Domy szeregowe na sprzedaż – dlaczego warto kupić dom za miastem?

Domy bliźniaki na sprzedaż to nowoczesne rozwiązanie dla osób, którym zależy na atrakcyjnej cenie i poczuciu bezpieczeństwa. Czym charakteryzują się domy szeregowe na sprzedaż? Jakie są ich zalety i wady?

Domy szeregowe na sprzedaż – co warto o nich wiedzieć?

Domy bliźniaki na sprzedaż, to domy, które łączą się ze sobą jedną ścianą, np. w miejscu przedzielającym dwa garaże. Tego typu nieruchomości można stawiać nawet na niewielkich obszarach, dlatego w większości przypadków, decydują się na nie właściciele wąskich działek.

Domy szeregowe to dobra opcja dla osób, które pragną mieć dobry kontakt z miastem, ale też i odpoczywać w ładnym sąsiedztwie. Te, które są położone za miastem, najczęściej są budowane w dobrze skomunikowanych, estetycznych osiedlach. Z jednej strony z daleka od zgiełku miasta, a z drugiej, z bardzo dobrym dojazdem.

Wejścia do domów są odizolowane, a tarasy umieszczone na przeciwległych ścianach. Domy najczęściej łączą się w części garażowej. Dzięki temu ich lokatorzy mogą liczyć na poczucie prywatności i komfort. Domy typu bliźniak są ekonomiczne i funkcjonalne. To także świetne rozwiązanie dla wielopokoleniowych rodzin!

Ponieważ domy charakteryzuje często wspólne przyłącze wodno-kanalizacyjne, elektryczne, a nawet telekomunikacyjne, koszty eksploatacji są niskie. Utrzymując dobre relacje z sąsiadami, można także znacznie ułatwić sobie życie, np. dzielić się codziennymi obowiązkami. Dobry sąsiad obok to także ochrona mienia i opieka nad dziećmi, roślinami lub psem, zwłaszcza w przypadku długich nieobecności.

Dlaczego warto zainwestować w dom za miastem?

Tereny podmiejskie kuszą przyszłych lokatorów nie tylko atrakcyjnych cenami, ale też otoczeniem. Osiedla, mimo że są ulokowane w bliskiej odległości od miasta, kuszą ciszą, dużą ilością zieleni i terenami rekreacyjnymi. Wielopokojowy dom z ogrodem to idealne miejsce dla powiększającej się rodziny.

Budowa domu pod miastem jest nieco tańsza, niż gdybyśmy zdecydowali się na nieruchomość w samym centrum. Koszty zakupu działki również są niższe. Duży atut to wysoka dostępność miejsc parkingowych i własny garaż.

Podmiejskie osiedla bardzo szybko się rozwijają, dzięki czemu można znaleźć w okolicy wszystko, czego potrzeba do życia – żłobki, sklepy, szkoły, parki oraz przychodnie. W pobliżu osiedli powstaje wiele nowych firm – stąd też rośnie ilość dostępnych miejsc pracy. To także dobra przestrzeń, jeśli ktoś prowadzi własną działalność gospodarczą.

Domy na sprzedaż we Wrocławiu – jakie są ceny?

Jeśli chodzi o domy na sprzedaż we Wrocławiu, atrakcyjne nieruchomości o budowie szeregowej mogą być zlokalizowane np. w rejonach typu Leśnica, Złotniki, Klecina, czy Wilczyce. Ich cena zależy w dużej mierze od kondygnacji oraz powierzchni.

Przykładowa cena domu w zabudowie szeregowej, o powierzchni 233 metrów kwadratowych, zlokalizowanego w południowej części Wrocławia to około 790 tysięcy złotych. W takim domu może mieszkać dwupokoleniowa rodzina. Duże atuty to bardzo łatwy dojazd do centrum oraz bliska niewielka odległość od centrów handlowych, banków, punktów handlowo-usługowych, parków i placów zabaw.

Inny przykład to dom szeregowy w spokojnej okolicy w rejonie Jagodno. Za 5 pokojów o łącznej powierzchni równej prawie 153 metry kwadratowe zapłacimy około 650 tysięcy złotych. Do ceny tej należy doliczyć ewentualne koszty wykończenia domu pod klucz.

Z kolei za nowy dom w zabudowie szeregowej zlokalizowany na Krzykach zapłacimy około 720 tysiące złotych. W tej cenie dostajemy do dyspozycji 2 – piętrowy dom, wyposażony w 3 sypialnie, balkon oraz taras, a także działkę o powierzchni 170 metrów kwadratowych. Cena zawiera oczywiście media, w tym prąd, instalację gazową oraz kanalizacyjną.

