50-019 Wrocław, ul. Piłsudskiego 91a | 51-152 Wrocław, ul. Piłsudskiego 49-51

Mieszkania wykończone pod klucz – wady i zalety

Mieszkania wykończone pod klucz to dobra opcja dla osób, które nie mają czasu na remont i chcą się wprowadzić do lokum od razu po zrealizowaniu wszystkich formalności. Jakie są wady i zalety tego rozwiązania? Zapraszamy do lektury!

Wykończenia pod klucz – z czym to się wiąże?

Na pierwotnym rynku mieszkaniowym można zaobserwować trzy warianty mieszkań.

Są to:

  • Mieszkania w stanie surowym
  • Mieszkania w stanie deweloperskim
  • Mieszkania wykończone pod klucz

Te pierwsze to lokale niewykończone, w których nie zainstalowano wody, ani prądu, nie wykonano tynku i nie położono płytek ani paneli. Te drugie, to mieszkania, w których zostały poprowadzone instalacje i wykonano tynkowanie, ale wymagają one remontu. Natomiast te trzecie, czyli mieszkania wykończone pod klucz, to mieszkania gotowe do użytku. Takie, do których można się od razu po zakupie wprowadzić. Jakie są wady i zalety tego rozwiązania?

Mieszkania wykończone pod klucz – wady i zalety

Zalety wykończeń pod klucz

Główną zaletą mieszkań pod klucz jest to, że można się do nich wprowadzić od razu po zrealizowaniu wszystkich formalności. To dobra opcja dla osób, które nie mają czasu na remont, lub pilnie poszukują lokalu do zamieszkania.

Kolejna zaleta jest taka, że mieszkanie pod klucz może zostać zaprojektowane zgodnie z wizją kupującego. Zakup oraz prace wykończeniowe poprzedza spotkanie z osobą odpowiedzialną za aranżację wnętrza. W zależności od tego, czego potrzebujemy, mamy do wyboru wiele różnych pakietów wykończeniowych.

Mieszkania pod klucz charakteryzuje duża dostępność, a kupujący nie musi osobiście pilnować fachowców z ekipy remontowej. Poza osobami, które zakupują lokal, by w nim zamieszkać, to także dobra opcja dla inwestorów, którzy chcą po zakupie wynająć mieszkanie.

Wady wykończeń pod klucz

Wykończenie pod klucz umożliwia zaoszczędzić dużo czasu, ale rozwiązanie to ma też kilka wad. Należy do nich między innymi niewielka ilość opcji wykończeniowych do wyboru. Deweloper zazwyczaj negocjuje lepsze ceny na materiały budowlane, ale ich ilość do wyboru jest ograniczona.

Inna wada to cena. Ceny mieszkań w Polsce wahają się od 5 do nawet 12 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Wiele zależy od lokalizacji, rozkładu i metrażu mieszkania. Wykończenie pod klucz wiąże się z podniesieniem kosztów mieszkania o kilkaset złotych (w przeliczeniu na metr kwadratowy).

Przejdź do poprzedniego artykułu Poprzedni artykuł

Rynek wtórny nieruchomości - czym różni się od rynku pierwotnego?

Następny artykuł Przejdź do następnego artykułu

Moda na domy w stylu minimalistycznym

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Warunki przechowywania lub uzyskiwania dostępu do cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.