50-019 Wrocław, ul. Piłsudskiego 91a | 51-152 Wrocław, ul. Piłsudskiego 49-51

Kawalerka do wynajęcia Wrocław – jak znaleźć idealne mieszkanie?

Kawalerka do wynajęcia Wrocław – takie ogłoszenia można znaleźć w wielu miejscach w Internecie. Czym kierować się przy wyborze mieszkania? Jak znaleźć idealny lokal? Jakie są ceny? Podpowiadamy!

Mieszkania do wynajęcia Wrocław – od czego zależy wartość nieruchomości?

Lokalizacja, metraż oraz rozkład mieszkania to najważniejsze aspekty, które decydują o cenie mieszkania. Nie inaczej ma się sprawa ze stolicą Dolnego Śląska. Im bliżej centrum Wrocławia, tym większe są stawki za metr kwadratowy oraz czynsz.

Najpopularniejsze lokalizacje we Wrocławiu, to:

  • Śródmieście
  • Nadodrze
  • Krzyki

Kawalerka do wynajęcia Wrocław – jakie są ceny mieszkań?

Wrocławskie ceny lokali są niższe niż w Warszawie, czy Krakowie, ale są wyższe od pozostałych miast regionalnych. Przedkłada się to także na koszta wynajmu. Koszta miesięcznego wynajmu kawalerki wahają się od 1100,00 zł do nawet 2300,00 zł. Wiele zależy od jej metrażu oraz lokalizacji. Dużą część miasta zajmują zabytkowe kamienice. O dziwo, mieszkania, które są w nich zlokalizowane, wcale nie są takie drogie.

Przykładowo, za kawalerkę o powierzchni 24 metrów kwadratowych, zlokalizowaną w centrum, zapłacimy miesięczne 2000,00 zł. Do tej ceny należy jeszcze dodać koszty utrzymania według rachunków. Z kolei za mieszkanie o powierzchni równej 34 metry kwadratowe, zlokalizowane na Gaju zapłacimy miesięcznie 1500,00 złotych plus media. Nieco tańsza będzie kawalerka (29 metrów kwadratowych) zlokalizowana na Nowym Dworze. Miesięczny czynsz wyniesie 1300 zł + około 300/400 złotych za opłaty dodatkowe.

Jak znaleźć idealne mieszkanie?

Zanim zdecydujesz się na wynajem kawalerki, przeanalizuj takie aspekty jak:

  • Lokalizacja mieszkania – im bliżej Twojego miejsca pracy, tym lepiej. Warto zwrócić uwagę także na to, czy w okolicy mieszkania znajdują się duże sklepy, placówki służby zdrowia oraz czy jest stamtąd dobry dojazd do miasta
  • Sposób ogrzewania – jeśli zamierzasz wynajmować długoterminowo, opłaty za ogrzewanie są dość ważnym kryterium, które powinno się wziąć pod uwagę
  • Metraż mieszkania – wartość mieszkania zależy w dużej mierze od metrażu oraz rozkładu, tutaj trzeba pójść na pewne kompromisy
  • Dodatkowe udogodnienia – Mieszkania z nowego budownictwa często mają wiele udogodnień – piwnica dla lokatorów, miejsce garażowe, balkon, winda – warto zwrócić uwagę na te wszystkie aspekty
  • Stan techniczny – im mniej trzeba inwestować w remont mieszkania, tym lepiej dla osoby wynajmującej. To samo tyczy się umeblowania. Jeśli zależy Ci na tym, by jak najszybciej się wprowadzić i móc komfortowo korzystać z kawalerki, zwróć uwagę także na ten aspekt!
  • Kaucja zwrotna – kaucje zwrotne w przypadku kawalerek mogą się wahać od 1800,00 do 2500,00 złotych, jeśli dysponujesz niewielkim budżetem na start, to również ważne kryterium!

Przejdź do poprzedniego artykułu Poprzedni artykuł

Kupujemy mieszkanie pod wynajem we Wrocławiu - co warto wiedzieć?

Następny artykuł Przejdź do następnego artykułu

Działki budowlane na sprzedaż we Wrocławiu - co warto wiedzieć przed zakupem?

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Warunki przechowywania lub uzyskiwania dostępu do cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.