Interesuje Cię dom z ogrodem na sprzedaż? Za dom o powierzchni 123 metrów kwadratowych, wyposażony w taras i ogród, zlokalizowany w północno-zachodniej części Wrocławia, zapłacimy około 600 – 700 tysięcy złotych. To dobra opcja dla osób, które poszukują spokojnej okolicy, która jest jednocześnie dobrze skomunikowana z centrum miasta.

Domy szeregowe na sprzedaż – jakie zalety wiążą się z tym, że kupimy dom w zabudowie szeregowej?

Domy bliźniaki na sprzedaż to dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy z jednej strony na atrakcyjnej cenie domu, a z drugiej na dobrej lokalizacji. Ich rozkład jest funkcjonalny, a bliskie towarzystwo drugiego domu zwiększa poczucie bezpieczeństwa.

Rozwiązanie to jest szczególnie cenione w przypadku rodzin wielopokoleniowych. Dzięki temu, że rodziny mieszkają wspólnie, ale oddzielnie, każde pokolenie ma zapewnioną prywatność. Jakie jeszcze zalety wiążą się z domami typu bliźniak?

Główne zalety, jeśli chodzi o domy szeregowe na sprzedaż, to:

 • Niższe koszty budowy oraz działki – wspólna ściana oraz fakt, że na budowę domu szeregowego wystarczy niewielka powierzchnia działki, wpływają na niższe koszty budowy domu. Mniejsze są także koszty materiałów budowlanych oraz instalacji. W ten sposób można zaoszczędzić środki na inne wydatki, np. uzbrojenie działki
 • Tańsza eksploatacja – uzbrojenie w domach szeregowych może być wspólne, sieciowe. Dzięki temu można zaoszczędzić na niektórych opłatach za media. Domy mogą zostać podpięte do wspólnej sieci wodociągowej, a także razem zamówić usługę internetową
 • Dobra lokalizacja – osiedla domów szeregowych znajdują się blisko centrum, wśród zagospodarowanych osiedli. Mają dobre połączenie z centrum, a w ich okolicy znajduje się wiele placówek edukacyjnych, przychodni, sklepów i innych miejsc koniecznych do codziennego wygodnego życia
 • Wysoki standard – współczesny dom w zabudowie szeregowej cechuje wysoki standard. Domy te są energooszczędne, zawierają podział na część rodzinną i prywatną, a także znajdują się na nowych osiedlach. Często są wyposażone w dodatkowe udogodnienia, np. słoneczny taras lub ogród
 • Estetyka otoczenia – osiedla szeregowe są bardzo spójne pod względem estetyki, a przestrzeń wspólna jest ściśle zaprojektowana. Poza estetyką jest ona także bardzo użyteczna, bogata w tereny rekreacyjne, ogródki i tym podobne elementy
 • Bezpieczeństwo – osiedla domów szeregowych często tworzą swoje własne, małe społeczności. Ludzie się tam znają, tworzą się więzi społeczne, dzięki temu można liczyć na bezpieczeństwo i wzajemną pomoc w awaryjnych sytuacjach. Bliskie towarzystwo sąsiadów jest konieczne, gdy musimy komuś zostawić dzieci pod opieką lub wybieramy się na długi wyjazd.

Dom w zabudowie szeregowej – jakie wady się z tym wiążą?

Domy szeregowe nie są pozbawione wad. Największe z nich, to:

 • Brak wpływu lub ograniczony wpływ na wygląd projektu – wielkość domu lub jego układ to aspekty, na które nie mamy wpływu, często zachodzi konieczność rozplanowania mieszkania na kilku poziomach, trudno taki dom również rozbudować, jeśli zajdzie taka potrzeba
 • Ograniczone możliwości projektowania wnętrza – warto pamiętać o tym, by dobrze rozplanować pomieszczenia przylegające do ściany łączącej oba domy. Można w tym miejscu zaprojektować np. łazienkę, spiżarnię, klatkę schodową lub garderobę.
 • Przeciągający się czas trwania budowy i nierówny rytm prac wykończeniowych w poszczególnych segmentach – może się tak zdarzyć, że pierwsi lokatorzy będą mieszkać obok dopiero za kilka lat, a w tym czasie będą prowadzone prace budowlane i remonty
 • Nieduże możliwości personalizacji budynku – osiedle domów szeregowych jest zazwyczaj jednolite pod względem estetycznym ścian zewnętrznych budynków
 • Ograniczone poczucie prywatności – z uwagi na bliskie towarzystwo sąsiadów, niektóre osoby mogą odczuwać brak prywatności. Odgłosy z ogródka, czy balkonu.
 • Nierówny dostęp do światła – ponieważ wnętrza domów bliźniaków stanowią swoje odbicie, doświetlenie ich wnętrza nie jest równomierne, zwłaszcza w przypadku tych domów, które posiadają salon po północnej stronie