50-019 Wrocław, ul. Piłsudskiego 91a | 51-152 Wrocław, ul. Piłsudskiego 49-51

Luksusowe domy na sprzedaż – Wrocław!

Zainteresowały Cię luksusowe domy na sprzedaż? Marzy Ci się dom lub rezydencja we Wrocławiu? Sprawdź koniecznie nasz artykuł, by dowiedzieć się więcej na ten temat i poznać ceny luksusowych domów oraz apartamentów!

Ile kosztują luksusowe domy na sprzedaż?

Apartamenty na sprzedaż i luksusowe domy to świetny biznes, także w Polsce. Coraz więcej osób stać na tego typu inwestycje, co widać w badaniach rynku i tendencjach wzrostowych sprzedaży. Największy odsetek sprzedanych domów luksusowych przypada na stolicę Polski. Ceny nieruchomości o charakterze Premium, ulokowanych na terenie Warszawy, zaczynają się od około 14 tysięcy złotych za metr kwadratowy.

Kto najczęściej inwestuje w luksusowe nieruchomości? Są to właściciele firm, kadra zarządzająca wyższych szczebli, a także przedstawiciele wolnego zawodu. To klienci, którzy są doświadczeni i znają bardzo dobrze rynek. Aby ich zachęcić do transakcji, luksusowe domy na sprzedaż muszą posiadać coś więcej, niż tylko stylową i prestiżową przestrzeń.

Ważna jest lokalizacja, najbliższa okolica, widok z okna oraz przestronność rezydencji. Klienci zwracają uwagę także na rozwiązania stosowane w budynkach. Mile widziane są przestronne tarasy, funkcjonalne antresole oraz strefowa budowa mieszkania lub domu. Stolica Dolnego Śląska, mimo że odstaje pod względem rynku mieszkań od Warszawy, również ma ogromny potencjał. Jak wygląda sytuacja, jeśli chodzi o apartamenty – Wrocław? Ile kosztują luksusowe domy na sprzedaż i mieszkania na terenie Dolnego Śląska?

Domy i rezydencje Wrocław – ile kosztują luksusowe nieruchomości w stolicy Dolnego Śląska?

Wrocław to nowoczesne miasto z dobrze rozwiniętym rynkiem pierwotnym mieszkań i domów. Dotyczy to także nieruchomości luksusowych. To, co przyciąga biznesmenów i osobny zamożne do Wrocławia to silnie rozwinięta infrastruktura, estetyczna architektura, bogactwo zabytków, dużo terenów zielonych oraz wysoki dostęp do różnorodnych rozrywek i rekreacji.

Klienci cenią sobie bliskość Starego Miasta, dobry dostęp do lokali usługowych oraz duże możliwości rekreacyjne. Ważnym atutem jest także estetyka miasta. Wrocław, zwany przez wielu Wenecją północy, jest jednym z najpiękniejszych polskich miast, co również przedkłada się na zainteresowanie nieruchomościami w stolicy Dolnego Śląska. Ile kosztują apartamenty i luksusowe domy we Wrocławiu?

Średnia cena nowego apartamentu we Wrocławiu to od miliona złotych w górę. Wiele zależy od rozkładu, metrażu oraz lokalizacji. Apartamenty zlokalizowane są zarówno w centrum, np. w zabytkowych odrestaurowanych kamienicach, jak i na obrzeżach miasta, w obrębie luksusowych nowoczesnych osiedli. Ceny za apartament w topowych lokalizacjach mogą przekraczać 10 tysięcy złotych za metr kwadratowy!

Popularne dzielnice luksusowych domów we Wrocławiu

Oto przykładowe ceny luksusowych apartamentów na sprzedaż:

 • Krzyki – apartament 4 – pokojowy o powierzchni 180 metrów kwadratowych – 2 490 000 złotych.
 • Śródmieście – apartament 3 – pokojowy o powierzchni 86 metrów kwadratowych – 1 300 000 złotych.
 • Śródmieście – apartament 4 – pokojowy o powierzchni 156 metrów kwadratowych – 1 793 655 złotych.
 • Stare Miasto – apartament 3 – pokojowy o powierzchni 91 metrów kwadratowych – 1 547 000 złotych.
 • Stare Miasto – apartament 1 – pokojowy o powierzchni 57 metrów kwadratowych – 690 663 złotych.

Koszty ekskluzywnego domu w dobrej lokalizacji we Wrocławiu to około 7 milionów złotych. Cena ta przedkłada się na wysoki standard rezydencji. Na rynku są dostępne także tańsze i mniejsze wille, wiele zależy od ich metrażu, lokalizacji, powierzchni działki oraz dodatkowych udogodnień. Popularne obszary to Krzyki oraz Borek, obserwuje się także rosnące zainteresowanie Psim Polem.

