50-019 Wrocław, ul. Piłsudskiego 91a | 51-152 Wrocław, ul. Piłsudskiego 49-51

Jak wybrać firmę do przeprowadzki? 5 najczęściej popełnianych błędów

Przeprowadzka to niełatwe zadanie i duże wyzwanie logistyczne. Chyba że zaangażuje się do pracy dobrą firmę. Wtedy wszystko przebiega sprawnie i bezproblemowo. Jak wybrać firmę do przeprowadzki? Podpowiadamy!

Jak wybrać firmę do przeprowadzki?

Przeprowadzka to niełatwe wyzwanie logistyczne. Wiele zależy od tego, jak skonstruowane są budynki, z których i do których się przeprowadzamy, a także od odległości, którą trzeba pokonać, by przewieźć wszystkie rzeczy.

Najlepszy termin na przeprowadzkę to miesiące letnie. Głównie jest to spowodowane mniejszym ruchem ulicznym oraz komfortową temperaturą, sprzyjającą wynoszeniu, pakowaniu i wnoszeniu rzeczy. Najlepszy dzień na przeprowadzkę to sobota, wtedy nie trzeba brać dodatkowego urlopu, by zająć się logistyką.

Przeprowadzkę najlepiej zrealizować w godzinach południowych, kiedy ruch na mieście jest mniejszy. Duży wpływ na to, czy przeprowadzkę uda się zorganizować sprawnie, ma firma do przeprowadzki. Jak ją wybrać?

Na co zwracać uwagę wybierając firmę do przeprowadzki?

Aby przeprowadzka przebiegła sprawnie i pozostawiła po sobie dobre wspomnienia, ważne jest, aby:

  • Kontakt z firmą oferującą przeprowadzki był łatwy
  • Firma do przeprowadzki oferowała dodatkowe materiały pomocnicze do pakowania i zabezpieczania przedmiotów
  • Możliwe było wykupienie dodatkowej usługi, np. wnoszenia rzeczy do domu
  • Firma posiadała specjalne ubezpieczenie – polisę OC dla przedsiębiorstw prowadzących działalność przeprowadzkową

Współczesne firmy przeprowadzkowe oferują transport nie tylko w obrębie danego miasta, ale też i na terenie całego kraju, a nawet poza jego granicami. To świetne rozwiązanie dla osób, którym zależy na tym, by ich rzeczy zostały przewiezione raz i dobrze.

Jak wybrać firmę do przeprowadzki? Warto sugerować się opiniami o firmie, dostępnością i wachlarzem usług oraz ceną. Warto także popytać znajomych, może ktoś z nich ma dobry kontakt, ponieważ niedawno korzystał z takich usług?

  • O profesjonalizmie firmy świadczy wysoka kultura osobista oraz gotowość do odpowiedzenia na wszystkie pytania. Ważna jest także umowa dla obu stron. To gwarancja, że firma wywiąże się ze swoich obowiązków rzetelnie.
  • Dobra firma przeprowadzkowa sprawi, że przeniesienie się do innego miejsca przebiegnie bez problemów, nawet w przypadku dużych rodzin.

Przejdź do poprzedniego artykułu Poprzedni artykuł

Jakie są korzyści z zakupu nieruchomości na rynku wtórnym?

Następny artykuł Przejdź do następnego artykułu

Wrocław - nowe mieszkania pod klucz - dla kogo są dobrym rozwiązaniem?

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Warunki przechowywania lub uzyskiwania dostępu do cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.