50-019 Wrocław, ul. Piłsudskiego 91a | 51-152 Wrocław, ul. Piłsudskiego 49-51

Jakie są korzyści z zakupu nieruchomości na rynku wtórnym?

Interesują Cię korzyści z zakupu nieruchomości na rynku wtórnym? Rozważasz zakup mieszkania, ale nie wiesz co wybrać? Sprawdź koniecznie ten artykuł!

Rynek wtórny mieszkań – co warto wiedzieć?

Na rynku pierwotnym nieruchomości mamy do czynienia z mieszkaniami nowymi, zakupywanymi prosto od dewelopera. Natomiast rynek wtórny mieszkań to rynek, na którym handluje się nieruchomościami używanymi. Mieszkanie lub dom, które zostały nabyte wtórnie, są już w stanie wykończonym. To oznacza, że po zakupie można je od razu odebrać i się wprowadzać. Jakie jeszcze korzyści wynikają z zakupu mieszkania na rynku wtórnym?

Korzyści z zakupu nieruchomości na rynku wtórnym

Mieszkania z rynku wtórnego charakteryzuje to, że wiemy dokładnie, co kupujemy. To lokale, które już istnieją, można sprawdzić dokładnie ich stan techniczny, a także ocenić zagospodarowanie terenu wokół budynku. Można również dokładnie zweryfikować najbliższą okolicę, w której znajduje się nieruchomość, bez ryzyka, że bardzo się ona zmieni po zamieszkaniu w lokalu.

Kolejna zaleta to brak konieczności wykończenia mieszkania, zainstalowania aparatury, otynkowania, czy położenia podłóg. Mieszkania z rynku wtórnego są też zazwyczaj wyposażone w meble, więc nie trzeba inwestować w zakup nowych. Nawet jeśli trzeba dokupić jakieś domowe sprzęty, to jest to koszt o wiele niższy niż w przypadku mieszkań z rynku pierwotnego.

A co z kosztami zakupu? Jakie są korzyści z zakupu nieruchomości na rynku wtórnym?

Koszt zakupu mieszkania z rynku wtórnego jest niższy niż w przypadku mieszkań z rynku pierwotnego. Można je zakupić po niższej cenie, a następnie powoli remontować lub dostosować do własnych potrzeb. Ceny można negocjować, ponieważ osobie, która chce sprzedać mieszkanie, zazwyczaj zależy na szybkim sfinalizowaniu transakcji.

Zakup mieszkania na rynku wtórnym – jakie są wady tego rozwiązania?

Jedną z głównych wad mieszkań pochodzących z rynku wtórnego jest to, że są to mieszkania o pewnym stopniu zużycia. Stan techniczny może odbiegać od naszych oczekiwań i może się jednak okazać, że konieczny będzie remont takiej nieruchomości.

Warto oszacować koszta eksploatacji lokalu. Mieszkania, z czasów tzw. starego budownictwa mogą mieć przestarzałe rozwiązania, jeśli chodzi o ogrzewanie. W skrajnych przypadkach konieczna jest wymiana całej instalacji grzewczej na bardziej ekologiczny i bezpieczny system!

Przejdź do poprzedniego artykułu Poprzedni artykuł

Moda na domy w stylu minimalistycznym

Następny artykuł Przejdź do następnego artykułu

Jak wybrać firmę do przeprowadzki? 5 najczęściej popełnianych błędów

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Warunki przechowywania lub uzyskiwania dostępu do cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.