50-019 Wrocław, ul. Piłsudskiego 91a | 51-152 Wrocław, ul. Piłsudskiego 49-51

Kompleksowe wykończenie mieszkania Wrocław – jak wybrać firmę remontową?

Wykończenie mieszkania Wrocław to niełatwe wyzwanie. Powodzenie tej inwestycji zależy od tego, czy uda nam się wynająć dobrą firmę remontową. Jak ją wybrać, by zminimalizować wydatki i cieszyć się komfortową eksploatacją wymarzonego lokalu?

Wykończenie mieszania Wrocław – czym są mieszkania pod klucz?

Mieszkania pod klucz to dobra opcja dla osób, które nie mają czasu na remont. Do wykończonego przez projektanta lokum można wprowadzić się od razu po zakupie. Domy i mieszkania wykończone pod klucz cieszą się dużą popularnością, zarówno wśród osób prywatnych, jak i inwestorów, którzy chcą od razu po zakupie wynająć komuś lokal.

Co jednak w sytuacji, gdy mieszkanie jest w stanie deweloperskim lub surowym? Jak wybrać firmę remontową, która zainstaluje wodę, prąd, położy panele podłogowe i wykona tynki?

Kompleksowe wykończenie mieszkania – jak wybrać ekipę remontową?

Zanim skontaktujesz się z wybraną ekipą remontową, dobrze zasięgnąć nieco teorii, by wiedzieć, o czym rozmawiać z fachowcami. Warto zapoznać się z terminologią, a także zrobić przegląd dostępnych na rynku materiałów budowlanych i ich cen. Jeśli chodzi o sam wybór fachowców, najlepiej tutaj sprawdzają się… polecenia znajomych. Zamiast przeszukiwać Internet w poszukiwaniu specjalistów, lepiej popytać wśród bliskich.

O czym jeszcze warto pamiętać?

#1 Referencje

Przed zatrudnieniem ekipy budowlanej zawsze należy sprawdzić referencje firmy. To niezbity dowód na jej rzetelność i profesjonalizm.

#2 Umowa

Wszystkie ustalenia pomiędzy właścicielem lokalu i ekipą budowlaną powinny zostać spisane w formie wiążącej obie strony umowy. W umowie powinny się znaleźć wszystkie prace, planowany termin przeprowadzenia remontu oraz szczegółowy kosztorys usługi.

#3 Jedna firma, czy różni specjaliści?

Jeśli nie mamy wystarczająco dużo czasu na kontrolowanie fachowców, warto pomyśleć o zatrudnieniu firmy, która zajmie się remontem w sposób kompleksowy. To rozwiązanie jest korzystne także pod względem wydatków.

#4 Stawki

Po dokonaniu oględzin remontowanego miejsca fachowcy sporządzają wycenę prac. Warto porównywać ze sobą stawki różnych ekip i nie wybierać tych, które są podejrzanie niskie. Jeśli cena jest wyjątkowo niska, warto o to spytać, być może dana firma ma zniżki u producentów materiałów budowlanych?

Jeśli zastanawiasz się nad wynajęciem ekipy budowlanej, przemyśl również, czy jest taka konieczność. Czynności takie jak położenie paneli czy malowanie można wykonać samodzielnie i dołożyć w ten sposób swoją cegiełkę do wykończenia mieszkania!

Przejdź do poprzedniego artykułu Poprzedni artykuł

Rynek pierwotny Wrocław - na co zwrócić uwagę przy zakupie domu?

Następny artykuł Przejdź do następnego artykułu

Dlaczego warto zamieszkać we Wrocławiu? 5 powodów!

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Warunki przechowywania lub uzyskiwania dostępu do cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.