 tysięcy złotych. Przykładowo, za mieszkanie w centrum (o powierzchni około 44 metrów kwadratowych), zapłacimy ponad 7 tysięcy złotych (za metr kwadratowy). Z kolei mieszkanie w osiedlu na Złotnikach może kosztować 5,5 tysięcy złotych za metr kwadratowy, a 2 – pokojowe mieszkanie w rejonach Nadodrza to już wydatek równy ponad 8 tysięcy złotych za metr kwadratowy.

Mieszkania na sprzedaż Wrocław – jak znaleźć idealne mieszkanie?

Deweloperzy z Dolnego Śląska inwestują w nowe osiedla, wykorzystujące w pełni potencjał modernistycznego otoczenia. Mieszkania na sprzedaż  to lokale komfortowe, starannie wykończone i posiadające szereg udogodnień. Nowe mieszkania posiadają garaże, ogródki, balkony i tarasy.

Jak w tym gąszczu dobrych ofert znaleźć idealne mieszkanie?

#1 Lokalizacja

Przede wszystkim należy wybrać mieszkanie o lokalizacji dostosowanej do potrzeb, tak, by codzienne dojazdy do pracy nie były męką. Komunikacja musi być dobra, nie tylko do i z centrum, ale także do innych części miasta. Warto przeanalizować lokalizację także pod kątem najbliższych sklepów, przedszkoli, szkół, uniwersytetów, aptek, przychodni oraz innych punktów usługowych, koniecznych do prowadzenia satysfakcjonującego rodzinnego życia.

Analizując lokalizację, zwróć uwagę także na poziom bezpieczeństwa, opinie o danej dzielnicy oraz bliskość terenów rekreacyjnych i zielonych. Estetyka mieszkania i jego okolicy jest bardzo ważna, zwłaszcza jeśli mamy w perspektywie mieszkać tam jeszcze co najmniej kilka lat!

Inne elementy, których nie należy pomijać to:

  • Stan klatki schodowej i budynku
  • Możliwość parkowania przy budynku
  • Monitoring osiedla
  • Plan zagospodarowania najbliższej okolicy

W wyszukiwaniu idealnego mieszkania może pomóc agent nieruchomości, ale jeśli nie chcesz korzystać z jego usług, równie dobrze możesz zaopatrzyć się w czas i cierpliwość i przeszukiwać serwisy ogłoszeniowe sam!

#2 Cena

Kolejny aspekt to cena. Nie każdy może sobie bowiem pozwolić na wynajęcie pośrednika i zakup dużego mieszkania w centrum miasta, wykończonego pod klucz. Już na wstępnym etapie warto odrzucić te nieruchomości, na których nas nie stać.

Oszacuj, ile środków chcesz przeznaczyć na zakup oraz oblicz swoją zdolność kredytową. Zanim weźmiesz kredyt na mieszkanie, przeanalizuj dostępne opcje, poszukaj takiego, który wiąże się z najniższą marżą. Sugeruj się także wysokością rat, by nie mieć w przyszłości problemów z regularną spłatą zobowiązania.

Jeśli zależy Ci na mieszkaniu, którego nie będziesz musiał od razu wykańczać, warto przemyśleć zakup nieruchomości z rynku wtórnego. Do takich mieszkań można się wprowadzić od zaraz. Plusem tego rozwiązania jest to, że można sprawdzić infrastrukturę najbliższego otoczenia, a także samo mieszkanie, które jest już gotowe i do wzięcia.

Pamiętaj też, że zawsze możesz negocjować ceny. Zarówno z firmą, która zajmuje się sprzedażą mieszkania, jak i z innymi jednostkami.

#3 Bezpieczeństwo

Zanim zdecydujesz się na zakup mieszkania, koniecznie sprawdź portfolio dewelopera. Udane realizacje i opinie zadowolonych klientów mogą powiedzieć co nieco o uczciwości i skuteczności danego dewelopera.

Jeśli kupujesz mieszkanie z tzw. drugiej ręki, to sprawdź koniecznie jego stan prawny. Informacje na temat praw właściciela można znaleźć w odpisie księgi wieczystej.

Warto sprawdzić także:

  • stan zadłużenia
  • czy lokal nie jest obciążony hipoteką

Inne kwestie dotyczące bezpieczeństwa są związane ze stanem budynku oraz z bezpieczeństwem osiedla. Sprawdź, czy na osiedlu jest monitoring oraz całodobowa ochrona. Dopytaj o ogrodzone place zabaw dla dzieci.

#4 Profesjonalizm dewelopera/agenta/sprzedawcy

Poszukiwanie idealnego mieszkania składa się z wielu różnych procesów. Jeśli współpraca z deweloperem, właścicielem, ekipą remontową lub agentem ma jasny i profesjonalny charakter od samego początku, szanse na znalezienie wymarzonego mieszkania w atrakcyjnych warunkach zdecydowanie rosną!

#5 Stan mieszkania

Stan mieszkania to także bardzo ważny czynnik, którego nie można pominąć, by odnaleźć idealne mieszkanie na sprzedaż. Oglądając nieruchomość, warto sprawdzić dokładnie powierzchnię lokalu, jakość ścian, okien oraz drzwi. Warto sprawdzić, czy system wentylacyjny jest sprawny oraz zapytać o to, kiedy po raz ostatni w mieszkaniu był przeprowadzany gruntowny remont.

#6 Udogodnienia

Przed zakupem mieszkania trzeba przeanalizować swoje własne potrzeby. Jak duża powierzchnia jest potrzebna, by komfortowo w nim mieszkać? Ile pomieszczeń powinno zawierać? Dopiero po określeniu wymagań należy przystąpić do analizy ofert sprzedaży.

W walce o klienta przydatne bywają ciekawe rozwiązania i deweloperzy o tym doskonale wiedzą. Nowe mieszkania na sprzedaż kuszą widokiem na morze, panoramą miasta oraz bliskim towarzystwem rzek i parków. Dodatkowe udogodnienia to osiedlowe lobby, podziemny garaż oraz balkon. Warto przed zakupem sprawdzić dokładnie okolicę, przejść się lub chociaż obejrzeć zdjęcia panoramiczne osiedla, w ten sposób znajdziesz idealne mieszkanie!

Przejdź do poprzedniego artykułu Poprzedni artykuł

Nowe mieszkania we Wrocławiu - jak wybrać dewelopera?

Następny artykuł Przejdź do następnego artykułu

Mieszkanie na sprzedaż - jak przygotować lokal, by go sprzedać?

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Warunki przechowywania lub uzyskiwania dostępu do cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.