50-019 Wrocław, ul. Piłsudskiego 91a | 51-152 Wrocław, ul. Piłsudskiego 49-51

Jak znaleźć dobre biuro nieruchomości które spełni nasze wymagania?

Wynajęcie nieruchomości staje się coraz trudniejsze

Nie chodzi tutaj tylko o najem budynków z przeznaczeniem pod działalność gospodarczą, ale również zwyczajne lokum mieszkaniowe. W problemach ze znalezieniem idealnej do naszych potrzeb nieruchomości pomoże nam dobre biuro nieruchomości we Wrocławiu.

Jak jednak znaleźć takie, które będzie dla nas odpowiednie?

W tak dużym mieście jakim jest Wrocław  znajdziemy wiele firm działających jako biura nieruchomości.

Jak rozpoznać to odpowiednie dla nas?  Będzie to biuro, które spełni wszystkie nasze oczekiwania. Z pomocą przyjdzie Wam ten poradnik. Pokaże Wam czym powinno wyróżniać się dobre biuro nieruchomości, z którym chcielibyście współpracować, aby transakcja kupna lub sprzedaży nieruchomości przebiegła zgodnie z oczekiwaniami.

 

Dobre biuro nieruchomości we Wrocławiu - czym się wyróżnia

Dobre biuro nieruchomości we Wrocławiu – czym się wyróżnia?

Pierwszą kwestią, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę w poszukiwaniach biura jest to, jak długo znajduje się ono na rynku i czy ma swoją siedzibę. Mogłoby się wydawać, że w czasach, kiedy wszystkie usługi mamy dostępne za pośrednictwem internetu siedziba firmy jest czymś abstrakcyjnym. Jeszcze nie w przypadku biur nieruchomości.
Powinniśmy również zweryfikować, czy dla interesującej nas firmy obrót nieruchomościami jest jedynie dodatkowym zajęciem, czy też głównym obszarem jej działalności. Naturalnie te, które będą się specjalizować w jednej dziedzinie będą posiadały więcej doświadczenia, a co za tym idzie będą lepiej funkcjonować i klient zostanie obsłużony na wysokim poziomie.
Ważną kwestią jest również – jak wyżej wspomnieliśmy – staż obecności na rynku konkretnego biura. Im jest on dłuższy, tym możemy spodziewać się wyższej jakości usługi. Nie skreślajmy jednak firm dopiero wchodzących na rynek.Jeśli cieszą się one pozytywnymi opiniami wśród klientów, to warto jest spróbować współpracy z nimi.

Co więcej,firmy dopiero rozpoczynające swoje działanie mogą nam oferować korzystniejsze warunki współpracy, a także wyróżniać się świeżością w kwestii podejścia do rynku nieruchomości.
Może być to kluczowe i sprawić, że szybciej znajdziemy kupca na swoje mieszkanie, czy też coś dla siebie.

 

Dobry agent powinien mieć licencję pośrednika w obrocie nieruchomościami

Dobry agent powinien mieć licencję pośrednika w obrocie nieruchomościami

Jedynie około 20 tysięcy osób w Polsce taką posiada. Jednak przepisy ostatnio uległy zmianie i aby wykonywać zawód agenta nieruchomości nie ma konieczności posiadania licencji. Szczególną uwagę powinniśmy jednak zwrócić na to, czy dane biuro nieruchomości/agent posiada ubezpieczenie. W przypadku błędnego rozeznania – np. obciążonej hipoteki nieruchomości – klient będzie mógł odzyskać swoje pieniądze dzięki polisie, co w przypadku jej braku może okazać się o wiele trudniejsze i kosztowne do wykonania.

 

Małe, czy duże biuro

Małe, czy duże biuro?

W tej kwestii zdania są podzielone. Duże instytucje cieszą się zainteresowaniem klientów, co może świadczyć o wysokiej jakości oferowanych przez nich usług. Jednak nie musi być to regułą. W przypadku małych biur, które zajmują się maksymalnie kilkudziesięcioma ofertami mamy pewność, że każda z nich jest obsłużona w 100%. Mniejsze biura mogą zazwyczaj poświęcić więcej uwagi każdemu klientowi, co powinno przełożyć się na lepszą obsługę transakcji. Pośrednik ma tutaj czas na wnikliwe zapoznanie się z nieruchomością oraz czas na jej reklamę.

 

Dobre biuro nieruchomości powinno mieć ogłoszenia wysokiej jakości w swojej ofercie

Dobre biuro nieruchomości powinno mieć ogłoszenia wysokiej jakości w swojej ofercie

Przyjrzyj się dostępnej ofercie nieruchomości interesującego Cię biura nieruchomości.

Czy ogłoszenia, które wystawia na swojej stronie i innych platformach przekonują Cię?
Oferty są szczegółowe, atrakcyjne dla klienta?
Wyglądają profesjonalnie?

Jeśli biuro nieruchomości dba o dokładność informacji w publikowanych przez siebie ogłoszeniach, to możemy spodziewać się, że zadba również o interesy swoich klientów, a my otrzymamy to, czego potrzebujemy.

 

Biuro dla ludzi

Biuro dla ludzi

Czasy, kiedy biuro nieruchomości były ośrodkami niedostępnymi już dawno minęły. Współcześnie – dzięki internetowi i nie tylko – transparentność biznesu jest tym, co powinno zwrócić naszą uwagę. Jeśli firma prowadzi aktywnie swoją stronę internetową, udziela na niej porad z zakresu obrotu nieruchomościami, ma konta na portalach społecznościowych i wchodzi w dyskusje ze swoimi klientami, to dobry znak. Taka firma jest godna Twojej uwagi.

 

Dobre biuro chętnie korzysta z nowych technologii

Dobre biuro chętnie korzysta z nowych technologii

Nowe technologie dają nam spore możliwości, również jeśli chodzi o obrót nieruchomości. Dobre biuro nieruchomości to takie, które czerpie i wykorzystuje je w swojej branży. Dziś już nikt nie zwróci uwagi na ogłoszenie, które nie posiada dobrze zrobionych zdjęć. Takie wręcz odstraszają – zwłaszcza, jeśli ogłoszenie jest zamieszczane przez biuro. Profesjonalny agent przyjdzie do Ciebie z lustrzanką, zrobi zdjęcia, odpowiednio je skoryguje – aby nadawały się do publikacji w portalach ogłoszeniowych – a nawet nagra film. Na biuro nieruchomości, które wprowadza do swojego biznesu nowe technologie z pewnością warto zwrócić uwagę. To znak, że się rozwija i poszukuje ciągle nowych możliwości do usprawnienia obrotu nieruchomościami, które znajdują się pod jego skrzydłami.

Przejdź do poprzedniego artykułu Poprzedni artykuł

Rynek wtórny we Wrocławiu

Następny artykuł Przejdź do następnego artykułu

5 spraw, w których pomoże Ci dobre biuro nieruchomości we Wrocławiu

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Warunki przechowywania lub uzyskiwania dostępu do cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.