Działki na sprzedaż: kup lub sprzedaj

Jeśli szukasz działki na sprzedaż  to dobrze trafiłeś. W swojej ofercie posiadamy  portfolio nieruchomości gruntowych,  działki budowlane, tereny inwestycyjne oraz grunty rolne na terenie całego Dolnego Śląska. Zakup działki jest ściśle związany  z  inwestycyjną pod zabudowę. Wiemy jak ważnym procesem jest znalezienie odpowiedniej działki pod zabudowę. Jest to ściśle związane z warunkami jakie trzeba spełnić, żeby wybudować dom na działce.

 

Jak szukamy  działek budowlanych na sprzedaż ?

Jednym z elementów naszej pracy jest proces budowania bazy nieruchomości gruntowych i działek pod zabudowę. Współpracujemy z właścicielami nieruchomości zainteresowanymi sprzedażą swojej działki. Codziennie pomagamy przy sprzedaży zabudowanych nieruchomości zyskując kontakty do właścicieli nieruchomości gruntowych. Powyższy proces jest naszym podstawowym schematem działania. Na potrzeby naszych klientów zajmujemy się również znalezieniem działki o określonych wcześniej parametrach.

Techniczne aspekty zakupu gruntu pod zabudowę

Na spotkaniu  omawiamy wszystkie istotne parametry, które powinien posiadać grunt, żeby klienta zainteresował.

Przede wszystkim ustalamy lokalizację działki. Jest to istotny aspekt, gdyż klienci decydują się na budowę w lokalizacjach ściśle wyselekcjonowanych. Jest to pierwszy czynnik określający schemat naszego działania.

W pierwszej kolejności weryfikujemy naszą wewnętrzną bazę działek, które mogą zainteresować klienta. Przy przygotowywaniu oferty zazwyczaj ustalamy dodatkowe parametry interesujące przyszłego właściciela nieruchomości pod zabudowę.

Kolejnym etapem poszukiwań jest kontakt z współpracującymi z nami agencjami nieruchomości specjalizującymi się w nieruchomościach gruntowych. Dzięki temu nasz zasięg poszukiwań jest większy.  Często jest tak, że ciekawe oferty nieruchomości gruntowych nie są dostępne  w ofercie internetowej. Dzieje się tak zazwyczaj gdy właściciel ma więcej niż jedną działkę na sprzedaż. Jeśli właściciel współpracuje tylko z jednym reprezentującym go agentem nieruchomości zdarza się, że oferta również nie pojawia się w internecie, tylko w wewnętrznej bazie agencji nieruchomości.

Dodatkowo pozyskujemy działki lokalnie w obrębie poszukiwań dla naszych klientów.

Jak poszukujemy działek lokalnie ?

Opisaliśmy to w kilku słowach poniżej 🙂

Analiza lokalnego rynku działek

Naszym zdaniem jest to istotny element poszukiwań nieruchomości gruntowych. Analiza  w określonym rejonie dostarcza nam przede wszystkim informacji o lokalnej zabudowie, o komunikacji oraz o samym dojeździe do szczególnych działek.

Zwracamy szczególną uwagę na to czy dojazd jest utwardzony, czy droga jest w posiadaniu gminy,  w którym miejscu są najbliższe media ( woda, prąd, gaz ) oraz sprawdzamy czy w okolicy została już doprowadzona kanalizacja.

Dodatkowo sprawdzamy lokalne ceny nieruchomości już zabudowanych oraz ceny działek budowanych, działek rolnych oraz terenów inwestycyjnych w przeliczeniu na metr kwadratowy. Te wszystkie informacje stają się istotne przy rozmowach z właścicielami, przy negocjacji ceny oraz przy samym procesie zakupu działki.

Co jest również naszym zdaniem istotne to czas, który  klienci potrzebują na wybudowanie swojej nieruchomości. Każdy z powyższych parametrów w praktyce ma istotny wpływ na czas wybudowania nieruchomości.

Podsumujemy czynniki wpływające na zakup działki:

 

 

1. wielkość działki

2. lokalizacja działki

3. odległość od drogi

4. lokalna zabudowa

Grunty na sprzedaż i działki inwestycyjne

W swojej ofercie posiadamy również dostęp do terenów inwestycyjnych oraz gruntów rolnych. Podchodzimy indywidualnie do każdego zlecenia poszukiwania takiego gruntu. Większość gruntów inwestycyjnych są istotnym elementem bazy nieruchomości naszych partnerów biznesowych.

Poznaj ofertę naszych gruntów

Dlatego proces znalezienia gruntu na zlecenie w naszej firmie składa się z kilku etapów.

