Pokaż listę

Wrocław – miasto nieograniczonych możliwości.

Pomimo tego, że Wrocław ma bardzo burzliwą historię związaną nie tylko z okresem I i II Wojny Światowej, to obecnie jest to miasto niemal nieograniczonych możliwości, które stale się rozwija.
 
Czy Wrocław jest jednak dobrym miastem do zakupu nieruchomości mieszkalnej?
 
Co może nam zaoferować stolica Dolnego Śląska?
 
Już na samym początku warto sobie uświadomić, że Wrocław jako stolica Dolnego Śląska oraz całego regionu jest najszybciej rozwijającym się miastem, które przyciąga nie tylko niezliczone ilości turystów, ale również młodych ludzi chcących się kształcić i znaleźć „miejsce dla siebie”.
 
Specjalne strefy ekonomiczne zlokalizowane również pod Wrocławiem przyciągają również inwestorów – m. in. LG, Nestle Purina, Amazon czy Paradigm.

Spis treści:

 • 1. Turystyczna perełka.
 • 2. Turyści z każdego zakątka świata
 • 3. Miasto edukacji
 • 4. Inwestycja w firmę
 • 5. Dla mieszkańców?
 • 6. Zakup mieszkania we Wrocławiu
 • 7. Jaka okolica?
 • 8. Wrocław i jego okolica

 •  
  Turystyczna perełka  

  Turystyczna perełka

  Pomimo tego, że historia miasta sięga drugiego wieku naszej ery, kiedy to w miejscu lokacji Wrocławia znajdować się miała miejscowość o nazwie Budorgis, a jednoznaczne przekazy o mieście pojawiają się w roku tysięcznym, to dwie Wojny Światowe odcisnęły na mieście swoje piętno.
   
  Wystarczy wspomnieć o tym, że Wrocław został przekształcony w Festung Breslau z rozkazem obrony do ostatniego żywego żołnierza (Wrocław poddał się 4 dni po Berlinie), aby zrozumieć, dlaczego obecna architektura Wrocławia jest tak różnorodna – spomiędzy nowoczesnych budynków nieśmiale wyglądają odrestaurowane ściany starych i licznie zdobionych kamienic.

  Turyści z każdego zakątka świata
   

  Turyści z każdego zakątka świata

  Dzisiaj Wrocław przyciąga rzesze turystów nie tylko z kraju i Europy, ale również z Azji – głównie z Japonii oraz Korei.
   
  Historyczna wielokulturowość miasta widoczna jest na każdej ulicy i podkreślona jest obecnie licznie przybywającymi obywatelami Ukrainy, którzy uważają Wrocław za jedno z najlepszych miejsc w naszym kraju do codziennego życia (między innymi ze względu na tolerancję mieszkańców).
   
  Takie zabytki, jak chociażby Hala Stulecia wybudowana na rocznicę wystawy światowej (wpisana obecnie na listę zabytków UNESCO), Ratusz wraz z okalającym go Rynkiem, archikatedra świętego Jana Chrzciciela wraz z Ostrowem Tumskim, czy zespół budynków Uniwersytetu Wrocławskiego wraz z mieszczącą się w nim Aulą Leopoldina to tylko nieliczne z turystycznych atrakcji miasta.
   
  Jeżeli dodamy do tego nowoczesne muzea, jak chociażby Hydropolis czy fontannę multimedialną z widowiskowymi pokazami, to otrzymamy miasto idealne na spędzenie chociażby weekendu.
   
  Atrakcje dla dzieci? Nie ma najmniejszego problemu – np. wspomniana wcześniej fontanna, ogród botaniczny czy jeden z największych ogrodów zoologicznych w Polsce wraz z nowoczesnym budynkiem Afrykarium.

  Miasto edukacji
   

  Miasto edukacji

  Wrocław przyciąga nie tylko turystów, ale również osoby pragnące rozwijać swoją wiedzę i się kształcić. Miasto może pochwalić się licznymi ośrodkami badawczymi z Uniwersytetem Wrocławskim czy Politechniką Wrocławską na czele.
   
  Oprócz nich w mieście znajdziemy między innymi Uniwersytet Ekonomiczny, czy Akademię Medyczną, które są gotowe każdego roku na łączne przyjęcie tysięcy żaków w poczet swoich studentów.
   
