50-019 Wrocław, ul. Piłsudskiego 91a | 51-152 Wrocław, ul. Piłsudskiego 49-51

Nowe mieszkania we Wrocławiu – jak wybrać dewelopera?

Wreszcie znalazłeś idealne mieszkanie, ale nie wiesz, czy można zaufać deweloperowi? Podpowiadamy, jak wybrać dewelopera i przeanalizować oferty! Oto co warto wiedzieć, zanim zaczniesz oglądać nowe mieszkania we Wrocławiu!

Nowe mieszkania we Wrocławiu – rynek nieruchomości

Wrocław to miasto, które cieszy się bardzo dużymi wynikami sprzedażowymi, jeśli chodzi o nowe nieruchomości. Nowe mieszkania we Wrocławiu oraz domy przyciągają zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Rynek nieruchomości jest atrakcyjny także dla inwestorów.

Najpopularniejsze dzielnice, w których notuje się co roku wysoki wskaźnik sprzedaży, to Krzyki, Stare Miasto, Psie Pole oraz Nadodrze. Miasto jest dobrze skomunikowane i przyciąga turystów, młode rodziny oraz osoby poszukujące pracy w zawodzie. Jak wybrać dewelopera, by nie żałować zakupu nieruchomości?

Jak wybrać dewelopera – Wrocław

Wybór mieszkania lub domu, w którym zamierzamy mieszkać przez długie lata, jest jedną z najważniejszych decyzji życiowych. Aby znaleźć idealne lokum mieszkalne, warto zwrócić uwagę między innymi na takie aspekty, jak lokalizacja, infrastruktura okolicy oraz dodatkowe udogodnienia. Jak wybrać dewelopera?

Aby znaleźć idealnego dewelopera, można przeanalizować księgi wieczyste oraz odpisy z KRS (Krajowy Rejestr Sądowy) i CEIDG (Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej). Dane te są ogólnodostępne do wglądu. Dzięki temu można się dowiedzieć, czy deweloper nie jest dłużnikiem.

Na co zwrócić uwagę przy weryfikacji dewelopera ?

  • Zapytaj o dotychczasowe inwestycje, przeanalizuj portfolio dewelopera, możesz nawet podjechać i sprawdzić wcześniejsze realizacje
  • Przeanalizuj ceny oferowanych mieszkań
  • Poproś o okazanie rachunku powierniczego, by sprawdzić wiarygodność finansową dewelopera
  • Przeanalizuj historię zrealizowanych projektów
  • Poproś o wzór umowy deweloperskiej oraz prospekt informacyjny
  • Przeanalizuj plan zagospodarowania przestrzennego najbliższej okolicy
  • Sprawdź dostępne standardy wykończenia mieszkania
  • Zweryfikuj, czy deweloper jest członkiem PZFD (Polski Związek Firm Deweloperskich)
  • Sprawdź opinie na temat dewelopera

Rynek deweloperów we Wrocławiu rozwija się bardzo szybko, zarówno jeśli chodzi o mieszkania, jak i domy. Wybór dewelopera to kwestia, do której należy podejść ze szczególną starannością. Wtedy inwestycja lub zakup na pewno będzie trafiona!

Przejdź do poprzedniego artykułu Poprzedni artykuł

Dlaczego warto zamieszkać we Wrocławiu? 5 powodów!

Następny artykuł Przejdź do następnego artykułu

Nowoczesne osiedla mieszkaniowe - jak znaleźć idealne mieszkanie?

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Warunki przechowywania lub uzyskiwania dostępu do cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.