50-019 Wrocław, ul. Piłsudskiego 91a | 51-152 Wrocław, ul. Piłsudskiego 49-51

Moda na domy w stylu minimalistycznym

Domy w stylu minimalistycznym to coraz częściej stosowane rozwiązanie w nowoczesnym budownictwie. Dzięki temu, że projekty opierają się na bazie prostych brył, domy te są eleganckie i energooszczędne. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Domy w stylu minimalistycznym – nowe trendy w budownictwie

Prosta forma, energooszczędność i minimalizm to rozwiązania, które podbiły serca współczesnych architektów. Inspirację dla nowoczesnych polskich domów minimalistycznych stanowią domy w stylu skandynawskim.

Tego typu budowle przypominają kształtem prostą bryłę, np. prostokąt. Wyróżnia je przestronne wnętrze, nowatorski design oraz energooszczędny charakter. Duże przeszklenia umożliwiają wykorzystanie w maksymalny sposób energii słonecznej, dzięki nim wnętrze jest jasne i dobrze oświetlone.

Domy w stylu minimalistycznym – koszty budowy

Minimalistyczny dom charakteryzuje łatwa i tania budowa. Koszty postawienia takiego domu są około 30% niższe niż w przypadku tradycyjnych budynków. Konstrukcja jest lekka i zarazem wykazuje duże właściwości termoizolacyjne. To budynki, które są tańsze także w późniejszej eksploatacji!

Charakterystyczną cechą minimalistycznych domów jest małe zapotrzebowanie na energię. Dzięki wykorzystaniu nowych technologii domy te są w pełni funkcjonalne i zarazem ekologiczne.

Domy w stylu minimalistycznym – pomysły na wnętrza

Aranżacja wnętrza w stylu minimalistycznym nie należy do prostych zadań. Ściany w budynkach minimalistycznych są zazwyczaj pomalowane na jasne kolory, dominują tutaj biel, odcienie szarości, błękity i kremowe odcienie. Sufity także maluje się na biało. Przestronne pomieszczenia warto wypełnić drewnianymi meblami w kolorze kontrastującym do barw ścian.

Najważniejsze cechy minimalizmu to harmonia i porządek. Dlatego wnętrza domów minimalistycznych powinny być pozbawione przesadnych form, mebli i zdobień. Ład, elegancja i prostota sprawiają, że pomieszczenia wydają się optycznie większe.

W parze z minimalizmem idzie także praktyczność. Na stołach i półkach nie ma niepotrzebnych przedmiotów ani żadnych zbędnych bibelotów. Nieużywane sprzęty są pochowane w szafach. Minimalistyczna przestrzeń sprzyja kreatywnej pracy oraz wypoczynkowi. Jest inspirująca i nowoczesna.

Przejdź do poprzedniego artykułu Poprzedni artykuł

Mieszkania wykończone pod klucz - wady i zalety

Następny artykuł Przejdź do następnego artykułu

Jakie są korzyści z zakupu nieruchomości na rynku wtórnym?

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Warunki przechowywania lub uzyskiwania dostępu do cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.