50-019 Wrocław, ul. Piłsudskiego 91a | 51-152 Wrocław, ul. Piłsudskiego 49-51

Jak wybrać właściwego agenta nieruchomości?

W dzisiejszych czasach wynajęcie mieszkania nie jest wcale takim prostym zadaniem jakby mogło wydawać. Aby znaleźć wymarzone mieszkanie warto skorzystać z pomocy doświadczonego agenta nieruchomości, który podpowie nam na co należy zwrócić szczególną uwagę. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla osób, które chcą dowiedzieć się jak wybrać właściwego agenta nieruchomości.

Po pierwsze ubezpieczenie OC

Po pierwsze ubezpieczenie OC

W Polsce licencję agenta obrotu nieruchomości posiada jedynie 20 000 osób. Najnowsze przepisy mówią jednak, że zawód pośrednika nie wymaga już licencji. Przy nawiązaniu współpracy warto upewnić się, czy agent posiada ważne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczenie OC jest bardzo przydatne w momencie popełnienia błędu przez agenta. Z ubezpieczenia można skorzystać na przykład w sytuacji, kiedy kupimy mieszkanie za pośrednictwem agenta, na którym ciąży hipoteka.

Pozytywna opinia i dobre referencje

Dobry pośrednik nieruchomości powinien pochwalić się również pozytywnymi referencjami byłych klientów. W Internecie można znaleźć bardzo wiele profesjonalnych serwisów internetowych z opiniami byłych klientów o poszczególnych agentach nieruchomości. To właśnie dzięki temu możemy dowiedzieć się z których agentów nieruchomości usług warto skorzystać, a których pośredników należy omijać szerokim łukiem. Warto również odwiedzić fora tematyczne. Tam także można dowiedzieć się wielu przydatnych informacji. Warto sprawdzić także jak długo agent nieruchomości działa w branży. Na naszym rynku można znaleźć pośredników, którzy działają od ponad 20 lat, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że świadczą usługi na wysokim poziomie.

Indywidualne podejście do każdego klienta

Dobry agent powinien charakteryzować się szczerością w relacji ze swoimi klientami i indywidualnym podejściem do każdego zlecenia. Rzetelny pośrednik powinien nie tylko pomóc znaleźć wymarzone mieszkanie na wynajem, które będzie spełniać bardzo wyśrubowane kryteria, ale również ostrzec przed wszelkimi podejrzanymi ofertami. Dobry agent powinien cechować się także znakomitą organizacją czasu, a dokładniej mówiąc powinien mieć zawsze czas, aby na przykład umówić się w dogodnej dla nas godzinie na oględziny interesujących nieruchomości. Warto wspomnieć również i o tym, że rzetelny pośrednik nieruchomości powinien skupić się nie tylko na jednym mieszkaniu. Powinien zaoferować kilka propozycji, dzięki czemu będzie można porównać poszczególne oferty i wybrać najlepszą dla siebie.

Pozytywne relacje z klientem

Jeżeli chodzi o wynajęcie mieszkania, to kluczem do sukcesu są pozytywne relacje z klientem. Dobry agent po krótkiej rozmowie powinien szybko poznać preferencje swojego klienta i zaproponować mu mieszkania, które w 100% spełniają jego indywidualne oczekiwania. Doświadczony pośrednik nieruchomości musi przede wszystkim zaoferować takie nieruchomości, które mieszczą się w budżecie. Pamiętać należy również o tym, że wynajęcie mieszkania bardzo często wiąże się z wieloma dodatkowymi procesami. Mogą one być nie tylko bardzo stresujące, ale również bardzo czasochłonne. Dobry agent powinien załatwić za klienta wszystkie formalności, które tylko się da, aby ten mógł w 100% cieszyć się z zakupu nowego mieszkania.

Fachowiec w każdym calu

Dobry agent nieruchomości powinien znać nie tylko swoją branżę, ale również wszelkie zagadnienia związane z nieruchomościami. Pamiętać należy o tym, że w Polsce nie ma obowiązku posiadania wspomnianej powyżej licencji agenta nieruchomości, dlatego też można naciąć się na wielu „ekspertów”, którzy nie mają zielonego pojęcia o swojej pracy. Dobrym pomysłem jest również, aby rozglądać się za specjalistą w określonym typie nieruchomości. Przed nawiązaniem współpracy warto dokładnie dowiedzieć się w jakim typie nieruchomości specjalizuje się dany agent i na jakim rynku działa.

Przejdź do poprzedniego artykułu Poprzedni artykuł

Biuro nieruchomości we Wrocławiu - niezbędny element rynku

Następny artykuł Przejdź do następnego artykułu

Praca pośrednika nieruchomości we Wrocławiu

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Warunki przechowywania lub uzyskiwania dostępu do cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.