50-019 Wrocław, ul. Piłsudskiego 91a | 51-152 Wrocław, ul. Piłsudskiego 49-51

Jak sprzedać mieszkanie lub dom? Podpowiadamy!

Jak się przygotować do sprzedaży mieszkania? Co warto wiedzieć? Na co uważać? O czym pamiętać? Podpowiadamy jak sprzedać mieszkanie lub dom!

Jak sprzedać mieszkanie? Co warto wiedzieć na początek?

Decyzja o sprzedaniu lokalu, podobnie jak i o jego zakupie, może być jedną z ważniejszych decyzji w życiu. Sprzedaż nieruchomości można przeprowadzić samodzielnie lub poprzez biuro nieruchomości. Proces ten może przebiec bardzo sprawnie lub przeciągać się w nieskończoność i przyprawić właściciela o niemały ból głowy.

Jak szybko sprzedać mieszkanie? Na początek warto się zastanowić, czy potrzebujemy w tym celu pomocy biura nieruchomości. Znalezienie zaufanego pośrednika wymaga dobrego researchu oraz wiąże się z prowizjami dla biura. Zaleta tego rozwiązania, to brak konieczności angażowania się w proces poszukiwania kupców oraz ich weryfikowania, a także większe możliwości reklamowe.

Jeśli nie spieszy Ci się ze sprzedażą mieszkania lub domu, możesz spróbować sprzedać je samodzielnie. To rozwiązanie czasochłonne i wymagające zaangażowania, ale nie wiąże się z prowizjami i dodatkowymi kosztami. Rozwiązanie musisz wybrać w zależności od Twoich potrzeb i środków, jakimi dysponujesz.

Jak sprzedać mieszkanie lub dom – kwestie, o których warto pamiętać

Aby sprzedać mieszkanie lub dom, przede wszystkim trzeba zadbać o to, by:

  • Przeanalizować aktualną sytuację na rynku, ilość oferty, ceny lokali i ich parametry
  • Określić budżet, który można przeznaczyć na działania promocyjne
  • Przeanalizować dokładnie dokumentację oraz sprawdzić stan techniczny mieszkania przed wystawieniem go na sprzedaż
  • Uporządkować i opróżnić lokal
  • Przygotować ciekawą prezentację domu lub mieszkania, zgodną z jego stanem faktycznym

Jak sprzedać dom?

Zasady przy sprzedaży domu są podobne jak w przypadku mieszkań. Najpierw należy ustalić wartość rynkową danej nieruchomości oraz skompletować dokumentację nieruchomości. Budynek musi być własnością sprzedającego, a prezentacja obiektu musi zostać bardzo rzetelnie przygotowana.

Znalezienie klienta to dopiero połowa drogi do sukcesu! O wiele ważniejsze jest zdobycie jego zaufania i przekonanie go do nieruchomości. Następnie trzeba się przygotować do negocjacji finansowych, od których będzie w dużej mierze zależeć, czy uda się sprzedać dom.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci we wstępnych przygotowaniach do sprzedaży mieszkania lub domu!

Przejdź do poprzedniego artykułu Poprzedni artykuł

Biuro do wynajęcia - jak wybrać lokal użytkowy?

Następny artykuł Przejdź do następnego artykułu

Nowoczesny dom typu stodoła - co warto wiedzieć?

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Warunki przechowywania lub uzyskiwania dostępu do cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.