Pośrednik nieruchomości | Zatrudnij go!

Rynek nieruchomości to bardzo skomplikowane i zawiłe miejsce. Sprawne poruszanie się po nim wymaga od nas dużej elastyczności i wysokiego poziomu skupienia. To miejsce, w którym pozornie proste czynności – takie jak transakcja wynajmu czy sprzedaży – dla przeciętnego Kowalskiego niejednokrotnie okazują się przeszkodą nie do przeskoczenia. Wielomiesięczne zmagania z wystawianiem oferty lub poszukiwaniem nieruchomości często kończą się niepowodzeniem i sporą dawką frustracji. Wówczas rozwiązaniem na zaistniałe problemy będzie obeznany z rynkiem pośrednik nieruchomości.

Istota funkcji pośrednika nieruchomości

No dobrze – można pomyśleć – przecież wystawienie oferty, podpisanie umowy najmu czy znalezienie odpowiedniego lokum to nie są kwestie, z którymi nie jestem sobie w stanie sam poradzić. Przecież pośrednik nieruchomości nie wykona żadnych dodatkowych czynności ponad te wspomniane.

Nic bardziej mylnego! Doświadczony pośrednik jest dla rynku nieruchomości tym, czym katalizator dla większości reakcji chemicznych. Przyspiesza on finalizację następujących po sobie procesów, gwarantując jednocześnie zgodność z wszelkimi dotyczącymi tych procesów prawami. Praca takiego agenta nierzadko potrafi być nieoceniona. Bowiem decydując się na dokonanie jakiejkolwiek transakcji dotyczącej nieruchomości często odbijamy się od ściany nieustannie testując źle wypracowane schematy.

Pośrednik nieruchomości, agent, broker. Niezależnie od tego jak zdecydujemy się go nazwać, jest to osoba, która bazując na swoim doświadczeniu i przepisach prawa jest w stanie w ekspresowym tempie przeprowadzić Cię przez proces oferowania, poszukiwania nieruchomości, sfinalizowania transakcji czy skompletowania potrzebnej dokumentacji. To osoba, z której pomocą Twoja przeprawa przez rynek nieruchomości będzie zdecydowanie łatwiejsza.

Ogłoszenie najmu bądź sprzedaży nieruchomości

O ile proces sprzedaży jest jasny dla większości z nas, proces wynajmu można rozumieć dwojako. Jako właściciele lokalu mieszkalnego bądź usługowego mamy możliwość oddać taki lokal pod wynajem. Jednak jeśli jesteśmy potencjalnymi lokatorami, poszukującymi swojego pierwszego, przytulnego mieszkania – wówczas decydujemy się taki lokal wziąć w wynajem. W obydwu przypadkach, jak i również podczas prób sprzedaży, istnieją kwestie, o których nierzadko zapominamy decydując się na dokonanie określonej transakcji. Kwestie, które na pierwszy rzut oka nie mają dla nas większego znaczenia, a zaczynają dawać o sobie znać wraz z biegiem czasu, gdy nasze poczynania okazują się być bezskuteczne.

Dobre ogłoszenie to tak naprawdę połowa sukcesu. Jako wynajmujący bądź sprzedający swój własny lokal właściciele, musimy być świadomi tego, że odpowiednio skonstruowane ogłoszenie to fundament stojący u podstawy naszej strategii wynajmu. Bez odpowiednio sformułowanego ogłoszenia, okraszonego dobrze wykonanymi zdjęciami, jest wielce prawdopodobne, że nasza nieruchomość nie spotka się z lawiną ogłoszeń i pozostanie tylko jednym z wielu podobnych ogłoszeń w sieci.

Z drugiej strony – jako potencjalni lokatorzy – musimy być świadomi, że na rynku nieruchomości wciąż znajdują się nieuczciwi wynajmujący. Co to oznacza w praktyce? W praktyce oznacza to fakt, że w sieci ciągle pojawiają się ogłoszenia niezgodne z rzeczywistością. Zdjęcia nie pokrywają się z rzeczywistym stanem nieruchomości, dziesięć minut pieszo do rynku okazuje się być wycieczką przez pół miasta, a po pobliskim placu zabaw zostały już tylko wspomnienia. Ponadto, zdarza się również, że oferty najmu nie są wystawiane przez rzeczywistych właścicieli nieruchomości, którzy nie posiadają odpowiedniego pełnomocnictwa.

Pośrednik nieruchomości a skuteczne ogłoszenie

Decydując się na współpracę z nami możesz być pewien, że ogłoszenie Twojej nieruchomości zostanie przygotowane przez doświadczonego pośrednika nieruchomości. Odpowiedni home-staging, umiejętność przykucia uwagi potencjalnych klientów najważniejszymi szczegółami oraz wykształcona latami pracy baza klientów jest gwarantem tego, że Twoje ogłoszenie zostanie lawinowo zasypane ofertami. Każdy z naszych pośredników, bazując na swoim doświadczeniu, pracuje na dobrze wykształconych schematach, których owoce zbierane są niemalże każdego dnia.

