50-019 Wrocław, ul. Piłsudskiego 91a | 51-152 Wrocław, ul. Piłsudskiego 49-51

Domy szeregowe na sprzedaż – dlaczego warto kupić dom za miastem?

Domy bliźniaki na sprzedaż to nowoczesne rozwiązanie dla osób, którym zależy na atrakcyjnej cenie i poczuciu bezpieczeństwa. Czym charakteryzują się domy szeregowe na sprzedaż? Jakie są ich zalety i wady?

Domy szeregowe na sprzedaż – co warto o nich wiedzieć?

Domy bliźniaki na sprzedaż, to domy, które łączą się ze sobą jedną ścianą, np. w miejscu przedzielającym dwa garaże. Tego typu nieruchomości można stawiać nawet na niewielkich obszarach, dlatego w większości przypadków, decydują się na nie właściciele wąskich działek.

Domy szeregowe to dobra opcja dla osób, które pragną mieć dobry kontakt z miastem, ale też i odpoczywać w ładnym sąsiedztwie. Te, które są położone za miastem, najczęściej są budowane w dobrze skomunikowanych, estetycznych osiedlach. Z jednej strony z daleka od zgiełku miasta, a z drugiej, z bardzo dobrym dojazdem.

Wejścia do domów są odizolowane, a tarasy umieszczone na przeciwległych ścianach. Domy najczęściej łączą się w części garażowej. Dzięki temu ich lokatorzy mogą liczyć na poczucie prywatności i komfort. Domy typu bliźniak są ekonomiczne i funkcjonalne. To także świetne rozwiązanie dla wielopokoleniowych rodzin!

Ponieważ domy charakteryzuje często wspólne przyłącze wodno-kanalizacyjne, elektryczne, a nawet telekomunikacyjne, koszty eksploatacji są niskie. Utrzymując dobre relacje z sąsiadami, można także znacznie ułatwić sobie życie, np. dzielić się codziennymi obowiązkami. Dobry sąsiad obok to także ochrona mienia i opieka nad dziećmi, roślinami lub psem, zwłaszcza w przypadku długich nieobecności.

Dlaczego warto zainwestować w dom za miastem?

Tereny podmiejskie kuszą przyszłych lokatorów nie tylko atrakcyjnych cenami, ale też otoczeniem. Osiedla, mimo że są ulokowane w bliskiej odległości od miasta, kuszą ciszą, dużą ilością zieleni i terenami rekreacyjnymi. Wielopokojowy dom z ogrodem to idealne miejsce dla powiększającej się rodziny.

Budowa domu pod miastem jest nieco tańsza, niż gdybyśmy zdecydowali się na nieruchomość w samym centrum. Koszty zakupu działki również są niższe. Duży atut to wysoka dostępność miejsc parkingowych i własny garaż.

Podmiejskie osiedla bardzo szybko się rozwijają, dzięki czemu można znaleźć w okolicy wszystko, czego potrzeba do życia – żłobki, sklepy, szkoły, parki oraz przychodnie. W pobliżu osiedli powstaje wiele nowych firm – stąd też rośnie ilość dostępnych miejsc pracy. To także dobra przestrzeń, jeśli ktoś prowadzi własną działalność gospodarczą.

Domy na sprzedaż we Wrocławiu – jakie są ceny?

Jeśli chodzi o domy na sprzedaż we Wrocławiu, atrakcyjne nieruchomości o budowie szeregowej mogą być zlokalizowane np. w rejonach typu Leśnica, Złotniki, Klecina, czy Wilczyce. Ich cena zależy w dużej mierze od kondygnacji oraz powierzchni.

Przykładowa cena domu w zabudowie szeregowej, o powierzchni 233 metrów kwadratowych, zlokalizowanego w południowej części Wrocławia to około 790 tysięcy złotych. W takim domu może mieszkać dwupokoleniowa rodzina. Duże atuty to bardzo łatwy dojazd do centrum oraz bliska niewielka odległość od centrów handlowych, banków, punktów handlowo-usługowych, parków i placów zabaw.

Inny przykład to dom szeregowy w spokojnej okolicy w rejonie Jagodno. Za 5 pokojów o łącznej powierzchni równej prawie 153 metry kwadratowe zapłacimy około 650 tysięcy złotych. Do ceny tej należy doliczyć ewentualne koszty wykończenia domu pod klucz.

Z kolei za nowy dom w zabudowie szeregowej zlokalizowany na Krzykach zapłacimy około 720 tysiące złotych. W tej cenie dostajemy do dyspozycji 2 – piętrowy dom, wyposażony w 3 sypialnie, balkon oraz taras, a także działkę o powierzchni 170 metrów kwadratowych. Cena zawiera oczywiście media, w tym prąd, instalację gazową oraz kanalizacyjną.

Interesuje Cię dom z ogrodem na sprzedaż? Za dom o powierzchni 123 metrów kwadratowych, wyposażony w taras i ogród, zlokalizowany w północno-zachodniej części Wrocławia, zapłacimy około 600 – 700 tysięcy złotych. To dobra opcja dla osób, które poszukują spokojnej okolicy, która jest jednocześnie dobrze skomunikowana z centrum miasta.