  Wszystko to sprawia, że miasto w okresie od października do czerwca, a więc wtedy, kiedy mamy do czynienia z rokiem akademickim, jest pełne młodych ludzi.
   
  Warto również dodać, że potencjał studentów dostrzegają coraz częściej firmy, które nie tylko otwierają swoje placówki w mieście i jego okolicach, ale decydują się na współprace z uczelniami – uczelnie mają wsparcie praktyków z danej dziedziny, a studenci znacznie większą szansę na zatrudnienie zaraz po zakończeniu edukacji.

  Inwestycja w firmę
   

  Inwestycja w firmę

  Miasto o stale zwiększającej się ilości mieszkańców przyciąga inwestorów i wielkie firmy, które wybierają Wrocław na swoje siedziby. Mowa tutaj nie tylko o zagranicznych przedsiębiorstwach, ale również mali i rodzimi inwestorzy znajdują swój kawałek rynku – statystyki wyraźnie pokazują, że we Wrocławiu otwiera się znacznie więcej nowych firm i przedsiębiorstw niż zamyka.

  Dla mieszkańców?
   

  Dla mieszkańców?

  Wrocław jest jednak również dobrym miastem dla samych mieszkańców – liczne linie tramwajowe i autobusowe, powstający system Park and Ride, liczne galerie handlowe pozwalające zrobić zakupy z każdej kategorii w jednym miejscu czy knajpki i puby zlokalizowane na ul. Bogusławskiego zachęcają do tego, aby to właśnie z tym miastem związać się na dłużej.
   
  Władze miasta cały czas starają się rozwijać także infrastrukturę rowerową, aby uczynić z miasta miejsce przyjazne do życia, także pod względem eliminacji korków oraz zanieczyszczeń powietrza.

  Zakup mieszkania we Wrocławiu
   

  Zakup mieszkania we Wrocławiu

  Czy zatem Wrocław jest dobrym miejscem na zakup nieruchomości typowo mieszkaniowej?
   
  Patrząc na wszystkie możliwości, które daje miasto, jeżeli nawet sami nie chcemy zamieszkać w danej nieruchomości, a dany zakup traktować chcemy wyłącznie jako inwestycję i lokatę kapitału, to nie będziemy mieli żadnych problemów również z wynajmem poszczególnych pomieszczeń czy całej nieruchomości.
   
  Warto mieć jednocześnie na uwadze, że ceny nieruchomości na wynajem z każdym rokiem pną się do góry i obecnie za jednoosobowy pokój studenci czy inne osoby wynajmujące muszą zapłacić nawet w okolicach tysiąca złotych.

  Jaka okolica
   

  Jaka okolica?

  Wbrew pozorom wybór okolicy i dzielnicy we Wrocławiu nie ma większego znaczenia.
   
  Obecnie niemal z każdego zakątka miasta dojeżdża do centrum autobus lub tramwaj i nie ma specjalnych problemów komunikacyjnych. W godzinach porannego i popołudniowego szczytu należy się co prawda liczyć ze wzmożonym ruchem i zwiększoną ilością osób podróżujących, to jednak w porównaniu do Warszawy czy Krakowa jest to prawie niezauważalne.
   
  Władze miasta cały czas pracują nad udoskonaleniem miejskiej komunikacji poprzez rozbudowę linii tramwajowych (np. na Ołtaszyn, ulicą Strzegomską czy na Buforową), czy nad stworzeniem kolei aglomeracyjnej.
   
  Każda dzielnica ma również swój park, a deweloperzy stawiając nowe bloki uwzględniają potrzeby nowych mieszkańców, a dotyczące miejsc odpoczynku czy lokalizacji obiektów handlowo-usługowych.
   
  Wrocław podzielony był na następujące dzielnice:
  (pomimo zrezygnowania z tych podziałów lata temu, wielu mieszkańców nadal posługuje się tym podziałem miasta)
   
  Krzyki
  Fabryczna
  Psie Pole
  Stare Miasto
  Śródmieście

  Wrocław i jego okolica
   

  Wrocław i jego okolica

  Mieszkanie we Wrocławiu to również dobra lokalizacja do komunikacji na Dolnym Śląsku, jak i zagranicznych wyjazdów.
   
  Bliskość autostrady A4 oraz drogi szybkiego ruchu S8 sprawiają, że odległości pomiędzy sąsiednimi miejscowościami uległy „zmniejszeniu” i dotarcie np. do granicy w Zgorzelcu zajmuje obecnie zaledwie dwie, trzy godziny.
   