Jeśli jesteś jednak zainteresowany wynajęciem swojego pierwszego lokum, nasz pośrednik znajdzie je dla Ciebie. Po ustaleniu odpowiednich szczegółów, dotyczących nieruchomości jaką chcesz wynająć, nasz agent znajdzie ogłoszenie, dokładnie je zweryfikuje i przedstawi odpowiednią ofertę tak, byś mógł wynająć mieszkanie jeszcze dziś.

Zakup nieruchomości

Przychodzi okres w życiu większości z nas, w którym decydujemy się na zakup nieruchomości, w której rozpalimy swoje domowe ognisko bądź zdecydujemy się na rozwinięcie skrzydeł swojej własnej firmy. Niezależnie od motywacji jest to najczęściej zakup na całe życie, dlatego tak istotnym jest by wybrana przez nas nieruchomość spełniała wszystkie nasze oczekiwania. W takim przypadku liczy się nie tylko osoba, od której kupujemy nieruchomość. Kluczowymi dla nas kwestiami staje się lokalizacja nieruchomości, odległość od pobliskich dróg (komunikacja z nieruchomością), jej stan techniczny oraz otaczająca nas zabudowa. Ma to być w końcu miejsce, w którym docelowo spędzić możemy resztę swojego życia.

Niestety, z pierwszym problemem spotykamy się już na samym początku. Okazuje się, że znalezienie wymarzonej nieruchomości jest trudniejszym zadaniem niż przypuszczaliśmy. Oferty w sieci nie są dla nas interesujące, kontakt z właścicielami utrudniony, a informacje dotyczące budynku niekompletne. Wskutek tego odwiedzane przez nas nieruchomości nie spełniają naszych oczekiwań, a same wyjazdy odbywają się rzadziej niż byśmy tego chcieli.

Nasz pośrednik znajdzie ją dla Ciebie

Kompletowana latami baza kontaktów pośrednika nieruchomości w znacznym stopniu ułatwia poszukiwanie wymarzonej przez Ciebie nieruchomości. Wskutek tego sam proces nie zajmuje już tyle czasu, a Ty możesz skupić się jedynie na przebieraniu w ściśle dobranych dla Ciebie ofertach. Co to oznacza w praktyce? Po rozmowie z naszym agentem ustalone zostają szczegóły dotyczące interesujących Cię nieruchomości, a nasz pośrednik przygotowując dla Ciebie ofertę umówi Cię na spotkanie, byś swoją potencjalną inwestycję mógł ocenić osobiście.

Ponadto, nasz pośrednik przygotuje dla Ciebie zestawienie najpotrzebniejszych informacji dotyczących dokumentacji budynku, kosztów eksploatacji, stanu prawnego czy stanu technicznego nieruchomości. Informacje te potrafią być kluczowe przy wyborze swojego przyszłego lokum biorąc pod uwagę opłacalność Państwa inwestycji.

Niezbędny dokument – umowa

Dla wielu z nas podpisanie jakiejkolwiek umowy wiąże się z kroplą zimnego potu na czole i drżącymi dłońmi. Nie mówiąc już o samym skonstruowaniu odpowiedniej umowy najmu czy sprzedaży. Posiłkujemy się niejasnymi dla nas przepisami, przewijamy strony obcych dla nas dokumentów, by ostatecznie w umowie zawrzeć jedynie podstawowe dane dotyczące zawierających jej stron. Stosunek spożytkowanego na skonstruowanie takiej umowy stresu w odniesieniu do jej funkcjonalności jest co najmniej nierówny.

Dodatkowo, często podpisując zawieraną z drugim podmiotem umowę, nie wszystkie jej aspekty są dla nas jasne. Wówczas decydujemy się na tzw.: dogadanie się z drugą osobą w niektórych wrażliwych kwestiach licząc na to, że druga strona będzie równie uczciwa co my. Ostatecznie nawiązana w ten sposób umowa nie chroni nas w żaden sposób, a my dowiadujemy się o tym w możliwie najbardziej niewygodnym dla nas momencie.

Specjalista od umów – pośrednik nieruchomości

Każdy pośrednik nieruchomości biura WRE wie, że odpowiednio skonstruowana umowa najmu/sprzedaży/zakupu jest absolutną koniecznością jeśli chcemy sfinalizować konkretną transakcję. Umowa taka, oprócz koniecznych danych obydwu stron umowy, zawierać powinna wszystkie prawa i obowiązki ich dotyczące oraz powinna zostać poparta odpowiednimi przepisami prawa. Znajomość przepisów jest w tym aspekcie nadrzędną umiejętnością, gdyż dobrze napisana umowa stanowi dla naszego klienta swoistą deklarację chroniącą jego praw.