Domy szeregowe na sprzedaż – jakie zalety wiążą się z tym, że kupimy dom w zabudowie szeregowej?

Domy bliźniaki na sprzedaż to dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy z jednej strony na atrakcyjnej cenie domu, a z drugiej na dobrej lokalizacji. Ich rozkład jest funkcjonalny, a bliskie towarzystwo drugiego domu zwiększa poczucie bezpieczeństwa.

Rozwiązanie to jest szczególnie cenione w przypadku rodzin wielopokoleniowych. Dzięki temu, że rodziny mieszkają wspólnie, ale oddzielnie, każde pokolenie ma zapewnioną prywatność. Jakie jeszcze zalety wiążą się z domami typu bliźniak?

Główne zalety,  domów szeregowych  na sprzedaż

Niższe koszty budowy oraz działki

Wspólna ściana oraz fakt, że na budowę domu szeregowego wystarczy niewielka powierzchnia działki, wpływają na niższe koszty budowy domu. Mniejsze są także koszty materiałów budowlanych oraz instalacji. W ten sposób można zaoszczędzić środki na inne wydatki, np. uzbrojenie działki

Tańsza eksploatacja domu

Uzbrojenie w domach szeregowych może być wspólne, sieciowe. Dzięki temu można zaoszczędzić na niektórych opłatach za media. Domy mogą zostać podpięte do wspólnej sieci wodociągowej, a także razem zamówić usługę internetową

Dobra lokalizacja z centrum Wrocławia

Osiedla domów szeregowych znajdują się blisko centrum, wśród zagospodarowanych osiedli. Mają dobre połączenie z centrum, a w ich okolicy znajduje się wiele placówek edukacyjnych, przychodni, sklepów i innych miejsc koniecznych do codziennego wygodnego życia

Wysoki standard – więcej wygody

Współczesny dom w zabudowie szeregowej cechuje wysoki standard. Domy te są energooszczędne, zawierają podział na część rodzinną i prywatną, a także znajdują się na nowych osiedlach. Często są wyposażone w dodatkowe udogodnienia, np. słoneczny taras lub ogród

Estetyka otoczenia – i więcej zieleni

Osiedla szeregowe są bardzo spójne pod względem estetyki, a przestrzeń wspólna jest ściśle zaprojektowana. Poza estetyką jest ona także bardzo użyteczna, bogata w tereny rekreacyjne, ogródki i tym podobne elementy

Bezpieczeństwo i większa prywatność

Osiedla domów szeregowych często tworzą swoje własne, małe społeczności. Ludzie się tam znają, tworzą się więzi społeczne, dzięki temu można liczyć na bezpieczeństwo i wzajemną pomoc w awaryjnych sytuacjach. Bliskie towarzystwo sąsiadów jest konieczne, gdy musimy komuś zostawić dzieci pod opieką lub wybieramy się na długi wyjazd.

Dom w zabudowie szeregowej – jakie wady się z tym wiążą?

Domy szeregowe nie są pozbawione wad. Największe z nich, to:

  • Brak wpływu lub ograniczony wpływ na wygląd projektu – wielkość domu lub jego układ to aspekty, na które nie mamy wpływu, często zachodzi konieczność rozplanowania mieszkania na kilku poziomach, trudno taki dom również rozbudować, jeśli zajdzie taka potrzeba
  • Ograniczone możliwości projektowania wnętrza – warto pamiętać o tym, by dobrze rozplanować pomieszczenia przylegające do ściany łączącej oba domy. Można w tym miejscu zaprojektować np. łazienkę, spiżarnię, klatkę schodową lub garderobę.
  • Przeciągający się czas trwania budowy i nierówny rytm prac wykończeniowych w poszczególnych segmentach – może się tak zdarzyć, że pierwsi lokatorzy będą mieszkać obok dopiero za kilka lat, a w tym czasie będą prowadzone prace budowlane i remonty
  • Nieduże możliwości personalizacji budynku – osiedle domów szeregowych jest zazwyczaj jednolite pod względem estetycznym ścian zewnętrznych budynków
  • Ograniczone poczucie prywatności – z uwagi na bliskie towarzystwo sąsiadów, niektóre osoby mogą odczuwać brak prywatności. Odgłosy z ogródka, czy balkonu.
  • Nierówny dostęp do światła – ponieważ wnętrza domów bliźniaków stanowią swoje odbicie, doświetlenie ich wnętrza nie jest równomierne, zwłaszcza w przypadku tych domów, które posiadają salon po północnej stronie

Przejdź do poprzedniego artykułu Poprzedni artykuł

Mieszkanie dla rodziny Wrocław - jak wybrać idealne lokum?

Następny artykuł Przejdź do następnego artykułu

Działka nad jeziorem - ile kosztują działki rekreacyjne?

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Warunki przechowywania lub uzyskiwania dostępu do cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.