WRE nieruchomości-cookie
Strona internetowa stostuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o naszej polityce prywatności.
Pokaż listę

Dzielnice Wrocławia: Śródmieście.

Gdzie warto szukać swoich "czterech ścian"?

Duże miasta stwarzają olbrzymie możliwości, dlatego chętnie w nich zamieszkujemy. Ważne jednak, żeby nasz dom lub mieszkanie było ulokowane w dzielnicy, której otoczenie będzie miało dla nas kojące działanie i wywoływała przyjemny i spokojny nastrój.

W mieszkaniu bowiem odpoczywamy i zdobywamy energię na kolejny dzień.

Jeżeli interesują cię atrakcyjne, bogate w historię, obcujące z kulturą i piękną architekturą, ulokowane wokół przyrody mieszkania we Wrocławiu to Śródmieście będzie idealną propozycją dla ciebie.

Sprawdźmy, dlaczego ta dzielnica jest atrakcyjnym wyborem nieruchomości.


Świetna komunikacja to główny atut Śródmieścia

To, co mieszkańcy wrocławskiego Śródmieścia wskazują jako największą zaletę tej dziedziny jest świetna baza komunikacyjna i łatwość dojazdu do dowolnego miejsca we Wrocławiu.

Dzielnica wygrała w rankingu, który był efektem ankiety obywatelskiej przeprowadzonej we wrześniu 2017 roku, jako najlepiej skomunikowana dzielnica Wrocławia.

Mieszkańcy wskazywali możliwość dotarcia praktycznie w każde miejsce z centrum miasta. To olbrzymi atutu dzielnicy mieszkaniowej, szczególnie ważny w przypadku tak dużych miast jakim jest Wrocław.

Jest to idealne rozwiązanie dla małżeństw z dziećmi w wieku szkolnym. Swobodna możliwość bezpiecznego przemieszczania się dzieci po mieście przy wykorzystaniu miejskich środków transportu wpływa na duży komfort rodziców, którzy nierzadko śpieszą do pacy i nie mają czasu na odwiezienie pociech do szkół.


W otoczeniu przyrody i jednocześnie w centrum miasta

Rzadko się zdarza żeby centralna dzielnica wielkiego miasta stwarzała tak olbrzymie możliwości obcowania z przyrodą i zielenią jak wrocławskie Śródmieście.

Jest ona ulokowana na prawym brzegu Odry, co stwarza możliwość bezpośredniego przebywania nad wodą i łąkami, niedaleko od domu, w odległości, którą można pokonać spacerem.

Na Wielkiej Wyspie znajduje się ogród zoologiczny, w którym można podziwiać wiele pięknych zwierząt. Jest to najstarsze zoo mieszczące się w granicach Polski.

Mieszkając w Śródmieściu można także wybrać się do największego parku w mieści, który również znajduje się na Wielkiej Wyspie. Jest nim oczywiście park Szczytnicki, który został założony w 1868 roku i ma charakter krajobrazowy.

W jego obrębie znajduje się uroczy Ogród Japoński, który zachwyca architekturą i roślinnością charakterystyczną dla Kraju Kwitnącej Wiśni. Można tu podziwiać m.in. typowo azjatyckie altany i domki oraz drzewka bonsai.


Bogata historia i zabytki

Śródmieście wrocławskie to także możliwość obcowania z historią i zabytkami pochodzącymi z minionych czasów.

To przede wszystkim ekspresjonistyczna Hala Stulecia, która wzniesiona została na przełomie 1911-1913 roku. Obecnie obiekt ten jest wpisany do światowej listy dziedzictwa Unesco.

Obok znajduje się Pawilon Czterech Kopuł wraz z pergolą. Obiekt podobnie jak i Hala Stulecia funkcjonuje w rejestrze Unesco.

Miłośników sportu i historii zadowoli bliskie sąsiedztwo historycznego już Stadionu Olimpijskiego, który został zbudowany w latach 1926-1928.

Odbywają się na nim mecze żużlowe i futbolu amerykańskiego. Widowiska stwarzają idealną formę rozrywki, na którą warto wybrać się wraz z dziećmi.


Kultura

Śródmieście stwarza także okazję do obcowania z kulturą na własnej dzielnicy.

W parku Szczytnickim znajduje się plenerowa wystawa rzeźby Ksawerego Dunikowskiego. W Pawilonie Czterech Kopuł działa Muzeum Sztuki Współczesnej, w którym można podziwiać prace m. in. Tadeusza Kantora czy Jerzego Nowosielskiego.

Śródmieście to idealne miejsce, w którym można spędzić spokojny i przyjemne czas, oddać się rozrywce i wypoczynkowi na łonie natury oraz podczas obcowania z kulturą.

Pokaż listę
Facebook Instagram Google+