WRE nieruchomości-cookie
Strona internetowa stostuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o naszej polityce prywatności.
Pokaż listę

Wynajem mieszkania we Wrocławiu dla singla lub singielki.

Jak wynika z najnowszych badań coraz więcej osób żyje w pojedynkę. Jest to spowodowane różnorodnymi czynnikami, jednak w dzisiejszych czasach wiele osób nie boi się już życia w pojedynkę.

Singli przybywa z roku na rok, jednak choć taki stan ma swoje plusy, również wielu osobom jest bardzo ciężko żyć. W szczególności bardzo problematyczny może okazać się wynajem odpowiedniego mieszkania.

Zatem czym kierować się podczas wynajmu?

Na co powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę?


Wynajem mieszkania Wrocław dla singli

Wbrew pozorom życie w pojedynkę jest bardzo drogie. Bycie singlem oznacza często samodzielne opłacanie wszystkich rachunków w szczególności, jeżeli naszego mieszkania nie dzielimy z innymi lokatorami.

Nie można zapominać o tym, że wynajmujący czasami niechętnie wynajmują osobom samotnym mieszkania. Powodów jest bardzo dużo, niestety wciąż łatwiej jest znaleźć odpowiednie lokum parom niż singlom.


Jednak z drugiej strony singiel ma coraz większe szanse na rynku. Tego typu osoby zarabiają coraz więcej, ponadto nie mają tak dużych wydatków jak małżeństwa, w szczególności te z dziećmi.

Poszukując odpowiedniego mieszkania dla siebie warto właśnie pomyśleć o tym argumencie, negocjując z właścicielem mieszkania.

Decydując się na wynajem mieszkania dla singla przykładowo we Wrocławiu, warto zadbać o jego odpowiednią lokalizację. Doskonałym rozwiązaniem jest między innymi centrum miasta.

Osoba mieszkająca sama i nie będąca w żadnym związku, pracująca w dużym mieście coraz częściej nie decyduje się na kupno auta. Jest to spory wydatek, o którym w szczególności nie myślą młodzi single.

Z tego powodu kawalerka w centrum Wrocławia wydaje się w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem.


Jednak nie można zapominać o tym, że jest to drogie wyjście.

Często za takie lokum musimy zapłacić sporo, dlatego warto się nad tym zastanowić i obliczyć, czy nasz miesięczny budżet będzie wystarczający.

Statystycznie za niewielką kawalerkę w centrum Wrocławia będziemy musieli zapłacić minimum 1 400 - 1 500 złotych, razem z opłatami można się zmieścić w budżecie na poziomie 1 800 - 2 500 złotych.


Wynajem mieszkania dla singli na przedmieściach Wrocławia sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy

Jeżeli nie dysponujemy tak dużymi pieniędzmi, warto pomyśleć o rozwiązaniu na przedmieściu.

Tam ceny są znacznie niższe, co z pewnością jest doskonałym rozwiązaniem dla singli, którzy dopiero przeprowadzili się do Wrocławia i rozpoczynają w stolicy Dolnego Śląska pracę.

Jak wynika z najnowszych danych, za wynajem kawalerki na przedmieściach Wrocławia zapłacimy około 1/3 mniej, niż decydując się na wynajem lokum o podobnym metrażu w centrum.

Jednak warto wziąć pod uwagę, iż dojazd do centrum może nam zająć więcej, jak również do pracy także możemy mieć dalej. Warto sprawdzić te odległości na mapach Google jeżeli zamierzamy podróżować samochodem, w przypadku komunikacji miejskiej, informacje czym dojechać i jak długo zajmie nam dojazd znajdziemy na stronie jakdojade.pl


Wbrew pozorom bycie singlem może być bardzo uciążliwe. Choć wolne osoby mają bardzo dużą swobodę oraz nieograniczone pole manewru, nie są od nikogo zależne i cieszą się nieustannym spokojem, w przypadku poszukiwania mieszkania na wynajem mają znacznie ciężej niż pary.

Jest to spowodowane między innymi tym, iż dla właścicieli wielu mieszkań taki wynajem często może okazać się ryzykowny, ponieważ takie osoby bardzo często wyobrażają sobie, że wspomniani single będą sprowadzać do nieruchomości wiele przypadkowych osób.


Brak ustatkowania może wiązać się również z nieustannymi imprezami, co z pewnością nie będzie pozytywnie odebrane przez sąsiadów.

Jednak jest to stereotyp, który z pewnością nie dotyczy większości singli. Decydując się na życie w pojedynkę bardzo wiele osób bardzo dobrze rozumie powagę tej sytuacji i ostatnią rzeczą jakiej pragną są nieustanne imprezy.

arto spróbować zrobić dobre wrażenie na wynajmującym, a na pewno wynajmiemy znalezione wcześniej mieszkanie.

Pokaż listę
Facebook Instagram Google+