50-019 Wrocław, ul. Piłsudskiego 91a | 51-152 Wrocław, ul. Piłsudskiego 49-51

Nowoczesne domy energooszczędne – wyjątkowe projekty

Nowoczesne budownictwo wyróżniają projekty, które mają na celu jak największą oszczędność energii oraz zredukowanie wydatków związanych z eksploatacją budynku. Co wyróżnia nowoczesne domy energooszczędne?

Domy energooszczędne – projekty, obok których nie przejdziesz obojętnie

Nowoczesne budownictwo stawia na odnawialne źródła energii i minimalizm. Zasada jest prosta – im bardziej dostosowany do potrzeb i mniejszy dom, tym mniejsze straty ciepła i koszty ogrzewania.

Domy energooszczędne to domy stworzone na bazie prostych brył (np. prostokąta), z płaskim dachem. Parter jest mocno przeszklony, natomiast na górnym poddaszu mieszczą się sypialnie i inne pokoje użytkowe. Charakterystyczne cechy to niewiele narożników i załamań. Dzięki temu dom jest prosty w budowie i dość tani.

Dla nowoczesnych domów typowe są także duże zadaszone tarasy. To przestrzeń, w której można komfortowo przebywać, bez względu na warunki atmosferyczne. Tarasy można dodatkowo doświetlić energooszczędnym oświetleniem LED.

Energooszczędność i elegancja przede wszystkim!

Nowoczesne projekty domów energooszczędnych korzystają pełnymi garściami ze zdobyczy technologicznych. Takie urządzenia jak pompa ciepła, czy panele solarne, to coraz bardziej powszechnie stosowane rozwiązanie, dzięki któremu można zmniejszyć koszty eksploatacji domu. Rozwój Internet of things doprowadził do tego, że w domu można mieć wiele inteligentnych urządzeń, np. takich, które zadbają o to, by nie marnować energii elektrycznej, gdy domowników nie ma w budynku. Inwestycja w najnowsze technologie na pewno się zwróci, między innymi w postaci niższych rachunków za prąd oraz mniejszych kosztów ogrzewania domu.

Energooszczędne domy cechuje mniejsze zapotrzebowanie na ciepło, ponieważ mechanizmy izolacyjne stosowane na etapie budowy także są innowacyjne. Przykładem jest budowa domu z betonu komórkowego. To nowoczesny surowiec, który cechuje wysoka wytrzymałość oraz izolacyjność termiczna. Dzięki temu budynek powoli oddaje ciepło.

Mimo że domy te są ekologiczne i przyjazne dla naturalnego środowiska, wcale nie są nieestetyczne. Klasyczny minimalizm w połączeniu z nowoczesnymi technologiami wpływa na to, że domy są bardzo atrakcyjne wizualnie. Nic dziwnego, że nowoczesne domy wzbudzają tak duże zainteresowanie architektów i inwestorów!

Przejdź do poprzedniego artykułu Poprzedni artykuł

M jak mieszkanie - jak sprawdzić metraż kupowanego mieszkania?

Następny artykuł Przejdź do następnego artykułu

Rynek wtórny nieruchomości - czym różni się od rynku pierwotnego?

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Warunki przechowywania lub uzyskiwania dostępu do cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.