Decydując się na współpracę z którymś z naszych agentów możesz być spokojny, że napisana dla Ciebie umowa będzie zgodna z obowiązującymi przepisami i uwzględniać będzie wszystkie najważniejsze aspekty dotyczące nieruchomości. Nasz pośrednik przygotuje dla Ciebie umową przedwstępną, umowę najmu, sprzedaży czy zakupu tak, by ­była ona gotowa do podpisania przez Ciebie oraz drugą stronę umowy.

Pośrednik nieruchomości – dlaczego warto?

Jak widać, poruszanie się po rynku nieruchomości wymaga dużej elastyczności i umiejętności interpretowania i kwestionowania przepisów prawnych. Dla kogoś kto z tą materią nie spotkał się nigdy wcześniej, przeprawa przez proces najmu, sprzedaży bądź zakupu może się okazać wyprawą w nieznane. Dlatego tak ważnym czynnikiem towarzyszącym większości transakcji na rynku jest obecność doświadczonego i rzetelnego pośrednika nieruchomości.

Tempo pracy pośrednika

Po pierwsze, skorzystanie z usług pośrednika zdecydowanie przyspieszy wszystkie zamierzone przez nas działania. Doświadczony agent nieruchomości posiada zdecydowanie więcej kanałów sprzedaży czy najmu nieruchomości niż wspominany już przeciętny Kowalski. Dodatkowo, korzystając ze swojej bazy kontaktów, pośrednik jest w stanie zdecydowanie szybciej znaleźć odbiorcę naszej oferty. To samo spotka nas jeśli zlecimy agentowi znalezienie odpowiedniej oferty dla nas.

Ponadto, pośrednik nieruchomości, który przez lata budował swoje doświadczenie bazuje głównie na prawidłowo wykształconych schematach. Pozwala mu to na szybsze podjęcie działań niemalże od ręki, wiedząc, że wykonywane przez niego ruchy będą trafne. Nie traci on czasu na testowanie wyszukanych rozwiązań, przez co współpraca z nim przebiega znacznie szybciej niż przypuszczaliśmy. Droga od odpowiednio przygotowanej bądź zweryfikowanej oferty do finalizacji transakcji z naszym pośrednikiem nieruchomości to gwarancja oszczędności czasu, nerwów i finansów.

Pośrednik nieruchomości gwarancją bezpieczeństwa prawnego

Każdy pośrednik należący do WRE Nieruchomości to doświadczony i zaznajomiony z literą prawa przedsiębiorca, który wie jak bezpiecznie poruszać się po rynku nieruchomości. To właśnie umowa – dokument najistotniejszy w momencie dokonywania transakcji – przygotowywana przez naszych pośredników nieruchomości jest gwarantem bezpieczeństwa i spokoju ducha.

Nie ma co ukrywać, przepisy prawne w dzisiejszych czasach są tak zawiłe, że przyprawiają o zawrót głowy niejednego z nas. Jednak wieloletnie doświadczenie i znajomość przepisów związanych z obrotem nieruchomościami pozwalają nam na zawieranie dokładnie sprecyzowanych oraz, przede wszystkim, bezpiecznych umów. Dlatego nie ryzykuj próbując przygotować umowę najmu, sprzedaży bądź kupna na własną rękę. Nasz pośrednik zrobi to za Ciebie!

Zwiększenie zysku sprzedaży

Często niewielkie zmiany aranżacji nieruchomości pozwalają znacznie wpłynąć na cenę jej sprzedaży. Nierzadko również takie zmiany nic nas nie kosztują bądź opiewają na bardzo niskie kwoty, gwarantując jednocześnie wzrost zysku ze zbytej nieruchomości.

Nasi pośrednicy doradzą jak przygotować Twoją nieruchomość do sprzedaży tak, by zoptymalizować stosunek kosztów do zysków. Jednocześnie agent ten odpowiednio wyceni sprzedawaną nieruchomość i będzie brał czynny udział w procesie negocjacji. Umiejętności posiadane przez pośrednika nieruchomości są w tym aspekcie kluczowe i potrafią mieć znaczący wpływ na ostateczną kwotę transakcji sprzedaży.

Zdaj się na nas!

Posiadasz nieruchomość, którą chciałbyś sprzedać w najkorzystniejszej dla siebie cenie?

Chcesz wynająć swoje pierwsze mieszkanie tak, by powiązane z nim opłaty nie stanowiły dużego obciążenia?

Szukasz działki, na której mógłbyś samodzielnie postawić swój własny dom?

Zgłoś się do nas!

Nasza kadra doświadczonych i wykwalifikowanych pośredników nieruchomości pomoże Ci sprzedać Twoją nieruchomość, wynająć Twój pierwszy lokal czy kupić teren, na którym staną fundamenty Twoich własnych czterech ścian.

Napisz do nas i dowiedz się co nasi agenci są w stanie dla Ciebie zrobić!