50-019 Wrocław, ul. Piłsudskiego 91a | 51-152 Wrocław, ul. Piłsudskiego 49-51

Kupujemy mieszkanie pod wynajem we Wrocławiu – co warto wiedzieć?

Polacy coraz częściej kupują mieszkania, by je potem wynająć. Jak wybrać mieszkanie pod wynajem we Wrocławiu? Czym się kierować? Co zrobić, by inwestycja się zwróciła?

Mieszkania pod wynajem we Wrocławiu – czy to dobry sposób na zarabianie?

Mieszkanie na wynajem to rodzaj inwestycji, który cieszy się coraz większą popularnością w Polsce. Najpopularniejsze miasta, które kuszą inwestorów, to Kraków oraz Warszawa. Dużym zainteresowaniem cieszą się także mieszkania na Dolnym Śląsku, we Wrocławiu.

Analizując budżet, warto się przygotować na dużą inwestycję na start. Nowe mieszkania w stolicy Dolnego Śląska to koszt około 6 – 7 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Nieco niższe ceny charakteryzują mieszkania, które trzeba wyremontować. Wszystko zależy od tego, jakim budżetem dysponujemy na start.

Ta inwestycja może się zwrócić bardzo szybko i zacząć na siebie zarabiać. Wiele zależy od tego, czy chcemy wynajmować długoterminowo, czy krótkoterminowo, osobom pracującym, turystom czy studentom. Aby inwestycja się zwróciła, trzeba przede wszystkim określić profil potencjalnego lokatora.

Zysk zależy też od takich czynników jak:

  • metraż
  • rozkład
  • lokalizacja mieszkania pod wynajem

Atrakcyjny rynek pracy we Wrocławiu przyciąga dużą liczbę przyjezdnych, popyt na mieszkania napędzają też studenci. Jak wybrać mieszkanie pod wynajem we Wrocławiu?

Jak wybrać mieszkanie pod wynajem we Wrocławiu?

Stolica Dolnego Śląska to bardzo ceniony rynek nieruchomości pod wynajem w Polsce. Wynajem przeciętnego 2  pokojowego mieszkania to wydatek około 1600 zł (bez mediów i czynszu). Nieco droższe jest nowe budownictwo.

Ciekawą opcją są mieszkania w kamienicach. Wielu inwestorów zakupuje także lokale na obrzeżach, np. w Szczepinie lub Leśnicy. W ten sposób można łatwo znaleźć mieszkania w cenie obniżonej, idealne pod późniejszy wynajem. Przykładowe ceny, na jakie można natrafić to nawet 4900 złotych za metr kwadratowy – znacznie poniżej rzeczywistej wartości tych nieruchomości!

Popularną opcją są także mieszkania wykończone pod klucz. Charakteryzuje je duża dostępność oraz oszczędność czasu. Kupujący nie musi angażować się w proces wykańczania mieszkania ani osobiście pilnować fachowców z ekipy remontowej. To dobra opcja dla inwestorów, którym zależy na czasie i tym, by jak najszybciej wynająć komuś lokal i zacząć na nim zarabiać.

Przejdź do poprzedniego artykułu Poprzedni artykuł

Wrocław - zakup mieszkania z rynku wtórnego - co warto wiedzieć?

Następny artykuł Przejdź do następnego artykułu

Kawalerka do wynajęcia Wrocław - jak znaleźć idealne mieszkanie?

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Warunki przechowywania lub uzyskiwania dostępu do cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.