Zlecenie poszukiwania działki inwestycyjnej

Współpracując z nami przy znalezieniu gruntu inwestycyjnego możesz liczyć na to, że zyskujesz dostęp do wszystkich agencji nieruchomości specjalizujących się w pozyskaniu terenów inwestycyjnych. Naszym zdaniem jest to oszczędność czasu, ponieważ dzięki wypracowanej relacji biznesowej jesteśmy w gronie pierwszych osób, które dowiadują się o nowych terenach inwestycyjnych  naszych partnerów.

Jest to pierwszy etap poszukiwania gruntu pod inwestycję.

Kolejnym etapem poszukiwania na zlecenie jest analiza terenów z największym potencjałem dla klienta. Ten etap jest bardziej czasochłonny niż pozostałe. Dzieje się tak ponieważ atrakcyjne i ciekawe działki na sprzedaż nie są zazwyczaj dostępne w  ofercie internetowej.

Zlecenie sprzedaży gruntu i terenu inwestycyjnego

Naszym zdaniem świetnym źródłem pozyskania ciekawych gruntów inwestycyjnych jest zlecenie sprzedaż nieruchomości pozyskane od klientów. Trafiają do nas klienci zainteresowani sprzedażą swoich działek.

Nasz model współpracy gwarantuje klientom  szeroki lokalny zasięg naszych działań. Dlatego często klienci decydują się na wyłączną współpracę przy sprzedaży gruntów inwestycyjnych.

Sprzedajesz swoją działkę ?

Masz działkę  na sprzedaż we Wrocławiu i okolicach ?

Jeśli posiadasz działki we Wrocławiu na sprzedaż, jeśli masz nieruchomości gruntowe na terenie całego Dolnego Śląska – Napisz do nas po bezpłatną poradę.

Nasi klienci czekają tylko na ciekawe  działki budowlane, działki rolne, działki inwestycyjne.

Opisaliśmy jak wygląda współpraca przy sprzedaży i przy zakupie nieruchomości z nami.

Zwróciliśmy również uwagę na poszczególne etapy, które przechodzą klienci kupujący i sprzedający grunty.

Jeśli masz techniczne  pytania dotyczące procesu zakupu oraz procesu sprzedaży zachęcamy do kontaktu :).

Jak sprzedasz swoją nieruchomość z nami ?

Od pierwszego kontaktu do finalizacji sprzedaży nieruchomości gruntowej potrzeba niekiedy od 6 do 12 miesięcy.

Odpowiednia analiza potencjału Twojej nieruchomości może znacznie przyśpieszyć ten proces.

Przygotowując ofertę dopasowaną do potrzeb aktualnie poszukujących klientów zyskujemy możliwość szybkiej finalizacji transakcji.

Klienci, którzy otrzymują przeanalizowaną ofertę uwzględniającą: porównanie nieruchomości pod względem lokalizacji, ceny, technicznych aspektów przyłączenia mediów oraz porównanie względem uzyskania warunków zabudowy są gotowi szybciej podjąć decyzję o zakupie. Mniej informacji do porównania skraca czas podjęcia decyzji.

Pracujemy z klientami poszukującymi działki budowlane. Proces zakupu trwa od kilku do kilkunastu miesięcy. W tym czasie mamy możliwość zbudować relacje i dokładnie zweryfikować poszukiwania klienta. Daje nam to przewagę w negocjacjach i finalizacji transakcji.

Pracujemy z wieloma klientami gdyż sprzedajemy działki różniej wielkości w wielu lokalizacjach. Dzięki temu docieramy do wszystkich zainteresowanych klientów z Twoją ofertą.

Organizujemy negocjację oraz warunki transakcji.

Rezerwujemy termin u notariusza.

Organizujemy listę wymaganych dokumentów do transakcji i pomagamy Tobie w jej skompletowaniu.

Weryfikujemy poprawność dokumentów potrzebnych do transakcji.

Uczestniczymy podczas transakcji u notariusza.

Zostaw nam szukanie działki

Jesteśmy agencją nieruchomości z  doświadczeniem w sprzedaży działek. Współpracując z nami:

 

1 Zwiększysz swoją szansę na sprzedaż. 2 Przyśpieszysz proces sprzedaży nieruchomości.  3 Zyskasz wsparcie przy finalizacji transakcji.  4 Zyskasz dostęp do naszych specjalistów ( notariusz, rzeczoznawca, doradca kredytowy )

Napisz do nas i zyskaj dostęp do ekspertów z branży pośrednictwa nieruchomości we Wrocławiu.