Oto przykładowe ceny, jeśli chodzi o domy i rezydencje Wrocław:

 • Ekskluzywna Willa – Krzyki – metraż: 602 metry kwadratowe, cena: 8 690 000 złotych
 • Willa z tarasem – Krzyki – metraż: 625 metrów kwadratowych, cena: 7 500 000 złotych
 • Rezydencja z tarasem – Borek– metraż: 688 metrów kwadratowych, cena: 6 500 000 złotych
 • Willa – Krzyki – metraż: 491 metrów kwadratowych, cena: 4 550 000 złotych
 • Willa – Sołtysowice – metraż: 200 metrów kwadratowych, cena: 2 500 000 złotych
 • Willa – Strachocin – metraż: 420 metrów kwadratowych, cena: 2 490 000 złotych
 • Rezydencja – Psie Pole – metraż: 212 metrów kwadratowych, cena: 1 800 000 złotych

Rezydencje i apartamenty Wrocław – co je wyróżnia?

Rynek nieruchomości luksusowych we Wrocławiu wciąż się rozwija, najpopularniejsze lokalizacje dla nieruchomości typu Premium to Śródmieście, Stare Miasto, Krzyki oraz Biskupin. Równie popularne są luksusowe osiedla położone na obrzeżach miast oraz wille zlokalizowane w dalszej odległości od centrum. Dlaczego warto zainteresować się luksusowymi nieruchomościami na terenie Dolnego Śląska?

Prestiżowa lokalizacja Wrocławia

Tym, co wyróżnia nieruchomości luksusowe na sprzedaż we Wrocławiu, jest przede wszystkim ich prestiżowa lokalizacja. Wille i wolnostojące rezydencje znajdują się w sąsiedztwie terenów rekreacyjnych, skomunikowanych z miastem, a nawet w zabytkowych dzielnicach miasta. Wyróżnia je wyszukana forma architektoniczna oraz wyrafinowane umeblowanie. To domy, które zostały zbudowane po to, by połączyć aktywne życie biznesmena z życiem prywatnym.

Ekskluzywne domy na sprzedaż są przestronne i wielokondygnacyjne. Wille posiadają często kilka sypialni, duże łazienki, balkony, przestronne tarasy, a nawet pergole. Ich wnętrza są reprezentacyjne, a standard wykończenia, a także użyte do budowy materiały – najwyższej jakości. Pięknie zagospodarowane działki charakteryzuje duża powierzchnia, a także szereg dodatkowych udogodnień, takich jak oczka wodne, jeziorka, ogrody i dodatkowe pomieszczenia gospodarcze.

Do budowy rezydencji często używa się marmuru, drewna azjatyckiego, drewna dębowego, popularne są także innowacyjne i najnowsze systemy grzewcze. Wrocławskie rezydencje często są wyposażone w ogromny ogród oraz podwójny garaż, a także wysoki strych. Nierzadkim rozwiązaniem jest także dodatkowa altana na terenie posiadłości lub warsztat z przeznaczeniem na różnego rodzaju działalność.

Strzeżone zamykane osiedla

Jeśli chodzi o apartamenty we Wrocławiu, bogaci klienci mają do wyboru apartamenty oraz penthouse’y, rozlokowane w blokach w nowoczesnych, elitarnych osiedlach lub będące częścią budynków wielorodzinnych. Mieszkańcy luksusowych osiedli mają dostęp do takich udogodnień jak baseny, obiekty rekreacyjne, podziemny garaż pole golfowe, tereny leśne, a nawet stadnina koni. Standardem jest także instalacja klimatyzacyjna oraz zabezpieczenia chroniące przed hałasem. To rozwiązanie idealne dla osób, które cenią sobie prywatność, aktywne życie oraz życie rodzinne.

Osiedla są monitorowane 24 godziny na dobę, a uliczki dobrze oświetlone. W nowoczesnych osiedlach zostały także jasno wytyczone strefy zabaw dla młodszych. To świetne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie sielski charakter podmiejskiego osiedla w połączeniu z miejskimi atrakcjami i usługami.

Lokalizacja w ścisłym Centrum

Nie mniej popularne są apartamenty ulokowane w samym centrum. Widok z okna na największe zabytki Wrocławia, czy panorama na miasto to ogromne atuty luksusowych nieruchomości. W porównaniu z innymi miastami Wrocław posiada mniej inwestycji na terenie Starego Miasta, za to popyt na nie jest bardzo duży. Mimo że na Dolnym Śląsku nie buduje się wysokich wieżowców z apartamentami, tak, jak to się dzieje w Warszawie, potencjał i prestiż Wrocławia oraz rynku nieruchomości Premium jest bardzo wysoki!

Przejdź do poprzedniego artykułu Poprzedni artykuł

Lokale użytkowe na sprzedaż - co warto wiedzieć przed zakupem?

Następny artykuł Przejdź do następnego artykułu

Wykończenia pod klucz - ile to kosztuje?

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Warunki przechowywania lub uzyskiwania dostępu do cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.