50-019 Wrocław, ul. Piłsudskiego 91a | 51-152 Wrocław, ul. Piłsudskiego 49-51

Mieszkanie pod inwestycję – czym się kierować przy wyborze?

Polacy coraz częściej inwestują w rynek mieszkaniowy. Jak kupić mieszkanie pod inwestycję tak, żeby nie żałować tego wyboru i inwestycja się zwróciła?

Mieszkania pod inwestycję – czy to dobry sposób na zarabianie?

Mieszkanie pod inwestycję i jego zakup to jedna z ważniejszych decyzji w życiu. W Polsce dużym zainteresowaniem inwestorów cieszą się takie miasta jak Kraków, Wrocław, czy Warszawa. Polacy coraz częściej decydują się na wynajem długoterminowy, zarówno młodym osobom pracującym, jak i studentom. Czy mieszkanie na wynajem to dobry sposób na zarabianie?

Wynajmując komuś mieszkanie, inwestor może zarobić nawet do 10% w skali roku. Zysk zależy od wielu czynników, takich jak:

  • Metraż wynajmowanego mieszkania
  • Lokalizacja wynajmowanego mieszkania
  • Ilość lokatorów
  • Lokalizacja mieszkania

Kupując mieszkanie w celu późniejszego wynajęcia, trzeba się liczyć z dużymi kosztami na start. Metr kwadratowy mieszkania w największych miastach Polski może kosztować od 10 000,00 do nawet 12 000,00 złotych. Najdroższe lokale na rynku wtórnym to mieszkania w stolicy.

Jak wybrać mieszkanie pod inwestycję?

Inwestycja w mieszkanie to jedna z najbezpieczniejszych metod na zarabianie. Jak wybrać dobrze, by potem nie żałować? Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na te aspekty, które są ważne z punktu widzenia przyszłych lokatorów.

Zanim zdecydujesz się na kupno mieszkania, przeanalizuj jego:

  • Lokalizację – im bliżej placówek edukacyjnych, placówek służby zdrowia, sklepów, tym większa atrakcyjność wynajmowanego lokalu. O tym, czy szybko uda się wynająć mieszkanie w korzystnej cenie, decyduje także komunikacja i dojazd do centrum miasta
  • Sposób ogrzewania – wysokie opłaty za ogrzewanie mogą odstraszyć lokatorów długoterminowych. O ile turyści nie zwracają uwagi na takie aspekty, to już młode pracujące osoby lub rodziny będą je brać pod uwagę
  • Metraż mieszkania – duży metraż wiąże się z kłopotami w znalezieniu chętnego na wynajem. Wartość mieszkania zależy także od jego rozkładu. Im więcej udogodnień, tym większe szanse, że uda Ci się znaleźć wartościowych lokatorów!

Pamiętaj, by przed zakupem mieszkania pod inwestycję określić profil osób, które będą potencjalnie zainteresowane ofertą wynajmu. Wymagania co do nieruchomości różnią się w zależności od tego, czy wynajmujemy mieszkanie studentom, osobom pracującym, turystom, czy rodzinom z dziećmi!

Przejdź do poprzedniego artykułu Poprzedni artykuł

Instalacja fotowoltaiczna w domu - wady i zalety

Następny artykuł Przejdź do następnego artykułu

Nie masz czasu na remont? Kup mieszkanie pod klucz!

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Warunki przechowywania lub uzyskiwania dostępu do cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.