50-019 Wrocław, ul. Piłsudskiego 91a | 51-152 Wrocław, ul. Piłsudskiego 49-51

Nie masz czasu na remont? Kup mieszkanie pod klucz!

Mieszkanie pod klucz to ciekawa alternatywa dla mieszkań w standardzie deweloperskim. Rozwiązanie to jest polecane zwłaszcza tym osobom i parom, które nie mają czasu lub środków na remont wymarzonego mieszkania. Co warto wiedzieć?

Gotowe mieszkanie pod klucz – jak to działa?

Mieszkanie pod klucz to mieszkanie, do którego można się od razu wprowadzić. W przeciwieństwie do lokali w stanie deweloperskim, w takich mieszkaniach jest już gotowa podłoga, pomalowane ściany i zainstalowana aparatura sanitarna. W Polsce rozwiązanie to jeszcze nie jest modne, ponieważ wciąż brakuje nam zaufania do deweloperów i firm remontowych.

W innych krajach europejskich coraz więcej osób decyduje się na zakup mieszkania, które jest już wykończone i jedyne, co należy jeszcze wybrać, to meble. Czasem nawet nie trzeba wybierać mebli, ponieważ mieszkanie już je posiada.

Dla kogo polecane są wykończenia pod klucz?

Mieszkania pod klucz są zalecane dla osób, którym zależy na jak najszybszym wprowadzeniu się do wymarzonego mieszkania. To rozwiązanie dla osób, które nie chcą poświęcać swojego czasu na zakup materiałów budowlanych, samodzielne remonty lub pilnowanie ekipy remontowej. Wykończenie pod klucz jest także dobrą opcją dla osób, które decydują się na łączony kredyt hipoteczny – zwykle taka opcja jest o wiele korzystniejsza niż oddzielne pożyczki mieszkaniowe.

Jak wybrać mieszkanie pod klucz?

Wykończenia pod klucz są zwykle oferowane w kilku różnych standardach. Im wyższy standard, czyli więcej udogodnień, tym wyższe koszty. Po zdecydowaniu się na wybrany standard dostajemy opracowany kosztorys projektu.

Przed wyborem mieszkania warto przeanalizować koszty związane z jego wyremontowaniem oraz porównać kilka ofert deweloperskich. W większości przypadków deweloperzy mogą kupić materiały oraz wynająć fachowców taniej niż gdybyśmy chcieli sami przeprowadzić taki remont. Druga strona medalu jest taka, że wybór materiałów i usług jest niewielki.

Jeśli zależy Ci na szybkim wprowadzeniu się lub po zakupie planujesz wynająć mieszkanie, pakiet wykończeniowy będzie dla Ciebie bardzo korzystnym rozwiązaniem, głównie z uwagi na oszczędność czasu i formalności, jakie wiążą się z zakupem i remontem mieszkania.

Przejdź do poprzedniego artykułu Poprzedni artykuł

Mieszkanie pod inwestycję - czym się kierować przy wyborze?

Następny artykuł Przejdź do następnego artykułu

M jak mieszkanie - jak sprawdzić metraż kupowanego mieszkania?

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Warunki przechowywania lub uzyskiwania dostępu do cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.