50-019 Wrocław, ul. Piłsudskiego 91a | 50-214 Wrocław, ul. Kaszubska 9c

Mieszkanie dla studenta we Wrocławiu – jak szybko coś wynająć?

Co roku nowe osoby podejmują decyzję o tym, aby studiować na jednej z wielu wrocławskich uczelni. Wielu z tych studentów potrzebuje mieszkania we Wrocławiu podczas studiów.

Jednak dla osób przyjeżdżających z zewnątrz znalezienie zakwaterowania może wydawać się niełatwym zadaniem. Szczytem marzeń jest mieszkanie w dobrej lokalizacji blisko uczelni w komfortowych warunkach, ale i w przystępnej cenie. Ponieważ bardzo wielu studentów co roku deklaruje chęć znalezienia lokum we Wrocławiu konkurencja jest spora. Warto więc odpowiednio wcześniej zacząć przeglądać portale ogłoszeniowe.

Jaka lokalizacja we Wrocławiu cieszy się największym zainteresowaniem studentów

Jaka lokalizacja we Wrocławiu cieszy się największym zainteresowaniem studentów?

Lokalizacja zawsze jest jednym z takich czynników, które najmocniej warunkują cenę wynajmowanego lokalu. Im bliżej uczelni tym bardziej pożądane przez studentów.
Okazuje się, że okolice Rynku czy Placu Grunwaldzkiego cieszą się największym zainteresowaniem, ale trzeba też wymienić te osiedla, które są dobrze skomunikowane z centrum miasta. Chociażby Biskupin czy Popowice.

Przenosząc się do mieszkania we Wrocławiu studenci zazwyczaj chcą mieć blisko na uczelnie, ale i do klubów, które zapewniają im rozrywkę. Niechętnie wynajmują więc lokale na przedmieściach lub też na osiedlach daleko od ścisłego centrum. Dlatego mieszkania w takich dzielnicach jak Brochów, Klecina czy Maślice powinny być odpowiednio tańsze. Może to być świetne rozwiązanie dla osób, które mogą pozwolić sobie na dłuższy dojazd na uczelnię.

Za wynajem mieszkania w lepszej lokalizacji trzeba zatem zapłacić więcej lub też za tę samą cenę zdecydować się na mieszkanie o mniejszym metrażu lub niższym standardzie.

Wynajmować mieszkanie razem czy solo

Wynajmować mieszkanie razem czy solo?

Kolejnym ważnym aspektem warunkującym cenę jest to, jaki metraż chcemy wynająć . Będąc zainteresowanym mieszkaniem na wynajem w formie kawalerki trzeba liczyć się z kosztami około 1300 – 1500 zł.  Taka sama kawalerka w prestiżowej lokalizacji może kosztować nawet 1800 – 1900 zł. Zwolennicy tańszej opcji, czyli wynajmu pokoju jednoosobowego muszą liczyć się z kosztami zaczynającymi się od 600 zł miesięcznie. Często są to kwoty bez uwzględnienia opłat za media, internet czy też ogrzewanie. Często, aby jeszcze bardziej zminimalizować koszty studenci decydują się na współdzielenie pokoju lub decydują się na mniej atrakcyjne pokoje przechodnie.

Atrakcyjna oferta czyli jaka

Atrakcyjna oferta czyli jaka?

To co z pewnością bardzo mocno wpływa na cenę to także atrakcyjność wynajmowanego lokalu. W pierwszej kolejności jest to kwestia gdzie mieszkanie się znajduje – czy w starej zaniedbanej kamienicy, zabytkowym budynku czy w całkowicie nowoczesnym bloku. To wiąże się z innymi udogodnieniami- np. posiadanie windy. W końcu brany pod uwagę jest standard mieszkania i wyposażenie.  Umeblowanie, wygląd kuchni i zainstalowane w niej sprzęty, a także szereg innych aspektów, które mogą najmocniej wpływać na komfort życia.

Nie tylko mieszkania, ale i akademik dla studentów

Dla niektórych to właśnie akademik jest pierwszą i najlepszą opcją na zamieszkanie we Wrocławiu podczas studiów.
Listę aktualnych akademików wraz z informacjami o dostępnych miejscach można znaleźć np. tutaj.

Warto zauważyć, że jest to także tania opcja, a akademiki coraz częściej są remontowane i standard życia w nich ciągle się podnosi. Co więcej, akademiki często znajdują się w nie najgorszych lokalizacjach. Cena lokalu najmocniej zależy od tego w ile osób chcemy mieszkać, a więc czy będzie to miejsce w pokoju jedno-, dwu- czy trzyosobowym.

Możliwości zamieszkania we Wrocławiu na studiach jest wiele – wszystko zależy od posiadanego budżetu, a także preferencji co do lokalizacji i standardu samego mieszkania.Nasze aktualne oferty mieszkań do wynajęcia we Wrocławiu znajdziecie TUTAJ.

Przejdź do poprzedniego artykułu Poprzedni artykuł

Wrocławska Wielka Wyspa, a wynajem mieszkania

Następny artykuł Przejdź do następnego artykułu

5 ważnych aspektów przy podpisywaniu umowy wynajmu mieszkania

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Warunki przechowywania lub uzyskiwania dostępu do cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.