  Również połączenie drogowe ze stolicą kraju – z Warszawą – pozwala nam na podróż zamykająca się w czterech godzinach zegarowych.
   
  Podsumowując, pomimo tego, że Wrocław jest dynamicznie rozwijającym się miastem w niemal każdej dziedzinie, to z pewnością jest miejscem dobrym nie tylko do osobistego zamieszkania, ale również do inwestycji w nieruchomości mieszkalne.
   
  Zapotrzebowanie na nowe mieszkania najbardziej widać po nowych inwestycjach podejmowanych przez deweloperów, którzy prześcigają się w swoich ofertach, a jednocześnie niemal na pniu wyprzedają wszystkie mieszkania – jeszcze przed ich faktycznym oddaniem i wybudowaniem.
   
  Z jakim wydatkiem należy się jednak liczyć decydując się na zakup nowego mieszkania?
   
  Wbrew pozorom na tak postawione pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż wszystko zależy od konkretnej inwestycji mieszkaniowej – jej lokalizacji, metrażu, wysokości sufitów czy nawet widoku z okna.
   
  Najtańsze mieszkania to jednak wydatek w okolicach 200-300 tysięcy złotych.
   
  Zapraszamy do zapoznania się z naszą aktualną ofertą mieszkań na sprzedaż i wynajem we Wrocławiu.

  Pokaż listę
  Facebook Google+
  Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku!
  Przed skorzystaniem z serwisu, który dla Ciebie przygotowaliśmy, czujemy się w obowiązku aby poinformować cię o kilku kwestiach technicznych.
  W celu zapewnienia najlepszego doświadczenia z korzystania z serwisu możemy dostosowywać treści oraz wyświetlać reklamy na podstawie twoich poprzednich aktywności.
  Ma to na celu ułatwienie Tobie szybszego dotarcia do poszukiwanych informacji oraz interesujących Ciebie ofert. Tego typu profilowanie nie ma wpływu na ofertę, jaką widzisz/otrzymujesz na stronie, służy jedynie prezentowaniu w pierwszej kolejności treści, które mogą być dla Ciebie bardziej interesujące.
  W związku z tym prosimy o wyrażenie zgody na stosowanie narzędzi do profilowania celem dostarczania optymalnych treści dla Twoich poszukiwań.
  Na co wyrażasz zgodę?
  Klikając „ZGADZAM SIĘ” wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych, w tym w celu profilowania (automatycznego, anonimowego dopasowania treści strony i reklam na podstawie Twoich poprzednich aktywności) przez WRE nieruchomości, PIŁSUDSKIEGO 91A, 50-019, WROCŁAW NIP 8971789750. Zgoda dotyczy Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług w Internecie. Możesz nie wyrazić zgody niemniej wiąże się to z brakiem możliwości korzystania z naszych usług. Możesz również uniemożliwić łącznie twojego urządzenia ze zgromadzonymi danymi poprzez usunięcie plików cookie z Twojej przeglądarki. Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych oraz Twoich uprawnień z tym związanych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

  Informacje o administratorze Twoich danych osobowych
  Administratorem Twoich danych osobowych jest WRE nieruchomości, PIŁSUDSKIEGO 91A, 50-019, WROCŁAW NIP 8971789750.

  Jakie dane będą przetwarzane
  Będziemy przetwarzać następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje zgodnie z informacją dotyczącą działań realizowanych przez naszych partnerów technologicznych – lista partnerów technologicznych znajduje się na stronie polityki prywatności.

  Cele przetwarzania danych osobowych
  Twoje dane zgromadzone w trakcie korzystania ze strony internetowej będą używane w celu marketingowym w tym w celu profilowania w szczególności:
  • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w Internecie,
  • w celach badań analitycznych w celach marketingowych,
  • w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach,
  • w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług,
  • w celach marketingowych naszych partnerów, polegających na dopasowaniu treści i reklam w Internecie,
  • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, w celach badań analitycznych w celach marketingowych,

  Jeśli wyrazisz na to zgodę będziemy przetwarzać Twoje dane, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach. Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

  Twoje prawa
  Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć usuwając pliki cookie zapisane w Twojej przeglądarce.
  Zgodnie z prawem przysługuje Ci prawo do:
  • dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania.

  Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz na stronie Polityki Prywatności.
  Nie teraz
  Zgadzam się